Sztutowo
20 oC
poniedziałek, 22 lipca 2019
Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
20 oC

Chcieli sprzedać kolejowe tory na złom

23 stycznia 2012, 13:57
Chcieli sprzedać kolejowe tory na złom
Policjanci ze Stegny zatrzymali dwóch złodziei elementów torowiska, po którym w sezonie letnim jeździ kolejka wąskotorowa. Mężczyźni wpadli w ręce funkcjonariuszy w punkcie skupu złomu, gdy próbowali sprzedać złodziejski łup. W sobotę około godziny 12.30 policjanci ze Stegny otrzymali informację o dwóch mężczyznach, którzy w Sztutowie demontowali elementy torowiska.

Chwilę później we wskazanym miejscu stróże prawa nie zastali nikogo, jednak ich uwagę przyciągnęły dwa wykopy znajdujące się w pobliżu torów. Funkcjonariusze domyślili się, że mogą mieć do czynienia ze złomiarzami.

Ich podejrzenia okazały się słuszne. Na terenie pobliskiego skupu złomu zastali dwóch mężczyzn próbujących sprzedać dwie metalowe szyny. Okazało się, że elementy, które chcieli spieniężyć jako złom – chwilę wcześniej wykopali z terenu sztutowskiego torowiska. Policjanci odzyskali obie szyny stanowiące wzmocnienie nasypu kolejowego.

Obaj złodzieje torowiska to mieszkańcy powiatu nowodworskiego w wieku 61 – i 73 – lata. Za kradzież grozi im kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna.  

KPP Nowy Dwór Gdański

Komentarze (2):

~ksionc probożdż (niezalogowany) / 23.01.2012, 17:24
No i uprzejmi panowie - mogli przecież ukraść szyny stanowiące drogę żelazną dla pociągu, a tak to tylko fragmenty wzmocnienia! jednak osoby starszej daty mają więcej taktu i nie kradną, czego popadnie.
~zlomiarz (niezalogowany) / 27.01.2012, 10:17
pff z dwoma torami to by mi sie isc nie chcialo
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.