Sztutowo
13 oC
piątek, 22 czerwca 2018
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
13 oC

Bezpieczna Szkoła Cyfrowa w Sztutowie

14 maja 2017, 20:00
Bezpieczna Szkoła Cyfrowa w Sztutowie
Spotkanie  Gimnazjum w Sztutowie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim z posterunkową dr Magdaleną  Pinkowicką .

Gimnazjum w Sztutowie w roku szkolnym 2016/2017 prowadzi intensywne działania związane z profilaktyką bezpieczeństwa w Internecie. Szkoła przystąpiła do projektu Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa i konkursu  „ Jesteśmy cyfrowobezpieczni”. 

Jednym z wytycznych konkursu  było zorganizowanie spotkania z przedstawicielem policji. W realizacji tego zadania pomogła nam pani dr Magdalena Pinkowicka z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim z zespołu ds. prewencji kryminalnej, nieletnich i patologii.

Podczas zajęć (25.04.2017) zapoznaliśmy  się z objawami cyberprzemocy i dowiedzieliśmy  się jaka może być odpowiedzialność karna za niewłaściwe zachowanie w sieci.  Zadawaliśmy pytania a pani policjantka wyczerpująco na nie odpowiadała.  

Na następnej lekcji  razem braliśmy udział w wideokonferencji. Połączyliśmy się on- line przez Skype z panią Anną Kwaśnik z Dyżurnet.pl – zespołu ekspertów Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej, działającego jako punk kontaktowy do zgłaszania nielegalnych treści w Internecie.

Pani ekspert opowiedziała nam o działalności Dyżurnetu.pl oraz w jaki sposób reagować na naruszenia, nielegalne i szkodliwe treści w Internecie, odpowiedziała również na nasze pytania.

Był to dzień pełen wiedzy i wrażeń. Celem spotkania było omówienie zagrożeń Internetu i sposobów przeciwdziałania. Chcieliśmy także pokazać, że Internet to wspaniałe możliwości, gdzie możliwość pozyskiwania wiedzy nie ma granic.

Całość działań w ramach konkursu opisujemy na naszej projektowej stronie www.bezpieczni.szkolasztutowo.pl.

Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa wciąż jeszcze trwa, zachęcamy do udziału. Komentarze (2):

Jle ten projekt kosztował i kto go zrealizował tego też nie opublikujecie ?

~JAŚ (niezalogowany) / 21.05.2017, 08:04
Dzień dobry.
Proszę o sprecyzowanie pytania, nie bardzo rozumiem pana intencję.
Jak to zwykle bywa w edukacji, projekty do realizacji wybieramy spośród darmowych lub sami je wymyślamy. Na całe szczęście na swojej drodze zwykle spotykamy wspaniałych ludzi, którzy społecznie lub w ramach swoich obowiązków zawodowych, wspierają nas w działaniach.
Na pewno zużyliśmy troszkę więcej prądu, wody i energii osobistej, za to nasze dzieciaki wiedzą dużo więcej na temat bezpieczeństwa w sieci. Jeśli chodzi o zasoby ludzkie, to wszyscy pracowali społeczne.
Pozdrawiam
Jagoda Majos-Dalecka.


~Jagoda (niezalogowany) / 28.05.2017, 22:50
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.