Sztutowo
13 oC
czwartek, 4 czerwca 2020
Imieniny: Christy, Helgi, Karola
13 oC

Wbicie ostatniego słupka geodezyjnego Przekopu Mierzei. Wkrótce ruszy inwestycja

16 października 2018, 18:30
Wbicie ostatniego słupka geodezyjnego Przekopu Mierzei. Wkrótce ruszy inwestycja
Dziś na terenie Gminy Sztutowo, pomiędzy zejściami na plaże nr 41 i 42 odbyło się uroczyste wbicie ostatniego słupka wytyczającego przebieg Przekopu Mierzei Wiślanej. W uroczystości wzięli udział: Jarosław Kaczyński - prezes Prawa i Sprawiedliwości, Marek Gróbarczyk - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Jerzy Wilk - poseł z Elbląga oraz wielu lokalnych polityków i samorządowców. Wydarzenie było bardzo medialne i obserwowane przez kilkadziesiąt redakcji i stacji telewizyjnych z całej Polski. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Pierwszy głos zabrał Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek gróbarczyk

Już mamy złożoną decyzję środowiskową. Została ona złożona w kwietniu. Obecnie przeszła formę uzgodnień i poprawek. Dotyczyło to przede wszystkim flory. W związku z tym jest ona kompletna i czeka na decyzję środowiskową, pozwolenia realizacji tej inwestycji – Kolejny etap to już wydanie poprzez Wojewodę decyzji, pozwolenia na realizację tej inwestycji. W międzyczasie prowadzone były badania i prace w zakresie ferromagnetycznych, geologicznych czy geodezyjnych. Również wszelkie działania potrzebne do tego, by uzyskać pozwolenie na budowę

Następnie wypowiedział się Jarosław Kaczyński

Jeśli chodzi o dokumenty, których zatwierdzenie jest potrzebne dla rozpoczęcia budowy to wydaje się, że jest to kwestia najbliższych tygodni. Wszystko na to wskazuje. Można powiedzieć, że udało się, bo kiedy budowa się rozpocznie będzie można powiedzieć, że klamka zapadła i ten Kanał powstanie, i że problem, z którym Elbląg żyje od wielu dziesięcioleci, będzie rozwiązany. Elbląg powinien być portem uzupełniającym wobec portu gdańskiego i gdyńskiego, ale portem znaczącym i to z całą pewnością przyczyni się do rozwoju gospodarczego całego regionu. To jest główny cel.

Politycy dokonali wkopania ostatniego słupka geodyzyjnego wyznaczającego Przekop Mierzei.
 

Komentarze (10):

~Cogito (niezalogowany) / 16.10.2018, 23:07
Powiem tak PRZEKOPU NIE BEDZIE I PRZEWIDZIAŁEM TO. Przewidziałem ten symboliczny gest, i faktycznie na wbiciu łopaty skończy się. Dla mnie jest to gest polityczny niż intencyjny. Zwykle przed otwarciem takich inwestycje wkopuje się kamień węgielny -a tego tu nie było.
Nie było Premiera Mateusza Morawieckiego - co jest bardzo wymowne w realizacji tej sztandarowej inwestycji.
Tej inwestycji nie będzie, za TVP Info nie ma jeszcze wszystkich pozwoleń - tak więc droga jest jescze bardzo długa, wyboista i kręta, pełna pułapek i zasadzek.
~Jurek Kiler (niezalogowany) / 17.10.2018, 01:58
No i stało się.Mały Książe i Wilk zabawili się na plaży i jak mój wnuczek zakopali patyk biało-czerwony.
I co z tego bedzie dalej?Oby się na tym skończyło/daj Boże/ a jeśl nie to/broń Boże/. Elbląg portem morskim.Jużto sobie wyobrażam. Czy RP stać na finansowanie obietnic wyborczych i utopijnych mrzonek Pana przewodniczącego .
~Prawda (niezalogowany) / 17.10.2018, 10:43
Wiadomo że jak nie daj Boże Pawłowski czy Zieliński wygra to nasza gmina będzie odcięta od wszystkich dotacji przez długie lata i będzie skazana na wegetacje a niedługo potem na likwidacje. Wójt Farinade wśród ministrów i posłów porusza się bardzo swobodnie i tylko on jest w stanie rozwinąć gospodarczo naszą gminę i sprowadzić duże inwestycje.
~karierorowicz (niezalogowany) / 17.10.2018, 16:45
A Zielińskiego nikt tam nie zaprosił? podobno się chwalił ma wejścia nawet do ministrów :P
~HAnss (niezalogowany) / 17.10.2018, 20:11
Mili państwo, 2/3 słów ministra to kłamstwo. Badania geologiczne są dopiero planowane, podobnie jak badania ferromagnetyczne, a i decyzja środowiskowa pozostawia pewne wątpliwości... Moim zdaniem zaawansowane prace nie zaczną się przed wyborami do parlamentu...
~Mała (niezalogowany) / 17.10.2018, 22:29
Nie daj Boże Zieliński bo upadłość gminy nam grozi.
~Młody człowiek (niezalogowany) / 17.10.2018, 22:47
Robert polityka to brudna gra.
~starsza mieszkanka (niezalogowany) / 18.10.2018, 14:51
Jestem tego samego zdaniaJestem t...ego samego zdania co /Prawda/ . Tylko p.Farinade daje szansę na rozwój Gminy.Inaczej będziemy w dalszym ciągu Gminą zacofaną w każdej dziedzinie.~Maks (niezalogowany) / 19.10.2018, 11:29
Ale się uczepiliście tego Roberta że nie porusza się swobodnie po ministerstwach a kto dał mu szansę na to poruszanie się NIKT. Pan Farinade był już w Stegnie i co tak dobrze działał z tymi swoimi znajomościami , że Stegna go nie chce .
~Cogito (niezalogowany) / 27.10.2018, 03:45
Prawda jest taka nauczcie się żyć bez funduszy europejskich, One dla wszystkich już powoli zaczną się kończyć, a nawet szybciej. Pieniądze trzeba zarabiać po to aby je mądrze wydawać, a nie tylko wydawać.
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.