Sztutowo
wtorek, 23 maja 2017
Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
10 oC

Bezpieczna Szkoła Cyfrowa w Sztutowie

14 maja 2017, 20:00
Bezpieczna Szkoła Cyfrowa w Sztutowie
Spotkanie  Gimnazjum w Sztutowie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim z posterunkową dr Magdaleną  Pinkowicką .

Gimnazjum w Sztutowie w roku szkolnym 2016/2017 prowadzi intensywne działania związane z profilaktyką bezpieczeństwa w Internecie. Szkoła przystąpiła do projektu Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa i konkursu  „ Jesteśmy cyfrowobezpieczni”. 

Jednym z wytycznych konkursu  było zorganizowanie spotkania z przedstawicielem policji. W realizacji tego zadania pomogła nam pani dr Magdalena Pinkowicka z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim z zespołu ds. prewencji kryminalnej, nieletnich i patologii.

Podczas zajęć (25.04.2017) zapoznaliśmy  się z objawami cyberprzemocy i dowiedzieliśmy  się jaka może być odpowiedzialność karna za niewłaściwe zachowanie w sieci.  Zadawaliśmy pytania a pani policjantka wyczerpująco na nie odpowiadała.  

Na następnej lekcji  razem braliśmy udział w wideokonferencji. Połączyliśmy się on- line przez Skype z panią Anną Kwaśnik z Dyżurnet.pl – zespołu ekspertów Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej, działającego jako punk kontaktowy do zgłaszania nielegalnych treści w Internecie.

Pani ekspert opowiedziała nam o działalności Dyżurnetu.pl oraz w jaki sposób reagować na naruszenia, nielegalne i szkodliwe treści w Internecie, odpowiedziała również na nasze pytania.

Był to dzień pełen wiedzy i wrażeń. Celem spotkania było omówienie zagrożeń Internetu i sposobów przeciwdziałania. Chcieliśmy także pokazać, że Internet to wspaniałe możliwości, gdzie możliwość pozyskiwania wiedzy nie ma granic.

Całość działań w ramach konkursu opisujemy na naszej projektowej stronie www.bezpieczni.szkolasztutowo.pl.

Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa wciąż jeszcze trwa, zachęcamy do udziału. 

Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
© Sztutowo.com 2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.