Sztutowo
-2 oC
czwartek, 13 grudnia 2018
Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
-2 oC

Powalone drzewa i złamany słup energetyczny to bilans nawałnicy w gmine Sztutowo

12 sierpnia 2017, 13:39
Powalone drzewa i złamany słup energetyczny to bilans nawałnicy w gmine Sztutowo
W nocy z piątku na sobotę przez gminę Sztutowo przetoczyła się gwałtowna nawałnica z burzami, silnym wiatrem i opadami deszczu. Choć strażacy z OSP Sztutowo pracowali przez całą noc aż do godziny 3 rano oraz dodatkowowo wyjechali ok. godziny 7:00 rano to głównie zajmowali się powalonymi drzewami i konarami, które zalegały na jezdni. Dodatkowo przy przystani w Sztutowie złamał się słup energetyczny z lampami oświetleniowymi.

Dziś rano ok. godziny 7:00 strażacy wyjechali także do Kątów Rybackich, gdzie wspólnie ze strażakami ze Stegny usuwali niebiezpiecznie zwisającą gałąż na jednej z posesji.

W porównaniem z innymi gminami województwa pomorskiego w gminie Sztutowo nie doszło do większych strat i co najważniejsze nikt nie poniósł żadnych obrażeń.Komentarze (12):

Szkoda tylko ze Gmina nie dała zadnego ostrzeżenia lub komunikatu ze swojej strony o takiej nawalnicy ! Inne gminy takowe ogłoszenia podostawaly.

~Mieszkanka123 (niezalogowany) / 12.08.2017, 15:53
Gmina powinna dokonywać okresowo przeglądu drzewostanu, zwłaszcza przy drogach, ale też na prywatnych posesjach. Przy drogach nie są potrzebne wysokie drzewa, wręcz utrudniają widoczność. Natomiast na prywatnych posesjach, uważam, że mieszkańcy nieodpowiedzialnie sadzą drzewa, które osiągają rozmiary zagrażające w sytuacjach, takich jak wczorajsza, życiu nie tylko ich samych, ale również sąsiadów. Przegląd taki powinien wiązać się z nakazem wycinki wysokich drzew w miejscach zamieszkania i użyteczności publicznej, a towarzyszyć mu powinien zakaz nasadzeń tego typu drzew. Można przecież sadzić drzewa i krzewy o mniej intensywnym wzroście i też będzie pięknie, przejrzycie i słonecznie. W ten sposób można trochę zminimalizować ryzyko szkód. Oczywiście pozostaje również ważna kwestia partycypowania gminy w finansowaniu takiej wycinki - przecież gmina dysponuje odpowiednimi służbami, a samodzielne poczynania mieszkańców w tym zakresie i kompetencje niektórych "drwali" również mogą być niebezpieczne.

~mieszkanka 456 (niezalogowany) / 12.08.2017, 17:52
Co ty bredzisz. Jakie inne gminy dały ostrzeżenia i gdzie?? :puke:

~Do mieszanka 123 (niezalogowany) / 12.08.2017, 20:25
Teraz czekamy jak Sztutowski KOD zacznie demonstrowac jak zaczna wycinac te konary ktore poprzewracala natura Zastanawiam sie jak to mozliwe ze taki wiatr przewrocil do gory nogami slup betonowy .Czyzby latami ten sup potrzebowal naprawy a kazdy wiedzial tylko kazdy myslal po co wydawac pieniadze na naprawe jak moze to zrobic natura .Teraz natura pokazala co potrafi a Gmina musi teraz wydac pieniadze na nowy slup betonowy . Prosze powiedziec kiedy byly podcinane drzewa wzduz ulic od Stegny do Krynicy Morskej.Mam nadzieje ze za ten betonowy slup elektryczny nie ponosi odpowiedzialnosci sam czolg RUDY .

~Lusiak (niezalogowany) / 12.08.2017, 20:57
Stan dróg i brak poboczy to dramat na mierzei!!!!! Samorządy i zarząd dróg nie robią nic!!!!!

~Były blokers (niezalogowany) / 13.08.2017, 09:53
Do mieszkanka 456
MASZ 100% RACJI
niech wreszcie wytną te sosny rosnące przy ulicy Rybackiej w Kątach - drzewa pochylone , wysokie - przewalą się na ulice i domostwa po drugiej stronie ulicy i dojdzie do tragicznej sytuacji , robili wycinkę drzew z brakiem wyobraźni , a tu jak jeb.... na stronę posesji pani T .........skiej to w nocy była zablokowana cała ulica Rybacka ,

~x (niezalogowany) / 13.08.2017, 12:37
Pamietajcie -- pisałem już poniżej że atrakcja Sztutowa czyli bocianie gniazdo, jest w niebezpieczeństwie.Słup nie wytrzyma naporu gniazda.Już widać że od ciężaru jest wygięte i pochylone.Jeśli władzom leży to na sercu ,powinni postawić obok słupa platformę.Jeżeli następnego roku dojdzie do tragedii z młodymi boćkami ,niech ten komentarz będzie dowodem ,że władze nic nie zrobiły w tym kierunku.

~Bogdan. (niezalogowany) / 13.08.2017, 14:48
Gmina Stegna takie ogloszenia dala. Drewnica o tej nawalnicy juz wiedziała po godz.14 (informowali byli sołtysi, osp). Wiec sorry bardzo ale nasza gmina ma slaba organizacje jezeli chodzi o powiadomienie mieszkancow o takich burzach. :@

~Mieszkanka123 (niezalogowany) / 13.08.2017, 15:13
Jaka wycinka drzew w jakim kraju ty mieszkasz u nas niedługo za przeproszeniem aby iść do kibla to trzeba będzie mieć pozwolenie

~bercik (niezalogowany) / 14.08.2017, 15:34
No i co że dali ostrzeżenie? Mieli ludzie iść i wycinać drzewa czy co??!!!!

~Młody człowiek (niezalogowany) / 15.08.2017, 08:54
Nawet w Rosji tak nie ma ze nad ulicami i trakcję elektryczne wiszą konary i rosną drzewa!!!!!

~Wstyd (niezalogowany) / 15.08.2017, 08:55
Przestańcie narzekać. Jak by przyszła epoka lodowcowa to tez by była wina wójta? Jest kataklizm to jest ciężko. A to ze przez 25 lat nikt nic nie robił tylko rozkradali kasę to inna sprawa.

~Sztutowianin (niezalogowany) / 15.08.2017, 08:57
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.