Sztutowo
-5 oC
środa, 23 stycznia 2019
Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
-5 oC

Biblioteka Publiczna w Sztutowie zaprasza na wystawę prac Wiesława Leszczyńskiego

7 marca 2018, 08:00
Biblioteka Publiczna w Sztutowie zaprasza na wystawę prac Wiesława Leszczyńskiego
Biblioteka Publiczna w Sztutowie zaprasza na wystawę prac Wiesława Leszczyńskiego "Fotografia i poezja", która odbędzie się w dniu 10.03.2018 o godz. 16:00.

Wiesław Leszczyński - dokumentalista z zawodu, fotografik, były muzyk, malarz i poeta związany z Alternatywnym Elbląskim Klubem Literackim.

Szczególnie bliska jest mu ziemia kaszubska, z której pochodzi oraz nadmorski kurort Kąty Rybackie, w którym osiedlił się kilkadziesiąt lat temu i mieszka do dziś.
Pracuje jako dokumentalista w Muzeum Stutthof, zajmuje się tam zbiorami ikonograficznymi i ich udostępnianiem.

 Swoje wiersze prezentował na żywo podczas imprez literackich w Gdańsku, Mławie, Elblągu, Malborku, Głogowie, Kaliszu, Poznaniu, Drezdenku i Chojnicach.

 Jest laureatem 2. miejsca w Turnieju Jednego Wiersza pod hasłem "O miłości inaczej" organizowanym przez Elbląską Scenę Literacką,  laureatem 3. miejsca w Turnieju Jednego Wiersza podczas I Festiwalu Literackiego “Słowa Na Puszczy” w Drezdenku.

 Wyróżnienie w Turnieju Jednego Wiersza podczas     VII Ogólnopolskiego Festiwalu Poetyckiego im. Wandy Karczewskiej w Kaliszu oraz    2. miejsca w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego w Poznaniu "Erotyk na krechę" im. T. Stirmera.

  Jego teksty znalazły się w Antologii Głogowskich Konfrontacji Literackich, II Antologii "Książka pełna słów" Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego, w Dolnośląskim Roczniku Literackim „Pomosty” w Serii Jubileuszowej     XXX - lat Konfraterni Poetów „Lirycznie” Kraków, a także w antologii Gdańskiego Klubu Poetów - Aspekty 2017.

 

 


Zdjęcie

 Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.