Sztutowo
14 oC
środa, 8 kwietnia 2020
Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany
14 oC

Zobacz najnowszą fotorelację ze sztormu w gminie Sztutowo

2 stycznia 2019, 15:12
Zobacz najnowszą fotorelację ze sztormu w gminie Sztutowo
Zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć ( z godz. 14:00) sztormu, który szaleje na Zatoce Gdańskiej. Doszło do kilku zniszczeń m.in. ogrodzeń, czy zejść na plażę. Niekorzystna pogoda ma utrzymać się jeszcze do czwartku. Stan wód w rzekach przekroczył stany ostrzegawcze i starosta wprowadził na terenie całego powiatu nowodworskiego stan pogotowia przeciwpowodziowego.

Komentarze (6):

~Yahwe (niezalogowany) / 02.01.2019, 17:14
Przyroda niestety jest nieubłagana. Szkoda świetnej pracy Panów z Urzedu Morskiego/ zejścia do plaży/, ale nie mamy wpływu na żywioł.Tak sobie ostatnio myslałem, czy mój wnuk /obecnie 12 lat /bedzie mógł tu mieszkać lub to co mu zostawię sprzedać za godziwą cenę ?.Perspektywa zalania Zuław w ciągu 50 najbliższych lat jest niepokojąca. Trójmiasta, innych osrodków miejskich bedzie sie bronić /jak w Holandii/ ,ale Zuławy i nasza Mierzeja skazane są chyba na zalanie /nie chcę się wypowiadać na temat przekopu/.Jak myślicie ? Czy to jest myślenie perspektywiczne czy tzw. biadolenie ?
~malgb (niezalogowany) / 02.01.2019, 22:00
A gdzie teraz jest Kaczyński?😛Niech przyjeżdża i wbija słupki przeciwpowodziowe,umacnia wały!!!A nie tylko świecił kiełbasą przedwyborczą i się popisywał 🤑Jak dojdzie do przekopu to dopiero nas zaleje!!!
~Do Yahwe (niezalogowany) / 03.01.2019, 09:45
Podzielam opinię.Również nie zachęcam dzieci do osiedlania się i inwestowania na Mierzei.Cóż znaczy taki mały cypelek ziemi w skali globu? Wiać stąd jak najdalej!
~bysio (niezalogowany) / 08.01.2019, 10:07
macie racje tylko spindalać z tego terytorium .
Ale nie uciekajcie , INWESTUJCIE , będą nowe hotele , ośrodki wczasowe i super wielkie sklepy , pekop już nadchodzi -gmina będzie bogatsza z naszych podatków ,to się wszystkim opłaci
~Yahwe (niezalogowany) / 08.01.2019, 18:35
Podczas świąt "tak z głupia frant zadałem pytanie . Czy Mój wnuk za 50 lat będzie jeszcze w stanie sprzedac dom,który po nas odziedziczy.Moja mądra córka na to: Zastanów się Tato czy Tobie się uda go sprzedać? Jak patrzę na mapy i prognozy to zacząłem wątpić ,czy ona nie ma racji.Przekop to h-j podwłóg wieczności ,ale nasza ludzka działalność antyekologiczna prowadzi nas do zguby ,i nie chodzi mi tylko o przyszłośc naszej mierzeji.
~perełka (niezalogowany) / 13.01.2019, 12:26
Witam
Każdy z nas ma obawy co do przekopu i jest to jak najbardziej zrozumiałe. Ale zastanówcie się państwo,do tej pory bez przekopu a nasza Mierzeja raczej cofa się w rozwoju . tylko 1,5 miesiąca sezonu nie zapewni nam atrakcyjności. W miasteczkach,ba nawet małych wioskach przy otwartym morzu sezon trwa o wiele dłużej. Tam turysci jeżdzą nawet porą zimową ,a przecież nie leżą wówczas plackiem na plaży ,tylko spacerują i odwiedzają kawiarnie,smażalnie. Najwięcej turystów odwiedzających Mierzeję jedzie do Krynicy. Nas mieszkańców to dziwi ,że w hałas ,namioty chińskie zatłoczone uliczki i pełne smażalnie tak ciągnie turystów z całej Polski. Nie dziwmy się ,ponieważ ludzie z miasta są przyzwyczajeni mieć wokół siebie tłum,oni nie umieją inaczej funkcjonować. Poruszają się świetnie po zatłoczonych ulicach Warszawy a po naszych gdzie mają więcej przestrzeni nie umieją porządnie zaparkować. Żeby tutaj dalej żyć musimy pójść w turystykę i uważam że przekop jest jednym z takich czynników który uatrakcyjni nasz teren. Oczywiście każdy zdrowo myślący człowiek wie że żadne statki Marynarki Wojennej nie będą się po kanale poruszały,ale żegluga rekreacyjna napewno bardzo się rozwinie. Przypomnijcie sobie lat 30-40 wstecz. Gdzie ludzie jeżdzili na wczasy. Głównie góry i morze. Dzisiaj nad każdym jeziorkiem są tłumy turystów,bo sport wodny jest bardzo modny i zdrowy. Także nie zamykajmy bramy dla przyszłych pokoleń. Bo może kiedyś za kilkanaście lat mój wnuk i Państwa wnuczęta zarzucą nam że nie skorzystaliśmy z możliwości rozwoju ,poprzez inwestycję budowy kanału żegłógowego. Pamiętam jakie były perturbacje i opory mieszkańców starych Babek do modernizacji drogi nr 7.
Dzisiaj wszyscy piszczymy z zachwytu jak pędzimy pach do Gdańska. Wysiedleni mieszkańcy też są zadowoleni. Także szanowni Państwo nie możemy się cofać wstecz ,dajmy sobie szansę. Dzięki przekopowi usłyszą o nas nawet poza granicami kraju. Zyczę miłego dnia z wsparciem dla Świątecznej orkiestry.
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.