Sztutowo
25 oC
czwartek, 20 czerwca 2019
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
25 oC

Został ogłoszony przetarg na wykonawcę Przekopu Mierzei Wiślanej

1 stycznia 2019, 20:30
Został ogłoszony przetarg na wykonawcę Przekopu Mierzei Wiślanej
W piątek 31. grudnia 2018 Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej ogłosiło przetarg na budowę Przekopu Mierzei Wiślanej. Jak podał minister Marek Gróbarczyk cała procedura wyboru wykonawcy potrwa ok. 3 miesięcy.

Koszt inwestycji ma wynieść 880 milionów złotych i w całości zostanie pokryty z budżetu Państwa.

Jak już wcześniej informowaliśmy na terene przyszłej budowy kanału (dawna osada Nowy Świat) od kilku miesięcy trwają prace przygotowawcze - teren wytyczają geodeci, na miejscu pracują także geolodzy, a wkrótce rozpocznie się rozpoznanie saperskie. Ponadto trwa także ogradzanie całego terenu przyszłej inwestycji (zobacz zdjęcia)


Czytaj także:
Komentarze (7):

~Polak (niezalogowany) / 07.01.2019, 23:02
Polska moze byc silna bogata i suwerenna!!!!
Szacuje sie, ze w Polsce zasobow bilansowych wegla jest ok. 500 mld ton, a poprzez gazyfikacje mozliwe jest do przeksztalcenia w syngaz okolo 400 mld ton wegla kamiennego, z ktorego mozna uzyskac minimum ok. 800 bln m3 pelnowartosciowego gazu. Wartosc tego paliwa to 250 bln euro, czyli biliiard zlotych polskich. Dlatego z taka bezwzglednoscia Niemcy, przy tajnym, ale oczywistym wspoludziale polskich elit wladzy, daza do przejecia kosztem polskiego spoleczenstwa tego najwiekszego biznesu w Europie. Geotermia polska ma podobna wartosc!!!!!
fenomen geotermalny jest w Polsce tak unikalny, że jego szacunkowa wartość w możliwości produkcji taniej energii elektrycznej i praktycznie darmowej energii cieplnej – w przeliczeniu na tony paliwa umownego – daje wartość co najmniej 70 razy większą niż wartość zasobów ropy i gazu pod dnem Morza Północnego!
Polska w całości leży na ogromnym złożu ropy i gazu (w dodatku daleko wychodzącym w polski szelf bałtycki), bowiem twór geologiczny skał porowatych, który jest jak gąbka nasączony gazem i ropą, zaczynający się w Zatoce Perskiej, a kończący w Morzu Północnym pomiędzy Szkocją i Norwegią osiąga swoją kumulację właśnie w Polsce! Tylko, że to ogromne złoże znajduje się na głębokości 5 km – Polska zachodnia i północna i 7 km – Polska południowo-wschodnia. Te głęboko położone złoża szacowane są na 650 mld ton
~SQPR (niezalogowany) / 08.01.2019, 19:01
Ja p-lę .podobno wpisy na tej stronie są w jakiś sposób kontrolowane /rozumiem ,że trudno o konsultacje psychiatry./Ale spróbuje się odnieść.
1. Polska żródłem gazu łupkowego dla Europy. I co odwierty i tzw. "Dupa"
2.Zgazowanie wegla Nadzieja dla energetyki . I co tzw, "Dupa" Lepiej kopać i niech giną górnicy.
3. Geotermia Patrz. Toruń i Lidzbark Warm. kolejna Dupa.
4. Ogromne złoże ropy/p. Polak/. Troche głęboko ,ale co to dla Nas,jak się dokopiemy z O. Rydzykiem /tylko dajcie wdowi grosz/ to bedziemy jeżdzić za darmo Golfami z 1992 r za darmo .I bedzie O.k.Alleluja i do przodu.Czyli kolejna Dupa.
Juz brak mi słów.
~Yahwe (niezalogowany) / 08.01.2019, 19:20
Tak. Polska może być silna,bogata i suwerenna. I taka się staje,ale nie siłą takich pomysłów jak Pańskie /sugeruje konsultację lekarza POZ a dalej odpowiedniego specjalisty/. Siła i bogactwo Naszej Ojczyzny wynika z pracowitości i zaradności naszych rodaków ,których zapobiegliwość należy podziwiać w całej Europie. Tylko tzw. pozytywistyczne sposoby poprawienia sytuacji kraju i jego obywateli /tj.praca ,dorabianie się,inwestowanie/ są sposobem na postęp w Ojczyżnie.N.bene chyba już widoczny.
Czytając Pański wpis .Wszystko polega na odwiertach co niestety prowokuje mnie do może niezbyt eleganckiej odpowiedzi. " Weż se wkręć śrubkę w dupkę nr. 5" Przepraszam.
~Cogito (niezalogowany) / 08.01.2019, 23:53
Yahwe@ Warto wspomnieć o Turbosłowianach i Złotym Pociągu, o wielu innych rzeczach. Skoro śpimy na petrodolarach czyli gazie i ropie - to nic tylko to wydobywać.
Tak jak napisałeś pracowitość, zaradność - czyli przedsiębiorczość.
~Cogito (niezalogowany) / 14.01.2019, 01:26
Sens tej pseudo inwestycji jest taki w wyniku budowy kanału polska będzie liderem w produkcji procesorów 5 generacji i grafenu. Tylko pytanie jest taki co w zasadzie ma piernik do wiatraka. Pierniki można robić, tak samo jak można robić wiatraki - farmy wiatrowe. Przynajmniej poprawilibyśmy bilans energii odnawialnej, a tak mamy perspektywę podwyżek lub dopłat do cen prądu.

UE zablokuje tę pseudo inwestycję i to jest pewne. PiS to jest bardzo na rękę - ta niepewna, i nieobliczalna pod katem finansowym inwestycja jest zbyt dużym obciążeniem dla budżetu państwa. Zdaje się, że pisałem o tym - że brak obecności premiera na głownej prezentacji przekopu, czy wkopaniu słupka geodezyjnego BRAK OBECNOŚCI PREMIERA RP W OBU PRZYPADKACH JEST WIELCE WYMOWNY.

Zdaje się, że to właśnie niedobór energii z OZE jest przyczyną dramatycznej podwyżki cen prądu i szybkiej ustawy sejmowej rekompensującej producentom i dystrybutorom "straty". Rząd zajmuje się nie wiadomo po co przekopem skoro wie, ze i tak go nie będzie,
~Mieszkaniec (niezalogowany) / 18.01.2019, 17:14
Przekop będzie, proszę się o to nie martwić! DZIĘKI PIS wiele sie zmieniło w Polsce na korzyść rodaków,tylko złodzieje narzekają w szczególności mali WATOWCY😁 itp. Dzięki temu że sporo takich wyłapali teraźniejsze rządy dziura budżetowa sie zmniejsza i bedzie jeszcze lepiej. TAK TRZYMAĆ.
~Jarząbek Wacław (niezalogowany) / 20.01.2019, 18:07
Do mieszkaniec.
Nie jest moim zamiarem sianie mowy nienawiści, więc tylko spytam?
Ty żyjesz w tej same Polsce co Ja?
Bo jeżeli tak, to Ja czuję się obrażony, gdyż chyba jestem idiotą, że widzę to zupełnie inaczej.
W takim wypadku powinieneś mnie przeprosić.
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.