Sztutowo
23 oC
czwartek, 20 czerwca 2019
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
23 oC

Jakub Farinade kandydatem na Wójta Gminy Sztutowo

22 września 2018, 16:24
Jakub Farinade kandydatem na Wójta Gminy Sztutowo
Jakub Farinade został oficjalnie pierwszym kandydatem na Wójta Gminy Sztutowo w wyborach samorządowych, które odbędą się 21. października 2018. Pełni on funkcję Wójta Gminy Sztutowo od października 2016 kiedy wygrał przedterminowe wybory.

Jakub  Farinade ma 51 lat. Jest od urodzenia mieszkańcem Mierzei Wiślanej, wychował się i mieszka w Mikoszewie. Ukończył Szkołę Podstawową w Jantarze oraz Stegnie, Technikum Budowy Okrętów w Gdańsku, Wydział Prawa oraz Wydział Nauk Społecznych na Uniwersytecie Gdańskim. Jest także absolwentem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej.

Przez wiele lat był związany z administracją publiczną. Pracował m.in. w Ministerstwie Finansów, był naczelnikiem w Generalnym oraz Regionalnym Inspektoracie Celnym, pracował w Urzędzie Kontroli Skarbowej, Izbie Skarbowej, pełnił przez ponad 3 lata obowiązki Naczelnika Urzędu Skarbowego. Przez ponad 3 lata był sekretarzem Urzędu Gminy w Stegnie. W 2016 roku po śmierci Stanisława Kochanowskiego został wyznaczony do pełnienia obowiązków Wójta przez 3 miesiące, a następnie wygrał przedterminowe wybory na Wójta Gminy Sztutowo.


Komentarze (26):

~mieszkaniec (niezalogowany) / 22.09.2018, 17:30
Obecnego wójta można ocenić bardziej jako urzędnika niż gospodarza. Sztutowo za jego kadencji nie wygląda zbytnio estetycznie. Wizytówka Sztutowa to gmina, jednak plac zabaw na przeciwko niej nie zdobi naszej miejscowości np nieskoszona trawa. Można do tego zaliczyć nasz zarosnisty skwerek.
~Mieszkanka. (niezalogowany) / 22.09.2018, 18:20
Bardzo dobry Wójt. Nie szukać lepszego .
~VAT (niezalogowany) / 22.09.2018, 21:42
Ponadto ćwiczy karate i jest detektywem.
~bercik (niezalogowany) / 23.09.2018, 08:56
I nigdzie długo miejsca nie zagrzał
~zyggi (niezalogowany) / 23.09.2018, 13:41
Nie wiedzialem ze do koszenia trawy potrzebny jest Wojt? Jesli to jest glownym zadaniem Wojta to my mozemy jeszcze kilku kandydtow dopisac do listy na nastepne wybory. LOL. Tak krotko mowiac to czym zajmuja sie inni urzednicy naszego UG. Mamy specjalistow w departamentach i wydzialach wiec moga sie wykazac przy nadzorze koszenia trawy.
~Do Wójta. (niezalogowany) / 23.09.2018, 16:00
Czy jest Pan za imigtantami i LGTB? Bo jeśli tak to nie głosuję na Pana.
~Młody Kolarz BDG. (niezalogowany) / 23.09.2018, 18:04
Festiwal wyborczy otwarty... Jak długo pieniądze z podatków wysysać będą "dożywotni radni" innych "radców" którym "się należy". Ludzie, którzy nie mają wiele dobrych pomysłów prospołecznych i jeszcze dzielą gminę na A i B :( . Z informacji na portalu społecznościowym dowiedziałem się z postu o braku zgody na zrobienie drogi do Grochowa Pierwszego - na wsi ludzie wiedzą i zapamiętają kto i kiedy zakpił z Nich. Prawa człowieka - także nasza konstytucja - mówi,że WSZYSCY obywatele są równi wobec prawa. Nie ma polityka który by powiedział inaczej - zwłaszcza przed wyborami, przypominam mieszkańcy Grochowa i innych miejscowości , też ludzie ! Uważam,że droga do Demokracji wiedzie poprzez likwidację przez Społeczeństwo wszelkich machinacji i manipulacji jakich dopuszczają się podczas wyborów każdego szczebla partyjne mafie i koterie. Wystawiają na jedynki swoich ludzi - ci ZAWSZE wygrywają... Część kandydujących to najpewniej ludzie uczciwi. Ale i znowu są kolejni "koryciaże"..
~mieszkaniec (niezalogowany) / 23.09.2018, 21:30
Wójt może i dobry jednak powinien bardziej zainteresować się o estetykę Sztutowa. Tyle na temat.
~a reszta (niezalogowany) / 23.09.2018, 22:52
Ciekawe czy będą artykuły o innych kandydatach
~realnie myślący (niezalogowany) / 24.09.2018, 09:36
możecie pisać o nieskoszonej trawie i może jest to jakiś mankament do poprawienia, ale żaden inny wójt nie będzie w stanie pozyskać większych dotacji na inwestycje przez najbliższe 5 lat. nie widzicie że jako jedyni w powiecie dostajemy dotacje 80% na drogi.
~Mieszkaniec 2 (niezalogowany) / 24.09.2018, 12:50
Do mieszkańca popieram te słowa estetyka gminy podstawa kiedyś o tym pisałem dostałem odpowiedź że to od sołtysa zależy bo w Kątach jest super sołtys i zawsze na czas wykoszone i pozamiatane więc trzeba się zastanowić do kogo uderzyć czy do wójta czy do sołtysa?
~mieszkaniec (niezalogowany) / 24.09.2018, 13:06
Do Zyggi może i wójt do koszenia trawy nie jest potrzebny jednak ktoś to musi dopilnować :blink: przyznaj rację że estetyka naszej wsi też jest bardzo ważna.
~BEZ (niezalogowany) / 24.09.2018, 14:32
Realnie myślący podaj konkretnie ( jeśli wiesz) na jaką drogę gmina dostała w ciągu ostatnich dwóch lat pieniądze i ile było tych pieniędzy. Rzeczywiście Jakub Farinade próbuje wmówić wyborcom, że tylko jak on będzie rządził to PIS będzie dla gminy "dawał". Podobnie wypowiadają się inni partyjniacy - nasi rządzą w Polsce to i samorządy w których rządzi PIS dostaną więcej. Ja tam w to szczerze wątpię. Bo ten wójt Farinade to nawet do partii nie należy, a biało czerwony znaczek w klapie przypina tylko od czasu do czasu. Naocznie i doświadczalnie stwierdzone.
Sądzę także, że nie należy łatwo rozgrzeszać gospodarza gminy z walających się śmieci ( szczególnie latem, ale wczoraj też kosze nad morzem porozwalane) , to przede wszystkim on jako szef winien swoim podwładnym dawać do zrozumienia, co jest jego priorytetem. Jakby wójt ze dwa razy na plaże w SZTUTOWIE lub KĄTACH poszedł to wstyd za brud zmusiłby go do działania i wydawania poleceń. Ale on sam śmieci walających się nie widzi, bo w wolne dni w ogóle do Sztutowa nie zagląda, nie ma tu znajomych i rodziny , to i parcia nie ma, żeby coś postanowić w tej sprawie. Według mnie wójt w ogóle się nie postarał, aby gminę poznać, polubić i poczuć się jako prawdziwy gospodarz a nie najemnik partii rządzące. Ja na niego już tym razem nie zagłosuję.
~karan (niezalogowany) / 24.09.2018, 17:30
Kiedy podacie innych kandydatów na wójta? Wszędzie gdzie otworzę strony to tylko Farinade i Farinade, uważam,że każdy kandydat powinien mieć jednakowy czas na zaprezentowanie się, a nie jakieś szczególne wyróżnienia. No chyba,że kandyduje tylko obecny wójt ?
~Realista (niezalogowany) / 25.09.2018, 08:53
realnie myślący: Najpierw trzeba mieć z czego zrealizować wkład własny do tych inwestycji. Niestety pieniądze zostały przejedzone. A można było zrobić boisko ze sztuczną nawierzchnią i zapleczem. Obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia z bazą hotelową na którą przyjeżdżały by inne drużyny. Moment by się zwróciło i zaraz byłyby zyski... ale lepiej wybudować fontannę na skwerku
~rodzic (niezalogowany) / 25.09.2018, 09:56
Pan Wójt Jakub Farinade bardzo dobrze współpracuje ze szkołą z panią dyrektor S. Owsińską do której dzieci lubią chodzić bo każdy jest doceniony i dobrze nauczony na przykład jest bardzo dobre uczenie dzieci które mają trudności w nauce i każdy nauczyciel wie i umie sobie poradzić bo jest bardzo dobrze przeszkolony. można zaufać bo mają bardzo dobre częste szkolenia kursy i dobre studia. Zawsze jakieś festyny w szkole z panem Farinade i bardzo dużo lekcji historycznych co się ceni.
~Marek (niezalogowany) / 25.09.2018, 10:10
Pieniądze które były z zaległych podatków zostały już dawno przejedzone . Bez dotacji, które pozyskał przez 2 lata wójt to żadnej inwestycji w gminie nie było i jak wygra ktoś inny to będzie jak 10 lat temu, kiedy wójt jechała do urzędu wojewódzkiego i stała pod drzwiami pół dnia bo nikt nie chciał z nią rozmawiać. Mamy w końcu wójta który jest partnerem do rozmowy i współpracy dla posłów czy ministrów a nie zwykłym petentem.
~Pytanie (niezalogowany) / 25.09.2018, 10:12
Wirtualny sołtys też mógłby się zająć estetyką miejscowości. Czy on tylko jest od zbierania podatków?
~Wkurzona na BEZ (niezalogowany) / 25.09.2018, 12:33
Do kogo człowieku pretensje? Gdyby nie było tych co świntuszą i brudzą nie byłoby jak twierdzisz walających się śmieci. Czy Wójt jest od tego żeby sprzątał po każdym bydełku. Najpierw należy zacząć od siebie i wychowania swoich pociech!
~do karan (niezalogowany) / 25.09.2018, 13:10
a co to jest telewizja polska żeby każdy miał swój czas antenowy??? po za tym wejdź sobie na stronę PKW i zobacz że jest zgłoszony 1 kandydat na wójta. na co czekają pozostali?? czyżby mieli wątpliwości i nie mogą się zdecydować. mają jeszcze czas żeby zrezygnować i się nie zbłaźnić
~Ochódzki Ryszard (niezalogowany) / 25.09.2018, 17:29
Jarząbek.trenerze II-ej klasy przeczytajcie te wpisy i pomyślcie,czy coś się zmieniło od Naszych czasów?
Chodzi mi glównie o dysertację tzw.rodzic.Jakbym Was słyszał przy tej szafie.
kończę łubu dubu.
~Rodzic (niezalogowany) / 25.09.2018, 20:25
Żadnym sztucznych nawierzchni!!! Ma być boisko trawiaste a nie chemia i nowotwory!!!
~Jarząbek Wacław (niezalogowany) / 26.09.2018, 13:11
Panie Rysiu, Ty nasz najukochańszy prezesie klubu "TĘCZA", a cóż dodać do powyższych dywagacji.
Może zacytuję coś co naświetli sytuację panującą przy tym artykule:
"Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy".
Wszyscy zapominają, że żądać można tylko i wyłącznie od radnego wybranego w danym okręgu.
To on jest naszym przedstawicielem w Radzie Gminy.
To Rada Gminy jest organem ustawodawczym, a Wójt wykonawczym.
Wszyscy zapominają, że maja swojego reprezentanta i myślą (nasza Rada Gminy niestety też), że Wójt jest władza absolutna w Gminie.
Kolejny problem to realizacja zadań przyciągających turystów, a co za tym idzie pieniędzy.
Wszyscy wiedzą jak zarabiać, a nikt nie pamięta, że powinien z racji osiąganych zysków partycypować w kosztach porządków jak i organizacji imprez kulturalno-oświatowych.
Wszyscy tylko żądają nie dając nic od siebie. To tak samo jakby żądać aby Gmina wybudowała mi ośrodek, a ja będę zarabiał. Gmina ma pomóc, a nie wyręczać.
Musimy zacząć od siebie, a wtedy zapytać radnego z naszego okręgu co ma do zaoferowania i jak będzie nas reprezentował, a później go rozliczajmy z obietnic.
To może tyle, jako że zostałem wywołany do tablicy.
Łubu dubu, łubu dubu, nież nam żyje prezes naszego klubu, niech żyje nam. To pisałem Ja, Jarząbek Wacław.
~Ochódzki Ryszard (niezalogowany) / 29.09.2018, 23:42
Czytam i tak sobie Jarząbek myślę,że zaczynacie wybijać się na samodzielność.I to dobrze,tak trzymać!.
Potrzebni są nam tacy ludzie na miarę naszych potrzeb i naszych możliwości.Jak ten Miś.Sorry za tą tonację,ale bawi mnie to,że tylko Ty jeden z tu piszących to czujesz.Jeśli pozwolisz pozostańmy przy niej dla tzw."jaj". Atak poważnie absolutnie zgadza msię z Wami,że wójt jest jedynie organem wykonawczym postanowień Rady Gminy i tylko w jej rekach są decyzje finansowe i organizacyjne .I wybór Rady Gminy jest w tych wyborach priorytetem.Żegnam Was tradycyjnym łubu,dubu.Pozdrowienia dla ciotek /niestety zapomniałem hasła/.
~Jarząbek Wacław (niezalogowany) / 30.09.2018, 13:12
No dobrze ale?
Którą metodą wybierzemy metodę głosowania?
"To jest powód, dla którego sądzę że osobiście nie mogę już dłużej brać udziału w tej polemice, nie umiem znaleźć dystansu. Nie mogę być równocześnie twórcą i tworzywem, mam chyba prawo wyboru."
Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ dla Pana Rysia.
~maks (niezalogowany) / 10.10.2018, 10:05
umiemy tylko narzekać i czekać żeby ktoś za nas zrobił ale sami nic od siebie nie dajemy sam jeden Wójt nic nie zrobi żeby choć świętym był
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.