Sztutowo
25 oC
czwartek, 20 czerwca 2019
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
25 oC

Rozpoczął się remont ulicy Parkowej w Sztutowie

28 września 2018, 09:00
Rozpoczął się remont ulicy Parkowej w Sztutowie
W czwartek rozpoczęła się bardzo oczekiwana inwestycja w przebudowę ulicy Parkowej w Sztutowie., a którą Gmina Sztutowo uzyskała 900 tysięcy dofinansowania z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Gmina Sztutowo jako jedyna z powiatu nowodworskiego uzyskała takie dofinansowanie.

W dniu 25.07.2018r. Wójt Gminy Sztutowo Jakub Farinade podpisał umowę o udzielenie dotacji celowej z budżetu państwa na dofinansowanie zadania własnego w zakresie budowy, przebudowy, i remontu dróg gminnych, pn.:„Przebudowa drogi gminnej nr 180055G ul. Parkowa w Sztutowie wraz z budową infrastruktury technicznej”. Na realizację zadania Wojewoda Pomorski przekaże dotację z budżetu państwa w wysokości 900 tys. zł. Wkład własny wyniesie ok. 300 tysięcy złotych.

Wniosek Wójta Gminy Sztutowo Jakuba Farinade był jedynym, który został zaakceptowany z całego powiatu nowodworskiego. O dofinansowanie starało się łącznie 129 gmin i powiatów z Pomorza, a dofinansowanie zyskały tylko 23 samorządy w tym Gmina Sztutowo.

 


Zdjęcie

 


Czytaj także:
Komentarze (15):

~Mw (niezalogowany) / 29.09.2018, 13:39
Doczekała się realizacji, brawo
~Starszy (niezalogowany) / 29.09.2018, 14:14
Ok. Coś się dzieje. Postawić w parku kilka ławek i wyciąć krAcziry i zielsko. Wiecejnietrzeba inwestować. Ludzie będą tam chodzić na spacery. Byle noewpuszzac zuli.
~Yahwe (niezalogowany) / 30.09.2018, 00:44
Fajnie.A swoją drogą, czy Wiecie ,że ten zaniedbany dól po lewej stronie Parkowej był w czasach Wolnego Miasta Gdańska podobno ładnym parkiem?
~Nieznany (niezalogowany) / 01.10.2018, 07:20
A parking przy kościele to kiedy robicie jakaś parkowa a parkingu przy kościele nie umiecie zrobić
~Maupa (niezalogowany) / 01.10.2018, 08:12
Wiemy wiemy. Ale do rewitalizacji tego miejsca miałbym zastrzeżenia. Bo jednak u nas spacerować jest gdzie. Tak odbiegając od remontu drogi, która była w tragicznym stanie. To jest bardzo dobre miejsce pod inwestycję. U nas na wsi brakuje kilku bardzo ważnych cywilizacyjnych zdobyczy, takich jak stacja benzynowa, "kontrowersyjny" większy sklep, ale choćby nawet rynek.. Przestrezni gdzie ludzie mogliby sprzedawać swoje plony, miody, jajka, grzyby. Mi to się zawsze widział taki rynek na przeciwko gminy. No ale zdecydowano że lepiej zbudować plac zabaw przy głównej ulicy, Ale zawsze są inne miejsca.
~Wlasnybazarek!!!! (niezalogowany) / 02.10.2018, 00:03
Malpa dobrze prawisz. Ten plac sprzed gminy to można by gdzieś indziej przenieść
~Yahwe (niezalogowany) / 02.10.2018, 15:07
Pomysl bazarku jest świetny.Podobno jest już przepis mówiący o możliwości sprzedaży płodów rolnych i przetworów przez rolników i ich rodziny.Wiem ,że potrafią oni produkować wyroby naprawdę super smaczne ,zdrowe ,ekologiczne. Należy to promować i pomagać w rozwoju/od bazarku do swojego marketu/ We Włoszech nazywa się to COOP/tylko produkty regionalne od miejscowych wytwórców i prowadzony przez rodziny/ i rozwija sie znakomicie.Trzeba tylko znależć miejsce /może za Ptysiem,tam gdzie parkuja autobusy/ wybudować betonowe ławy/tzw. murek w NdG/ i start. Problemem może być tylko pieprzony Sanepid i ZUS ,ale tu nic nie podpowiem.Idżcie ta drogą ,nie poddawajcie się. To sie naprawdę opłaci.Zobaczycie ,że to się opłaci. Swieży chlebek,swojskie wędliny,warzywa i owoce nie mówię już o przetworach z których nasze gospodynie słyną.Powodzenia !!!
~Yahwe (niezalogowany) / 02.10.2018, 16:27
Hej ! W związku z remontem Parkowej. Tam jest taki duży plac po PGR. Moze tam zlokalizować rynek?
Tak mi się przypomniało. I jeszcze jedno pytanie :co z marketem Dino/widziałem w Ostaszewie i jest nieżle/ i jeszcze jedno pytanie co z działką na przeciwko starego Ośrodka Zdrowia /będzie ta stacja benzynowa,czy to kolejny bzdet ?/.
~Dość marketów!!! (niezalogowany) / 02.10.2018, 19:52
Tylko polskie bazary!!!! Stop niszczenia polskiego handlu
~Maupa (niezalogowany) / 02.10.2018, 22:27
Dlatego taki bazar byłby dobrą alternatywą. Tylko to już nie może być tak jak w NDG albo w Stegnie. Murek już nie wystarczy, a to co postawiono w sąsiedniej miejscowości straszy. Powinien być jakiś zadaszony pawilon, prąd, toalety.
~Yahwe (niezalogowany) / 03.10.2018, 02:53
Ale w Stegnie jakoś nie wyszło.Ten bazarek nie działa.Przypadkowe stragany,przypadkowi sprzedawcy,zyski też chyba przypadkowe. Dlatego sugeruję coś w rodzaju murku jak w NDg ,a nie od razu inwestycje prąd woda i Toj,Toj ,bo może nie wyjdzie i co wtedy zostaniemy z palcem w d jak Stegna.
~Starszy (niezalogowany) / 03.10.2018, 22:20
Sprzedaż jak w kątach rybackich z auta . I ok
~Maupa (niezalogowany) / 07.10.2018, 07:53
Trochę w tym racji, żeby dać ludziom miejsce a sobie jakoś poradzą. Tylko wiecie, tak żartując, że w NDG estetyka nie ma az takiego znaczenia, ale my jakby nie było to kurort. I taki rynek też powinien być też pod turystę. Czyli wiecie, wczesne lata 90, to tak już nie za bardzo. Z drugiiej strony Stegna tak zmodernizowała rynek że stracił swój niezaprzeczalny urok chodzenia pod plandekami. I umarł. Teraz wybory, to może ktoś rozwinie temat.
~Yahwe (niezalogowany) / 16.10.2018, 21:26
Pamiętacie tzw.szczęki od ,których zaczynało wielu obecnych biznesmenów.Potem jak "chwyci to pójdzie samo" od czegoś trzeba zacząć /murek, przyczepy,szczęki / daj boże rozwój.A potem trzeba być elastycznym, jak się przyjmie dać dalsze możliwości. Wójt w swoim programie na przyszłość pisze o perspektywach rozwoju handlu i uslug w okolicy Morskiej i po stronie południowej ul Gdańskiej ? Zobaczymy.
~Yahwe (niezalogowany) / 17.10.2018, 02:22
Gadu,gadu, kij do zadu.Ale odeszliśmy od tematu parkowej i tzw.parku.Jeśli jego rewitalizacja jest jednym z ptk.w programie wyborczym obecnego Wójta to należy zastanowić się jak to zrobić.Czy zatrudnić inż przestrzeni czy oprzeć się na pamietających to miejsce byłych mieszkańcach.Proponuję konsultację z Panią Stoltenberg /autorką wspomnień z Stutthofu ,córką rzeżnika Krause,wysiedloną z sztutowa w 1947/
Mieszkała blisko i napewno pamięta jak ten park wyglądał .
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.