Sztutowo
5 oC
piątek, 3 kwietnia 2020
Imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda
5 oC

Żądanie sprostowania nieprawdziwych informacji publikowanych przez dr Marcina Owsińskiego

31 stycznia 2019, 20:20
Żądanie sprostowania nieprawdziwych informacji publikowanych przez dr Marcina Owsińskiego
Na dzisiejszej sesji Rady Gminy wystąpiłem z żądaniem sprostowania nieprawdziwych informacji, które opublikował przewodniczący Rady Gminy Marcin Owsiński wobec mojej osoby w dniu 22. grudnia 2018.

Na wstępie składam wniosek o sprostowanie publikacji zamieszczonej na stronie facebook Gminy Sztutowo w dniu 22. grudnia 2018, w której pan Marcin Owsiński zamieścił nieprawdziwe informacje o mojej osobie w sprawozdaniu z sesji.

„Ten sam radny, który nie wyraził zgody na przystąpienie do żadnej z 3 komisji stałych rady zażądał także transmisji online ze spotkań komisji rady, które technicznie, ustawowo ani praktycznie nie są nigdzie możliwe do prowadzenia na tym szczeblu władzy”

Pan Przewodniczący Marcin Owsiński powinien wiedzieć, że zgodnie ze Statutem Gminy Sztutowo jest 5 Komisji Stałych, w tym Komisja Rewizyjna, do której zgłosiłem akces, ale m.in. głosem Pana Owsińskiego moja kandydatura została odrzucona.

Ponadto  nie zażądałem transmisji obrad komisji, tylko wnioskowałem na prośbę mieszkańców. Pan Przewodniczący udzielił mi niezgodnej ze stanem prawnym odpowiedzi na interpelację, że transmisje z komisji są technicznie i ustawowo niemożliwe do zrealizowania co jest kolejną nieprawdziwą informacją, którą opublikował. Chcę także zaznaczyć, że odpowiedzi na wnioski i interpelacje udziela Wójt Gminy, a jak widać Przewodniczący Rady Marcin Owsiński zaczyna już wchodzić w jego kompetencje.

Sprostowanie powinno być zrealizowane poprzez usunięcie nieprawdziwych zdań oraz publikację sprostowania na stronie Gminy Sztutowo i profilu facebook.

Nie są to pierwsze nieprawdziwe informacje publikowane na facebooku Gminy Sztutowo. Kilka dni temu Wójt przepraszał za niezgodne z prawdą stwierdzenie że „Wójt i Rada Gminy Sztutowo po raz pierwszy w historii spotkali się z dyrekcją Muzeum Stutthof w dniu 21.01.2019”. 

W tym miejscu składam Wniosek do Wójta o rozważenie odebrania uprawnień do pisania na Facebooku Gminy Sztutowo przez Pana Marcina Owsińskiego, gdyż jego niezgodne ze stanem faktycznym publikacje narażają na szwank dobre imię Gminy Sztutowo i osób związanych z gminą.

Igor Rudziński

Jednocześnie informuję, że osobną informację w sprawie zmasowanych ataków na moją osobę dotyczącą publikacji na temat Szkoły w Sztutowie, które miały miejsce na sesji w dniu 31.01.2019  zamieszczę w osobnej publikacji.


Komentarze (34):

~Brawo!! (niezalogowany) / 31.01.2019, 20:43
W końcu ktoś się wziął za tego aroganta, jeszcze nadzieja że Piotr dopilnuje sprawy szkoły, bo niektórzy już myślą że jak usiedli na stołku to będą tam siedzieć dożywotnio
~Taka prawda (niezalogowany) / 31.01.2019, 20:49
To już nie jest przewodniczący. On już się czuje naczelnikiem gminy, a wójt jest tylko jego pomocnikiem
~Mieszkaniec (niezalogowany) / 31.01.2019, 21:21
Czekamy na całą prawdę o szkole. Bo dyrektor szkoły wszystko mówiła tylko ani słowa na temat. Dość zamiatania spraw pod dywan
~Aspirant Pjoter (niezalogowany) / 31.01.2019, 21:33
Halo Policja? proszę przyjechać na Sztutowo.com!! :P
~Obserwatorka (niezalogowany) / 31.01.2019, 21:49
Tylko tyle Pan zrozumiał z posiedzenia dzisiejszej sesji?Szkoda Panie Igorze ,że zamiast prowadzić konstruktywne rozmowy w celu rozwiązania problemu nadal ,jak dziecko drąży Pan temat co kto komu kiedyś powiedział.Mam wrażenie że przemawia przez Pana czysta zazdrość jeśli chodzi o osobę Pana Przewodniczącego.W poprzedniej kadencji brylowal Pan u boku wójta. Rządy się zmieniły i nie uznano Pańskich zasług tak jak Pan by tego oczekiwał stąd te ataki i ciągle roszczenia.Czy jednak zasadne?chwilami wręcz śmieszne.Jako mieszkańcy mamy już ubaw z tego powodu.Smieszy nas infantylny sposób przedstawiania wlasnych racji...do znudzenia wytyka Pan wlodarzom niegospodarnosc i niezaradnosc.Ciekawe czym ze Pan tak zasłynął że rosci sobie prawo oceny innych?Niespełnione ambicje raczej nie przysporza Panu zwolennikow.Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia czy z nie?
~Jagódka (niezalogowany) / 31.01.2019, 21:49
Mieszkaniec nie zalogowany co to znaczy zamiatanie spraw pod dywan? Proszę się określić bo obrażasz dyrektora szkoły który w moim mniemaniu jest osobą kompetentną z powołania.
~Do obserwatorka (niezalogowany) / 31.01.2019, 21:58
Będę mówił i pisał to co myślę. Nie mam ambicji i nikomu nie zazdroszczę funkcji przewodniczącego. tak jak mówiłem żyjemy w wolnym kraju gdzie każdy ma prawo do własnej wypowiedzi, Po dzisiejszej sesji czuję że to prawo wąska grupa osób próbuje w naszej gminie ograniczyć. Jest to śmieszne, że osoby, które "hejtowanie" do naszej gminy wprowadzili teraz stają na straży moralności. Naprawdę polecam wypowiedzi pana Owsińskiego na forum nowodworskim, który np. twierdził że impreza sylwestrowa w Sztutowie to impreza "buraczano-pszenna" i wiele innych inwektyw pod adresem wójta, radnych i wszystkich mieszkańców, a dziś mówi że nie będzie się do tego odnosił i bredzi coś o honorze. Brak słów. Może pan Owsiński potwierdzi czy nadal podtrzymuje te i wiele innych inwektyw, którymi obrażał wszystkich mieszkańców tej gminy.

Igor Rudziński
~Popieram!!!! (niezalogowany) / 31.01.2019, 22:05
Brawo, Brawo, brawo! Państwo O. chyba się troszkę zagolopowali w swoich "rządach"... Panie Wójcie proszę zmienić doradcę, bo nie wyjdzie Pan na tym najlepiej. Nie chcemy w naszej gminie takich cyrków, jakie dzieją się ostatnio z tym Państwem w roli głównej. A Pani Dyrektor może i kompetentna ale niesprawiedliwa. Pamiętajcie, wiecznie na swych stołkach siedzieć nie będziecie, a i niesmak pozostanie. Panie Igorze do boju, pełne poparcie!
~Javier Peńa (niezalogowany) / 31.01.2019, 22:13
Igor dorżnij watahę i odgrzewane sojowe schabowe :P
Już zapomnieli wszyscy z czyich komputerów na Św. pamięci Wójta Kochanowskiego pisali oszczerstwa???
~Łukasz (niezalogowany) / 31.01.2019, 22:13
Jak w tym państwie ma być dobrze, skoro koty darte są już nawet w gminnych urzędach... Podziały, wszędzie podziały. Kompleksy leczcie u terapeutów. Ogarnijcie się i zacznijcie współpracować na rzecz dobra gminy. Serdecznie pozdrawiam
~Internauta (niezalogowany) / 31.01.2019, 22:14
Panie Igorze. Nie ma co wracać do tego co Przewodniczący pisał z komputera na łączu w swoim domu. Prokuratura ustaliła że były hejty z tego komputera. Są protokoły i dokumenty na to. Nic dziwnego że nie ma nic w tej sprawie do powiedzenia. Bo tylko smród się unosi, a mieszkańcy pamiętają.
~niezalogowany (niezalogowany) / 31.01.2019, 22:16
Żądamy wyjaśnień w sprawie szkoły! Oficjalnych wyjaśnień! Nie zamieciecie tego pod dywan! Mieszkańcy żądają wyjaśnień! Oj Panie Przewodniczący tytuł dr zobowiązuje do kultury...
~Rychu (niezalogowany) / 31.01.2019, 22:18
W naszej malej spolecznosci coraz bardziej mozna zauwazyc wielkomiejskie zapedy. Mowa nienawisci, ciagle oskarzenia, brak poszanowania zdan i pogladow innych ludzi, doszukiwanie sie czegos wielkiego w malo znacznych prywatnych czy tez publicznych wypowiedziach. Sytuacja z polskiego sejmu przeniosla sie do naszej rady gminy. A gdzie w tym wszyskim szary obywatel. Dlaczego w kazdej spolecznosci musi byc jakas mąciwoda.

~sztutowiak (niezalogowany) / 31.01.2019, 22:23
Wiadomo, dlaczego Pan Przewodniczący atakuje Pana Igora, ponieważ chce zamieść pod dywan aferę w szkole... żenada
~mswia (niezalogowany) / 31.01.2019, 22:28
Ludzie ogarnijcie się! To są sprawy nasze, gminne, nie osobiste radnych czy Pana Przewodniczącego. Sprawy, które budzą wątpliwości należy wyjaśniać, a nie ukrywać. Mamy prawo do informacji. Brawo Igor!
~Jarząbek Wacław (niezalogowany) / 31.01.2019, 22:39
Z przerażeniem czytam komentarze przy kilku ostatnich artykułach.
Gdyby osoby tak ochoczo hejtujące, włożyłyby tyleż samo energii w rozwój naszej Gminy to byśmy mieli sukces gospodarczy.
A z tego co czytam wniosek nasuwa się jeden:
"A gdy otworzył wtórą pieczęć, słyszałem wtóre zwierzę mówiące: Chodź, a patrz!
I wyszedł drugi koń rydzy; a temu, który na nim siedział, dano, aby odjął pokój z ziemi, a iżby jedni drugich zabijali, i dano mu miecz wielki".
Apokalipsa się zbliża, oto przybył drugi jeździec, a na imię mu Wojna.
~mieszkanka Sztutowa (niezalogowany) / 31.01.2019, 22:42
Panie Igorze jesteśmy z panem jeżeli pan wójt i pan przewodniczący się bronią to coś mają na sumieniu
~Telewidz (niezalogowany) / 31.01.2019, 23:12
To jest skandal że przewodniczący straszy że przyjdzie policja i w 2 dni zrobi porządek z internautami. Czy to nie podchodzi pod paragrafy zastraszania?
~do jarząbek (niezalogowany) / 31.01.2019, 23:21
THIS IS SPARTA !!!
~rozsądek (niezalogowany) / 31.01.2019, 23:22
Widzicie Państwo co się dzieje, jeśli nie oznajmia się ludziom co się dzieję... Gdyby nie wiem, Wójt, czy Pan Przewodniczący po ostatnim artykule odnieśli się oficjalnie do problemów w szkole, nie było by tej sytuacji. Ludzie domagają się tylko prawdy. Napiszcie oficjalne pismo, wyjaśnijcie sprawę jak należy i już. Myślę, że Nasz pan Wójt stanie na wysokości zadania i pomyślnie rozwiąże tą "niesmaczną" sytuację.
~Otto Bismarck (niezalogowany) / 31.01.2019, 23:37
Dać Polakom wolność -sami się wykończą
~Młoda (niezalogowany) / 31.01.2019, 23:39
Zlikwidować Sztutowo com i po kłopocie
~Mieszkaniec (niezalogowany) / 01.02.2019, 07:26
Murem za Owsińskim!!!!!!!!!!!!!
~Internauta (niezalogowany) / 01.02.2019, 08:21
To straszne że ludzie bez zasad i kręgosłupa moralnego chcą nam ustalać jak mamy żyć i co możemy mówić
~Wyborca (niezalogowany) / 01.02.2019, 08:55
Może Rada i Wójt zaczną w końcu pracować a nie zajmują się głupotami. Na razie nic jeszcze nie zrobili w tej gminie poza gadkami jak jest dobrze.
~Do Igora (niezalogowany) / 01.02.2019, 19:19
Jak raz napiszesz dr przed naziskiem, to musisz konsekwentnie pisać juz cały czas.
~Malinova (niezalogowany) / 02.02.2019, 10:18
Apeluję o to, aby każdy z radnych wyciągnął z szuflady swój program wyborczy i przypomniał sobie, co nam - mieszkańcom obiecywał. Pozdrawiam
~Młoda (niezalogowany) / 02.02.2019, 15:34
Do roboty lenie w urzędzie i pozanim
~online (niezalogowany) / 02.02.2019, 21:09
Polecam obejrzeć transmisję z posiedzenia rady. Brawo dla radnego A. W. za merytoryczne wypowiedzi, podparcie się przepisami prawnymi oraz za odwagę. Takich ludzi nam trzeba, którzy będą wyjaśniali sprawy budzące wątpliwości, bo reszta to siedzi i nic się nie odzywa... Jako jedyny wykorzystał sytuację obecności P. Dyrektor i poprosił o wyjaśnienia. Można odnieść wrażenie, że niektórzy idą na takie posiedzenie sobie posiedzieć i wypić kawkę... No przepraszam bardzo, nie taka rola radnego. Ludzie widzą, ocenią. Mam nadzieję, że wyciągną odpowiednie wnioski.
~Bumerang (niezalogowany) / 02.02.2019, 21:49
Jestem mieszkańcem gminy i mam prawo wyrazić o niej zdanie i o tym co w niej się dzieje dobrze lub źle.
Po obejrzeniu filmu z sesji stwierdzam, że przewodniczący odleciał!
Obojętnie jak konstruktywna jest krytyka czegokolwiek Pan przewodniczący mówi, że to mowa nienawiści wychodzi na to, że krytyka Jego i jego stronnictwa jest niemożliwa, przykład: usunięcie wpisów z profilu Gminy Sztutowo na FB znanego redaktora z Kątów Rybackich. Ów człowiek pisał bardzo merytorycznie w sprawie obecnych sytuacji a jego wpisy zostały usunięte, mniemam tylko dlatego, że jest zadeklarowany w innej opcji politycznej.
Więc gdzie podziała się ta obiecywana zgoda i zaczynanie od zera Szanowny Panie?
Mam nadzieje, że manifesty które Pan wygłasza na sesji ściągnięte z partyjnego podręcznika pt. "Mądrość Etapu na 2019 r." będą ostatnimi i nie wyskoczy Pan przy następnej okazji z modnym ostatnio rzucaniem kamieniami w dinozaury.
My mieszkańcy żądamy, od Radnych i innych ludzi na wyższych stanowiskach jedynie prawdy.
Jak mawiał Józef Mackiewicz "Jedynie prawda jest ciekawa".
~Podejrzany (niezalogowany) / 02.02.2019, 21:54
Każdy kto nie popiera Świętego Roberta i Błogosławionego Marcina (albo odwrotnie) to jest hejterem i przyjedzie po niego aspirant Pjoter i zrobi z nim w 2 dni porządek. On może nawet na facebooka przyjechać. trzeba się pilnować żeby nie urazić majestatu władzy
~Śmieciarz (niezalogowany) / 03.02.2019, 10:38
Jeszcze takiego propagowania mowy nienawiści jaką reprezentuje władza gminy nie było. Wkręcono na radnych ludzi, którzy na nasze szczęście chcą dla gminy dobrze. I będzie prędzej czy później sprawiedliwość, a nie zamiatanie spraw niektórych pod dywan.
~maks (niezalogowany) / 11.02.2019, 09:09
Czytam czasami te komentarze i jestem przerażony ile nienawiści jet w nich a może byt tak Panie Igorze pomóc młodej władzy przecież ma Pan doświadczenie a nie tylko krytykować ,
~GreenFantasy (niezalogowany) / 11.02.2019, 22:31
Panie Igorze, dobra robota, przyjezdzam do sztutowa tylko na wakacje na kilka dni, cieszę się, że coś się zmienia z każdym rokiem :))))
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.