Sztutowo
8 oC
piątek, 20 września 2019
Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
8 oC

Debata telewizyjna o Przekopie Mierzei z udziałem Wójta Gminy Sztutowo Jakuba Farinade

22 lutego 2018, 20:48
Debata telewizyjna o Przekopie Mierzei z udziałem Wójta Gminy Sztutowo Jakuba Farinade
Pomorze Samorządowe - program który zostanie wyemitowany na żywo w poniedziałek 26 lutego na antenie TVP Gdańsk będzie w całości poświęcony tematowi Przekopu Mierzei Wiślanej, który ma zostać wykonany na terenie gminy Sztutowo. W debacie mają wziąć m.in. poseł Jerzy Wilk, prezydent Elbląga Witold Wróblewski oraz Wójt Gminy Sztutowo Jakub Farinade. Nie jest jeszcze potwierdzony udział Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marka Gróbarczyka

Odcinek zostanie nakręcony na Starym Mieście w Elblągu. Początek o godz. 19:15. Transmisja na żywo na Programie TVP Gdańsk.

Zapraszamy do oglądania.


Czytaj także:
Komentarze (17):

~Za pół roku ruszają prace (niezalogowany) / 23.02.2018, 08:18
Mierzeja i Elbląg murem za przekopem!!!!! U nas turystyka, tam port i stocznia!!!!!
~Pomorzanin (niezalogowany) / 23.02.2018, 08:18
Gdańsk platformersow nie może tego przeboleć.
~bercik (niezalogowany) / 23.02.2018, 18:18
Gdzie na Starym Mieście
~kk (niezalogowany) / 26.02.2018, 19:59
jak słysze elbląg i port -to nie wiem czy sie śmiac czy płakać :huh:
~Yahwe (niezalogowany) / 27.02.2018, 05:18
łkk chyba jednak płakać Obejrzałem i wysłuchałem tzw. debaty w TVP Gdańsk,Zenada Redaktor/po szkole O,z Torunia nie potrafi odmieniać nazwy miasta Tolkmicko/ .Wnioski jak wcześniej można kopać.tylko po co.Rozumiem postawę samorządowców z woj.W-M Ich nic to nie dotyczy i nic nie kosztuje.Elbląg nie jest i nie będzie Singapurem ,ale za pieniądze z UE dlaczego nie brać.Wnioski jak zwykle: można kopać tylko po co.inwestycje dla przyjmowanie chyba2 mosty przekraczają możliwości finansowe miasta Postawa Waszego Wójta /nie jestem ze Sztutowa/ naprawdę godnapochwały Ten burmistrz z Krynicy M to .świr /nie można /a może można/ być szefem 999 lokalnych tzw przedsiębiorców/noclegi,pizza.zapiekanki/.I dzięki temu /p. Parkinsona/Urząd Miasta działa Pochwa
~Telewidz (niezalogowany) / 27.02.2018, 09:46
Nasz Wójt zaprezentował się najlepiej ze wszystkich. Jako jedyny dostał oklaski od całej widowni. Swat największa porażka. Został pozamiatany przez ludzi z widowni :puke:
~Yahwe (niezalogowany) / 27.02.2018, 13:36
Cieszę się że nie jestem odosobniony w ocenie postawy p. Jakuba Farinade /b.profesionalna/ chwała p .Wójcie/.Wszystko co Pan zaprezentował w tym programie to wnioski reprezentantów mieszkanców naszej Gminy. Tak trzymać !!!
~Mierzeja czeka!!! (niezalogowany) / 27.02.2018, 16:35
Wójt mógłby być prezydentem Polski. Szacun. Swat samozaoranie. Kuczma na burmistrza Krynicy!!!! Dość tych miejscowych patałachow.
~Cogito (niezalogowany) / 28.02.2018, 00:36
Nie oglądałem, więc się nie wypowiadam. Czy jest link do tego materiału?
~K L O N (niezalogowany) / 28.02.2018, 07:57
Wójt Farinade musi uważać na przeciwne siły w gminie. Braćków z ukrainy co chcą dożywotnio trząść sportem na plaży, na ich popleczników,na ludzi z pslu I wielbicieli po. :unsure:
~skarbnik (niezalogowany) / 28.02.2018, 22:43
Zadaje to pytanie kolejny raz i może teraz uzyskam odpowiedź.Jakie korzyści dla gminy Sztutowo "przyniesie"przekop Mierzeji Wiślanej?Proszę o kilka argumentów w odpowiedziach.Dziękuje.
~Cogito (niezalogowany) / 01.03.2018, 16:28
Zbyt dużo propagandy i obietnic zbyt mało faktów. Koszty budowy tego przekopu to nie tylko sam przekop, ale koszty utrzymanie, koszty stworzenia ponad 20 kilometrowego toru wodnego do Elbląga, co oznacza, że tego urobku będzie więcej niż z samego przekopu - pytanie gdzie będzie składowany muł z pogłębiania toru wodnego?

- TROCHĘ TRĄCI TUTAJ MAŁA HIPOKRYZJA, ALE TO ROSJANIE I FIRMY Z KALININGRADU SĄ ISTOTNYM PARTNEREM GOSPODARCZYM DLA ELBLĄGA - WIĘC MOŻE TA ROSJA NIE JEST AŻ TAKA ZŁA? W sytuacji kiedy cala Europa zabiega o handel z Rosją my nie możemy od tego kraju się odwracać. nasze stosunki były zawsze trudne, ale nie na tyle trudne aby nie móc siąść do stołu i rozmawiać.
- ta inwestycja nie ma najmniejszego precedensu na świecie, nigdzie takiej inwestycji nie realizowano.
- Ile miejsc pracy zapewni ta inwestycja na terenie Mierzei czy w Gminie Sztutowo
- Jakie zyski będzie generowała ta inwestycja? Przecież już dzisiaj wiadomo z zapowiedzi, że ten kanał nigdy się nie zwróci.
- jaki wpływ na lokalna gospodarkę Gminy Sztutowo będzie miła ten przekop? Czy w wyniku tego przekopu nastąpi ożywienie?
- Dlaczego w tym programie nie było Ministra Gróbarczyka? Priorytety rządu PiS zmieniły się. po zmianie premiera. Cisza jest wielce wymowna. na tym spotkaniu był poseł Wilk do niedawna prezydent Elbląga w przedterminowych wyborach, teraz poseł dlatego, że nie udało mu się utrzymać władzy. Poziom tej dyskusji w programie był poziomem o dużym stopniu ogólności - co dobrze wróży przekopowi a mianowicie TEGO PRZEKOPU NIE BEDZIE.
- Gmina Sztutowo od zawsze była gminą rolniczą i niech taką pozostanie. Nie wiem czy dla samego Sztutowa nie lepsze byłoby utworzenie samodzielnej gminy z Kątami Rybackimi. i odłączenie się od reszty Gminy?

Załóżmy, ze ten przekop będzie rentowny - na czym dokładnie Sztutowo chce zarabiać? Przecież teren pod przekop nie będzie należał do Gminy. jak zwykły mieszkaniec Sztutowa wyobraża sobie zarabianie na tym przekopie??? NO PRZECIEŻ PORT MA BYĆ W ELBLĄGU - I TO POTENCJALNIE ELBLĄSKI PORT BĘDZIE ZARABIAĆ, CZYLI ELBLĄG - NIE SZTUTOWO. Już widzę to rozczarowanie jak statek przepłynie i nie zatrzyma się - aby statek zatrzymał się, musi być port dźwigi portowe terminale załadowcze i wyładowcze , cała infrastruktura portowa i infrastruktura ją wspomagająca. i CO DALEJ - ZARABIAJĄ INNI A NIE MY? mała frustracja z tego powodu?
=====================================================
A tak swoja drogą czy nie uważacie, że Gmina Sztutowo powinna określić swoje priorytety inwestycyjne zwłaszcza inwestycje w infrastrukturę - i przedstawić je rządowi jako żądanie czytaj tudzież zapłatę za zgodę na przekop.
Czy stan dróg na terenie Gminy jest zadowalający? Czy te drogi nie powinny być szersze, nie powinno być odpowiednich poboczy i chodników? Czy stan pozostałej infrastruktury jest zadowalający? Skoro można zażądać od rządu to dlaczego tego nie zrobić.


~Psy szczekają (niezalogowany) / 02.03.2018, 11:22
Cogito - ile masz płacone od wpisu? Coraz większe brednie wypisujesz
~Kanał będzie i koniec. (niezalogowany) / 02.03.2018, 20:57
Ale tu trolli ruskich!!
~Yahwe (niezalogowany) / 03.03.2018, 08:34
Cogito.Czy Ty chłopaku,albo dziewczyno ?kończyłeś Sztutowską Podstawówkę w latach 90 bo tam uczyła Pani,której nazwiska nie pamiętam ale wiem,że była b,mądra i potrafiła to przekazać swoim wychowankom.Ale obecnie zdrowy rozsądek nie jest w cenie,Zapisz sie do kiboli, ONR,lub innych świrów to zrobisz karierę.Bedę może nudny,ale powołam się na spotkanie w UG Sztutowo i analizę opłacalności tzw przekopu jeszcze za rządów PO/po zamknięciu Cieśniny Pilawskiej /Wniosek możnz kopać ,ale to nie ma sensu.
1.Podobno UE dofinansowała taką inwestycje w Irlandii,ale wyniki finansowe nie są znane.
2.Co ciekawe analiza ekollogiczna jest pozytywna,/można kopać ale po co/
3.Miejsca pracy 30 dla obsługj śluz
4. niebliczalne
5. nieznane
Jak mówi stare przysłowie; historia nauczycielką narodów. Koenigsberg był znacznie wazniejszym miastem niż Gdańsk w okresie pruskim i kontakty ludności pomimo granic są nieuniknione,również obecnie i to jest cenne.Cos mi się wydaje Cogito,że PrezesPolski z ta obietnicą dlaElbląga sie zagolpował i teraz jego akolici musza znależć sposób,żeby Prezes nie stracił "tzw autorytetu"I wtedy sie okaże,że tzw przekop /priorytet P. prezesa/ to jedna wielka ściema wyborcza.
~cogito (niezalogowany) / 03.03.2018, 12:40
JAHWE Szkoła Podstawowa? A potem co Oxford czy Sorbona w Nowym Dworze? MOŻE COŚ WIĘCEJ SKOŃCZYŁEŚ, JAKAŚ PRYWATNA SZKOŁA WYŻSZA? To co piszesz to jet po prostu dramat. PiS wycofa się z tego.
Yahwe - jeżeli nie potrafisz wskazać korzyści ekonomicznych, korzyści finansowych, jaki będzie miało to wpływ na gospodarkę regionu a w tym wypadku Gminy Sztutowo - TO PO PROSTU JESTEŚ CIENIUTKI. Oczywiście nie potrafisz na nic sensownie odpowiedzieć.

1. Podobno w Irlandii?? Gdzie w Irlandii?
2. Analiza ekologiczna? Czy możesz ją wskazać? Tak samo jak wycinka Puszczy Białowieskiej? Czy trzeba było wycinać drzewa?
3. 30 osób miejsc pracy - szału nie ma. I to za prawie miliard złotych. ILE ROCZNIE BĘDZIE KOSZTOWAŁO UTRZYMANIE PRZEKOPU.
Czyli po prostu Jahwe nic nie wiesz. Bo np. do tych 30 osób mógłbyś dodać jeszcze pracowników którzy będą kopać przekop. człowieku to nie rozwiązuje problemu, jeżeli ma być takie zatrudnienie, to lepiej tym 30 osobom zapłacić zasiłek do emerytury - wyjdzie to taniej.
========================================================================================
1. JAK TO JEST NA ŚWIECIE Z INWESTYCJAMI KTÓRE WIĘCEJ KOSZTUJĄ NIŻ PRZYNOSZĄ PRZYCHDOW CZYLI SĄ NIERENTOWNE. Świetnym przykładem są obiekty sportowe Po Olimpiadzie w Atenach Greckie obiekty olimpijskie niszczeją.
Po Mundialu w Korei i Japonii Korea ma problem ze stadionami stają pustą i nie sposób ich wykorzystać.
2. Stadion Olimpijski w Pjong Tchang - po olimpiadzie zostanie rozebrany - pomimo że kosztował 400 mln dolarów. Rachunek ekonomiczny jest prosto lepiej ponieść koszty likwidacji, niż utrzymywać go w nieskończoność.
3. Po mundialu w Brazylii jeden ze stadionów już robi za zajezdnię autobusową.

=========================================================================================
SPRZEDAĆ KROWĘ KUPIĆ KURĘ GOSPODARKA IDZIE W GÓRĘ - JEŻELI TO JEST METODA ROBIENIA BIZNESU, TO SZYBKO PÓJDZIEMY Z TORBAMI.
A może po prostu chodzi o to, aby odciąć Krynicę od lądu - tak aby ograniczyć , zniechęć turystów to przyjeżdżania do krynicy. Czytając te komentarze trudno nie odnieść wrażenia, że takie są motywacje.
~Sztutowianin (niezalogowany) / 03.03.2018, 19:49
Cogito i yahwe zalozcie sobie w waszej Krynicy blog i piszcie sobie te wasze bzdury
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.