Sztutowo
20 oC
niedziela, 21 lipca 2019
Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
20 oC

Rejs po Zatoce Gdańskiej - zakończenie projektu

6 listopada 2018, 07:00
Rejs po Zatoce Gdańskiej - zakończenie projektu
Szkoła Podstawowa w Sztutowie zakończyła realizację projektu Polska Morska Niepodległa realizowanego przez Fundację Rozwoju Polskiego Żeglarstwa Regatowego i Caritas z finansowym wsparciem Portu Gdynia. Realizacja projektu rozpoczęła się 10 września, a zakończyła w połowie października.

W rejsach jednodniowych uczestniczyli uczniowie od klas V szkoły podstawowej do klas II wygaszanego gimnazjum. Z rejsów pięciodniowych mogli skorzystać wyłącznie uczniowie klas III gimnazjum.

Wszystkie dzieci pływały pełnomorskimi jachtami pod opieką nauczycieli oraz skipperów z kwalifikacjami oraz ogromnym doświadczeniem. Łącznie wzięło w nich udział 144 uczniów oraz 24 nauczycieli.

W rejsy jednodniowe grupy wyruszały z Narodowego Centrum Żeglarstwa w Gdańsku, w pięciodniowe z Gdyni.

Wszyscy uczestnicy pływali po wodach Zatoki Gdańskiej. Trasa rejsów pięciodniowych obejmowała kolejno porty Gdynia – Hel, Hel – Gdańsk, Gdańsk – Sopot, Sopot – Gdynia.

Pogoda dopisała, wiatr w żagle wiał tak jak powinien. Uczniowie wrócili zadowoleni, wyposażeni w wiedzę historyczną, umiejętności żeglarskie, niektórzy zarażeni nową pasją i pomysłem na życie. Najstarsi gimnazjaliści zwiedzili Gdańsk, Sopot i Gdynię. Dwukrotnie uczniom towarzyszyła ekipa telewizyjna TVP Gdańsk, która nagrała reportaż o projekcie Polska Morska Niepodległa.

Cieszę się, że szkoła w Sztutowie mogła uczestniczyć w projekcie i wzbogacić ofertę edukacyjną o tak wartościowe przedsięwzięcie.

Sylwia Owsińska

 


Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

 

 


Zdjęcie

 


Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.