Sztutowo
-2 oC
poniedziałek, 17 grudnia 2018
Imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii
-2 oC

Wiatr nie ustępuje. Stan alarmowy na żuławskich rzekach przekroczony (aktualizacja)

30 października 2017, 09:00
Wiatr nie ustępuje. Stan alarmowy na żuławskich rzekach przekroczony (aktualizacja)
Kolejny dzień wieje bardzo silny północny wiatr, który powoduje zjawisko cofki. Na żuławskich rzekach przekroczone zostały stany alarmowe. Poziom wody cały czas wzrasta. Na Bałtyku szaleje sztorm dochodzący do 10 st. Beaforta. Siła wiatru będzie słabnąć do końca dzisiejszego dnia. Wkrótce więcej informacji.

Strażacy z OSP Sztutowo są cały czas w gotowości. Od niedzieli wyjeżdzali już kilkanaście razy do akcji, głównie do usuwania połamanych konarów i wypompoywania wody z posesji.

Aktualizacja

Na terenie powiatu nowodworskiego został ogłoszony stan alarmu przeciwpowodziowego

Jak informuje IMGW: W związku z prognozowanym silnym wiatrem z kierunku północno-zachodniego poziomy wody na Żuławach będą się utrzymywać powyżej stanów alarmowych, początkowo z niewielką tendencją wzrostową.

Ostrzeżenie obowiązuje do wtorku do 8:00.

Najsilniejsze porywy wiatru w województwie notowane są w rejonie Zatoki Gdańskiej (do 95 km/h w Kmiecinie). Obecnie tendencja jest niezmienna. Wiatr zacznie słąbnąć przed południem.Komentarze (1):

To już nie jest śmieszne. Ani zbiornikow ani wrót ani oczyszczonych i poglebionych rowów, ani podwyższonych i wzmocniony wałów!!!!!! Co się dzieje????

~DO ROBOTY!!!!!! (niezalogowany) / 30.10.2017, 21:26
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.