Sztutowo
20 oC
poniedziałek, 22 lipca 2019
Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
20 oC

Pracowity tydzień juniorów Bałtyku Sztutowo

26 stycznia 2012, 23:42
Pracowity tydzień juniorów Bałtyku Sztutowo
Ostatnie kilka dni były bardzo aktywne dla młodego pokolenia Bałtyku Sztutowo. W niedzielę nasi chłopcy zajęli drugie miejsce na turnieju w Malborku (rocznik 1998). W tym samym dniu starsi koledzy z gimnazjum-rocznik 96 i młodsi walczyli w Młodzieżowej Żuławskiej Halowej Lidze Piłki Nożnej. Z kolei w poniedziałek i wtorek swoje mecze rozegrali także najmłodsi adepci futbolowej szkółki z roczników 2001, 2002, 2003 i 2004.

22. stycznia - Turniej o Puchar Starosty Malborskiego

Nasi juniorzy z rocznika 1998 wystąpili w turnieju halowym o Puchar Starosty Malborskiego. W grupie walczyli kolejno z Orłem Subkowy 3:1, Pomezanią Malbork 2:2 i Oliwią Gdańsk 2:0. Zajmując pierwsze miejsce w grupie zdobyli prawo gry w finale turnieju. Ich przeciwnikiem byli zawodnicy Concordii Elbląg.
Pomimo ambitnej postawy naszych obrońców, nie ustrzegliśmy się błędów i po pierwszej połowie przeciwnik prowadził 1:0. Ni e zniechęciło to zawodników Bałtyku i po motywacji trenera w przerwie ruszyli do odrabiania strat. Mecz stał się bardzo ciekawy. Akcje przenosiły się z jednej połowy na drugą. Nasi mieli sytuacje do wyrównania, ale ciągle na drodze stawał im golkiper elblążan. Czas niestety pracował dla Concordii i to im przyszło cieszyć się po końcowym gwizdku sędziego. Drugie miejsce w takim towarzystwie to bardzo dobry wynik. Wszystkie zespoły grają o klasę wyżej od naszych.

Skład Bałtyku: Maciej Ranoszek (Kacper Szeszuła)- Michał Łyczak, Bartosz Szloser, Adrian Szeraszewicz, Kamil Krzyżanowski, Konrad Skwarzec, Szymon Pawłowski, Patryk Szczyglewski, Konrad Żołdak.

Klasyfikacja końcowa: 1. Concordia Elbląg, 2. Bałtyk Sztutowo, 3.Pomezania Malbork I, 4.GKS Żukowo, 5. KP Starogard Gdański, 6. Oliwia Gdańsk, 7. Orzeł Subkowy, 8. Pomezania Malbork II

22. stycznia Mecze w Młodzieżowej Żuławskiej Lidze Halowej

W tej edycji występuje siedem zespołów. Niestety w pierwszej kolejce naszym przyszło grać w osłabieniu przeciwko jednym z faworytów jakimi są Błękitni Kmiecin. Po wyrównanym pojedynku polegliśmy 5:6. Nasi grali bez zmian. Tego samego dnia rozegrana została druga kolejka w której zmierzyliśmy się z Marzęcinem. Tym razem udało się dowieść korzystny wynik do końcowego gwizdka i zdobyć komplet punktów. Ostatecznie wygraliśmy 11:8. Po dwóch kolejkach zajmujemy czwarte miejsce i zabieramy się do odrabiania strat. Do zespołu dołączą zawodnicy z rocznika 98. Jak na razie najlepszym strzelcem MŻHLPN jest Mateusz Kacpura(Amek), który w dwóch spotkaniach strzelił 11 bramek. Kolejne mecze w czasie ferii.

Skład: Kacper Żurawski-Jarek Kłosiński, Damian Dzieciuch, Kamil Zawadzki, Mateusz Kacpura.

23. stycznia - sparing rocznika 2001 i 2002

W poniedziałek doszło do pierwszego występu rocznika 2002 i młodszych. Ich rywalami w meczu sparingowym była ekipa Morza Stegna. Mecz był zacięty i obfitował w wiele akcji podbramkowych. Było widać ogromne zaangażowanie i wolę walki. Po kilkunastu minutach gry zarysowała się przewaga młodego Bałtyku. Pierwszą bramkę w historii tej drużyny strzelił Kacper Skrzek. Kolejne były już tylko dziełem jednego aktora jakim był Damian Gałązka. Ostatecznie naszym udało się uzyskać korzystny wynik 9:3.

Skład: Kuba Swat-Kacper Skrzek, Kamil Chojna, Filip Siudowski, Damian Gałązka, Kuba Marczak, Konrad Zembrzuski, Patryk Nowak.

24. stycznia - sparing rocznika 2003 i 2004

We wtorek do boju ruszyli najmłodsi adepci piłki nożnej czyli pierwsza i druga klasa. Ich przeciwnikami byli koledzy z Krynicy Morskiej. Drużynę gości wspomógł Kuba Samsel, który jeszcze niedawno mieszkał w Krynicy i ze względu na absencje zawodników krynickich do takiej sytuacji doszło. Obie drużyny z czasem stworzą jedną grupę grająca w lidze, ale to za jakiś czas.

Przypomnijmy tylko, że sztutowska grupa trenuje od października, a krynicka od grudnia.
Wracając do meczu. Spotkanie miało dwóch bohaterów. W Sztutowie kluczową postacią okazał się Kacper Skrzek, strzelec wszystkich bramek, a w Krynicy Konrad Zembrzuski również strzelec wszystkich bramek. Było bardzo wiele emocji. Oj działo się. Były na przemian łzy szczęścia i rozpaczy. Był hymn na otwarcie i oklaski po końcowym gwizdku. Wynik był najmniej istotny, ale dla statystyków trzeba odnotować: 9:5 dla Sztutowa.

Skład Sztutowa: Filip Siudowski(Kuba Marczak)-Kacper Skrzek, Kamil Chojna, Mikołaj Grzesiowski, Julek Gawroński, Julek Szczepkowski, Maks Karczewski

Skład Krynicy: Kuba Swat-Kacper Zembrzuski, Kuba Kowalczyk, Kuba Żebrowski, Kuba Samsel, Bartek Szeraszewicz.

Komentarze (4):

~hendoro (niezalogowany) / 27.01.2012, 15:10
Bardzo wielkie brawa dla wszystkich dzieci. W młodszej grupie występuje dwóch piłkarzy z rocznika 2005 i obaj mają na imię: Julek. Dziękujemy rodzicom za doping.
~burza (niezalogowany) / 27.01.2012, 17:54
Maks do boju!!!!!!!
~helenka (niezalogowany) / 30.01.2012, 12:19
Damian rosnie nam na sportowca . Panie Kuczma chyle czolo jest Pan wielki to dzieki panu mlodzi chlopcy osiagaja sukcesy . Podziwiam pana poswiecenie nie tylko ja ale bardzo wielu mieszkancow rowniez .
~hendoro (niezalogowany) / 04.02.2012, 09:32
Bardzo dziękuję, ale teraz to także zasługa młodych trenerów: Pawła Friszkemuta i Pawła Dzieciucha, którzy powoli przygotowują się do zmiany dziejowej w sztutowskiej piłce. Myślę, że ta grupa dzieci ma szanse być jedną z najlepszych w historii. Mam nadzieję, że będziecie Państwo nas wspierać i kibicować tej grupie.
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.