Sztutowo
11 oC
poniedziałek, 22 października 2018
Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
11 oC

Festyn Rodzinny i Dzień Dziecka oraz I Sztutowski Turniej Kulinarny

1 czerwca 2017, 10:00
Festyn Rodzinny i Dzień Dziecka oraz I Sztutowski Turniej Kulinarny
27 maja 2017 w Sztutowie odbył się IX już Festyn Rodzinny i Dzień Dziecka oraz I Sztutowski Turniej Kulinarny
Było pięknie. Pogoda dopisała, rodzice i dzieci, pracownicy szkoły, zaproszeni goście również.  W czasie imprezy można było smacznie zjeść, pobawić się, spróbować swoich sił w konkursach z nagrodami, pojeździć konno, odkryć tajemnice Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. 

Maluchy korzystały z kolorowych zjeżdżalni, basenu z kulkami, hiperbloków. W Turniej Wsi zaangażowała się młodzież i dorośli przedstawiciele miejscowości Gminy Sztutowo. Wygrała Łaszka – gratulujemy. Nie zabrakło konkurencji sportowych i artystycznych. Byli z nami druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sztutowie.


W czasie imprezy działały stoiska z książkami, sklepik festynowy, punkt wymiany pieczątek na nagrody. Dzieciom rozdano lody, jogurty lub soczki.


Stowarzyszenie Szkolna 13 zadbało o rodzinne gotowanie. Można było przygotować i skosztować sera oraz potraw przygotowanych na I Sztutowski Turniej Kulinarny. Najwięcej było potraw z ryb – w zalewie octowej,  zapiekanych ze śmietaną i pieczarkami, ryba „w gaciach”, a ponadto kaczka, rolada z selera i rolada serowa, krem z dyni z grzankami, swojskie szynki i kiełbaski, tarta ze szpinakiem. Wygrali Państwo Alicja i Robert Zielińscy, którzy przygotowali białą zupkę według rodzinnego przepisu, ale zwycięzcami są wszyscy uczestnicy turnieju. To doskonali kucharze. Potrawy przez nich przygotowane bardzo szybko zniknęły z festynowego stolika.


Pomogło nam wielu darczyńców i ludzi dobrej woli. Pełna lista sponsorów znajduje się na stronie szkoły. Dziękujemy. Zapraszamy za rok.


Sylwia Owsińska

 Komentarze (2):

A Frani S..nie bylo,ojej,jaka szkoda!

~gumbas (niezalogowany) / 02.06.2017, 22:59
Jak zwykle było ekstra!!!! W tym roku można było nawet w szachy i warcaby zagrać i dostać pieczątkę. Te gry uczą myślenia a dzieci mamy zdolne.

~Tata (niezalogowany) / 03.06.2017, 08:22
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.