Sztutowo
20 oC
niedziela, 21 lipca 2019
Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
20 oC

Śpiewnik polski w Strasznym Dworze zachwycił widzów w Sztutowie

10 sierpnia 2018, 22:00
Śpiewnik polski w Strasznym Dworze zachwycił widzów w Sztutowie
W niedzielę 5 sierpnia 2018 na przystani przy Wiśle Królewieckiej w Sztutowie w ramach cyklu koncertów na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. odbył się koncert "Śpiewnik polski w Strasznym Dworze". Impreza była dużym sukcesem organizacyjnym, okazało się że jest duże zapotrzebowanie na imprezy kulturalne w gminie Sztutowo.

W widowisku wzięło udział kilkunastu artystów: orkiestra, śpiewacy, aktorzy z Teatru Wielkiego z Łodzi w kostiumach nawiązujących do strojów z epoki. Scenografia nawiązywała do sali w stylu dworkowym. Niestety nie wystąpili tancerze baletu z powodu zbyt małej sceny.

Dariusz Stachura to uznany polski śpiewak operowy związany z Teatrem Wielkim w Łodzi, który założył fundację swojego imienia „Canto pro classica.” To właśnie Fundacja Dariusza Stachury wymyśliła muzyczny projekt edukacyjny na 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości pod nazwą „Śpiewnik polski w Strasznym dworze.” Celem koncertu jest kształtowanie postaw patriotycznych poprzez udostępnianie mieszkańcom kultury wysokiej, wyrabianie w społeczności potrzeby i chęci wspólnego świętowania.

Wójt Gminy Sztutowo Jakub Farinade podziękował Dariuszowi Stachurze i zapewnił że chce kontyunować współpracę z jego Fundacją przy organizacji podobnych wydarzeń w gminie Sztutowo.

Zapraszamy obejrzenia fragmentu video oraz galerii zdjęć


Czytaj także:
Komentarze (2):

~Patriotów zespoły (niezalogowany) / 11.08.2018, 09:28
Horytnicę albo Zadrugę zaproscie.
~Yahwe. (niezalogowany) / 14.08.2018, 19:19
A kto to jest ? Czy to są zespoły ukraińskie /tak mi sie wydaje sądząc po nazwie ?/
Dlaczego nie ? Zyjemy w jednym kraju i powinniśmy się nawzajem szanować.
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.