Sztutowo
18 oC
wtorek, 16 października 2018
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
18 oC

Za nami już VI Jesienny Rajd Nordic Walking w Krainie Kormoranów

28 listopada 2017, 08:00
Za nami już VI Jesienny Rajd Nordic Walking w Krainie Kormoranów
Impreza przyciąga co roku więcej zwolenników tego sportu, tym razem odbyła się 18 listopada 2017 r., jak zwykle w Kątach Rybackich. Pogoda dopisała, nie padało, chociaż było już zimno - jak to w listopadzie. Wystartowało 71 osób, rajd ukończyło 69. Przybyli kijkarze z Gdańska, Gdyni, Elbląga (duża grupa z Klubu Włóczy-Kijów), Dobrego Miasta , Pasłęka, z naszej Mierzei a nawet z Łodzi.

Najmłodsza zawodniczka miała 5 lat ( Martusia z Łodzi), najstarsza 83 ( pani Maria z Elbląga).

Uczestnicy mieli do wyboru dwa dystanse. Ci bardziej zaawansowanie, niebojący się dłużej wędrówki wybrali trasę 10 km. Natomiast osoby, które nastawiły się na większy relaks podczas marszu wybrali krótszy dystans – 5 km. Obie grupy prowadzone były przez instruktorów z Fundacji Chodzezkijami.pl. Tuż po zakończeniu rejestracji uczestnicy zebrali się na parkingu, gdzie Monika Faron (instruktorka) przeprowadziła rozgrzewkę. Po intensywnym rozruchu wszyscy przemieścili się pod bramę startową, gdzie zrobili sobie wspólne zdjęcie i wyruszyli na wspaniałą wędrówkę. Na początku oraz na końcu grupy znajdowali się instruktorzy, których zadaniem było poprawienie techniki marszu oraz niezboczenie ze ścieżek. 

Ostatni odcinek był konkursowy.

  1. na 10 km panów zwyciężył pan Bogdan Świsłocki z Mikoszewa,
  2. na 10 km pań  zwyciężyła pani Beata Niewińska z Gdańska
  3. na 5 km panów zwyciężył pan Marcin Jankowski z Elbląga
  4. na 5 km pan zwyciężyła pani Anna Szaraszunowicz z Pasłęka.

Zwycięzcom wręczono puchary, dyplomy i nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale pamiątkowe. Uroczystego wręczenia nagród dokonali pan Zbigniew Ptak Starosta Nowowodworski, pan Jakub Farinade, Wójt Gminy Sztutowo, pan Robert Zieliński, Sołtys Kątów Rybackich oraz Krystyna Chabska – Przewodnicząca Zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej Gminy Sztutowo – organizatora rajdu. Bardzo dziękujemy włodarzom za przybycie i wsparcie finansowe imprezy oraz  sponsorowi pieczywa na rajd, piekarni SEBASTIAN ze Sztutowa.  

Na zakończeniu rajdu Pensjonat Wielorybek przygotował gorący bigos, kiełbaski                        i ognisko. Odbyła się także loteria sportowych gadżetów dla wszystkich uczestników rajdu oraz loteria na rzecz chorego Pawełka z Jantaru.

Listopad nie jest aż tak smutny i mroczny dla ludzi aktywnych. Rajd spełnił swoją rolę promowania aktywnego stylu życia i promowania naszej pięknej Mierzei Wiślanej jako miejsca do wypoczynku i spędzania wolnego czasu. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na kolejne imprezy.

Zarząd Lokalnej Organizacji Turystycznej Gminy  Sztutowo

 Komentarze (2):

To chyba najlepszy sport jaki wymyślono. I spala kalorie bez efektu jojo.

~To prawda (niezalogowany) / 29.11.2017, 08:12
jeszcze pływanie synchroniczne.To jest fajne.Głównie dlatego,że są ładne dziewczyny,tak jak w naszej Gminie.

~Yahwe (niezalogowany) / 29.11.2017, 13:32
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.