Sztutowo
23 oC
czwartek, 20 czerwca 2019
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
23 oC

Budowa ścieżki rowerowej na odcinku Kąty Rybackie - Przebrno zmierza do końca

21 sierpnia 2018, 21:30
Budowa ścieżki rowerowej na odcinku Kąty Rybackie - Przebrno zmierza do końca
Dobiega końca już kolejna inwestycja w ścieżki rowerowe w gminie Sztutowo. Jest już na ukończeniu niemal 8-kilometrowy odcinek ścieżki od Kątów Rybackich do Przebrna. Całość inwestycji kosztowała ponad 2,6 miliona złotych, z czego ponad 70% pochodzi z dofinansowania, które Gmina Sztutowo pozyskała ze środków zewnętrznych.

Będzie to ciąg pieszo-rowerowy na odcinku o długości 7,8 km i szerokości 3m wraz z poboczami 2 x 0,75m.  Nawierzchnia jest wykonana w technologii drogi szutrowej.

Wjazd na trasę jest zlokalizowany od strony ul. Piaskowej i Portowej w Kątach Rybackich. Można także wjechać na ścieżkę od strony ul. Morskiej.

Kolejnym etapem inwestycji będzie połączenie ścieżki z istniejącą trasą w gminie Stegna. Odcinek ten będzie umiejscowiony na wysokości ul. Obozowej w kierunku północnym, a następnie zachodnim i połączy się z obecną ściężką w gminie Stegna. Ta inwestycja planowana jest na 2019 rok.

Ponadto wciąż nie jest gotowy odcinek Przebrno - Krynica Morska.

 


Zdjęcie

 


Czytaj także:
Komentarze (4):

~kąciak (niezalogowany) / 21.08.2018, 22:50
A CO DALEJ ZE ŚCIEŻKĄ PRZEZ KĄTY WARTO OBNIŻYĆ KRAWĘŻNIKI PRZY WJAZDACH NA ŚCIEŻKĘ .ŚCIEŻKA Z KĄTÓW DO SZTUTOWA WYGLĄDA OKROPNIE POBOCZA NIE WYKOŃCZONE PO OPADACH DESZCZU POBOCZE ZE SZCZEREGO PIASKU ROZMYWA SIĘ NIE WIEM W JAKIEJ TECHNOLOGI BYŁA WYKONANA I KTO TO ODEBRAŁ? WYKONANIE ODCINKA Z KĄTÓW DO PRZEBRNA W PORÓWNANIU Z ODCINKIEM KĄTY SZTUTOWO TO NIEBO A ZIEMIA.
~Rowerzysta (niezalogowany) / 24.08.2018, 07:22
A połączenia prez miejscowosci?? To dramat. Stegna Jantar ładnie się mija a Sztutowo kąty tragedia
~Hejter (niezalogowany) / 26.08.2018, 22:44
Nie podoba się do wypad na szóste.
~Starszy (niezalogowany) / 26.08.2018, 22:45
Właśnie ścieżka jest super!!! Nie taka nuda jak do mikoszewa. trochę trzeba przycisnąć i pomyśleć aby wjechać, górki dołki super a nie płasko dla emerytów
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.