Sztutowo
20 oC
niedziela, 21 lipca 2019
Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
20 oC

Zaproszenie na obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości w gminie Sztutowo

8 listopada 2018, 08:00
Zaproszenie na obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości w gminie Sztutowo
Serdecznie zapraszamy na obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę do  Sztutowa. Uroczystości rozpoczną się od Mszy Świętych odprawionych w kościołach parafialnych w Sztutowie i Kątach Rybackich z modlitwą za Ojczyznę.

Po uroczystościach religijnych odbędzie się IV Marsz Niepodległości. Jego trasa będzie przebiegała ulicą Krótką i Szkolną do Muzeum Stutthof, gdzie uczestnicy zatrzymają  się pod Pomnikiem Walki  i Męczeństwa, a następnie przejdą ulicą Szkolną do Szkoły. W imieniu organizatorów bardzo proszę, by na trasę marszu wziąć jedynie biało czerwone flagi. Szkoła przygotowuje transparent otwierający marsz, wszyscy uczestnicy otrzymają biało- czerwone kotyliony.

Wszyscy, którzy przyjdą do szkoły otrzymają okolicznościowe zapinki zakupione przez Urząd Gminy w Sztutowie. Uczestnicy obchodów zostaną zaproszeni do sali gimnastycznej, w której uroczyste akademie zaprezentują dzieci z Przedszkola  oraz uczniowie szkoły w Sztutowie.

O godzinie 15.30 rozpocznie się na korytarzach szkolnych poczęstunek przygotowany przez osoby, organizacje, instytucje, restauracje i bary, które postanowiły przyłączyć się do wspólnych obchodów. Będzie bigos, grochówka, pieczeń z dzika, ryby  w różnych postaciach, sałatki jarzynowe i mięsne galarety, przekąski z gęsiny. Nie zabraknie oczywiście i tradycyjnych ciast – drożdżówki, jabłecznika, sernika, makowca oraz kompotu z jabłek.

Po godzinnym biesiadowaniu w szkolnej stołówce rozpocznie się debata oksfordzka z udziałem zaproszonych gości, absolwentów szkoły, rodziców, nauczycieli i uczniów. Temat debaty jest już wybrany i brzmi – „Historia jest nauczycielką życia”.

By ostudzić emocje, po debacie będzie można posłuchać utworów odczytywanych przez członków Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej Gminy Sztutowo oraz  pośpiewać pieśni patriotyczne.

Zapraszamy do udziału w obchodach stulecia niepodległej Polski. Warto być tego dnia z nami.

 

Sylwia Owsińska

 

PS. Wstęp jest wolny.

W czasie uroczystości będzie można zakupić wyroby artystyczne przygotowane przez dzieci z Przedszkola, by wesprzeć projekt „Paczka dla Bohatera”, której celem jest duchowe i materialne wsparcie kombatantów i weteranów II wojny światowej i podziemia niepodległościowego.

 


Zdjęcie

 


Komentarze (1):

~Młody człowiek (niezalogowany) / 12.11.2018, 08:57
Było fantastycznie!!! Sztutowo wprowadza nową jakość. Uczcie się Polacy
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.