Sztutowo
11 oC
poniedziałek, 22 października 2018
Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
11 oC

Policjanci wyjaśniają przyczyny wybuchu gazu w ośrodku wczasowym

13 kwietnia 2017, 22:00
Policjanci wyjaśniają przyczyny wybuchu gazu w ośrodku wczasowym
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim ustalają przyczyny wybuchu gazu w jednym z pensjonatów w Sztutowie. Do eksplozji doszło we wtorek rano. W zdarzeniu tym rannych zostało trzech mężczyzn 32, 37 i 61-latek, którzy trafili do szpitala. Funkcjonariusze apelują o zachowanie szczególnych warunków bezpieczeństwa podczas prac instalatorskich przy urządzeniach gazowych.

We wtorek przed godz. 09.00 dyżurny nowodworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wybuchu gazu w jednym z pensjonatów na terenie miejscowości Sztutowo. Na miejsce natychmiast przyjechali strażacy z OSP Sztutowo oraz nowodworskiej komendy oraz policyjna grupa dochodzeniowo - śledcza. Po ustaniu zagrożenia i odebraniu miejsca zdarzenia od strażaków policjanci z technikiem kryminalistki przeprowadzili oględziny i wykonali dokumentację i fotograficzną, ustalili i przesłuchali naocznych świadków tego tragicznego zdarzenia.

Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że podczas prac instalatorskich kuchni gazowej na zapleczu kuchennym pensjonatu doszło do wybuchu przestrzennego mieszaniny gazu z powietrzem w wyniku rozszczelnienia instalacji gazowej. W trakcie prac w pomieszczeniu tym przebywało trzech mężczyzn 32, i 61- latek ze Sztutowa pracownicy techniczni oraz 37 – letni syn właścicieli pensjonatu, którzy na skutek wybuchu trafili do szpitali w Gdańsku i w Elblągu. Stwierdzono u nich poparzenia ciała I i II stopnia, a jeden z nich doznał obrażeń w postaci złamania kręgosłupa i żeber.

Wszyscy pracownicy pensjonatu zdołali ewakuować się samodzielnie. Inspektor nadzoru budowlanego, który przybył na miejsce stwierdził aby konstrukcja budynku została naruszona. Wybuch spowodował jedynie zniszczenie pomieszczenia kuchennego. Śledczy wspólnie z biegłymi sprawdzą, kto tak naprawdę przyczynił się do tak poważnego zaniedbania przy pracach instalatorskich i czy mogło dojść do sprowadzenia zagrożenia dla życia lub zdrowia innych osób.Komentarze (2):

Poprawcie proszę :)
"który przybył na miejsce stwierdził aby konstrukcja budynku została naruszona." Została naruszona, czy nie? ;)

~ktoś (niezalogowany) / 14.04.2017, 09:36
Natychmiast to przyjechali raczej strażacy ze Sztutowa.

~Strażak (niezalogowany) / 14.04.2017, 10:25
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.