Sztutowo
14 oC
środa, 8 kwietnia 2020
Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany
14 oC

Oświadczenie w sprawie wydarzeń na sesji Rady Gminy Sztutowo w dniu 31.01.2019

11 lutego 2019, 18:55
Oświadczenie w sprawie wydarzeń na sesji Rady Gminy Sztutowo w dniu 31.01.2019
Szanowni mieszkańcy gminy Sztutowo, szanowni czytelnicy strony Sztutowo.com, szanowni obywatele, którzy  cenią wolność słowa. W dniu 31. stycznia 2019 na sesji Rady Gminy poświęcono większość czasu na rzekomą walkę z "hejtem i mową nienawiści" i poziomem debaty publicznej. Moja osoba oraz portal, który prowadzę zostałem celem bezpardonowego, skoordynowanego i zmasowanego ataku ze strony władz gminy oraz placówki jej podległej (Szkoły w Sztutowie i środowisk powiązanych ze szkołą).

Poniżej publikuję oświadczenie, które wygłosiłem na sesji w dniu 31. stycznia 2019 dotyczące tej sprawy.

Od kilkunastu dni jestem publicznie atakowany w związku z publikacją, która ukazała się na stronie Sztutowo.com dotyczącą przebywania znacznej grupy nauczycieli ze Szkoły w Sztutowie na zwolnieniach lekarskich. Jestem atakowany przez Przewodniczącego Rady Gminy Marcina Owsiński, Dyrektor Szkoły Sylwię Owsińską oraz część  środowisk powiązanych ze Szkołą w Sztutowie. Do ataków na moją osobę dochodzi na forum ogólnym jak również na spotkaniach zamkniętych. Nawet specjalnie w mojej sprawie zwołane zostało zebranie rady rodziców oraz rady pedagogicznej.

Zaistniała sytuacja w mojej ocenie świadczy, że nie powinno dochodzić do sytuacji, że Przewodniczący Rady Gminy  i Dyrektor Szkoły w tej samej gminie są powiązani rodzinnie, bo doprowadza do wielu nieobiektywnych zachowań, które w gminie nie powinny mieć miejsca.

Choć nie mam takiego obowiązku tłumaczenia się na sesji z działań, które prowadzę w ramach mojej osobistej działalności informuję co nastąpiło:

W dniu 18.01.2019 został opublikowany artykuł stwierdzający, że znaczna ilość nauczycieli udała się na zwolnienia lekarskie (to czy zwolnienie jest na nauczyciela czy na tzw. opiekę nad dzieckiem nie ma znaczenia). Było to zdanie zgodne z prawdą.

W liście, który Pani Dyrektor rozesłała rodzicom padają nieprawdziwe informacje, że rzekomo wystąpiła ona do mnie o sprostowanie nieprawdziwych informacji. Jest to nieprawda. Pani Dyrektor skontaktowała się tylko raz telefonicznie i prosiła o zamieszczenie swojego stanowiska, co zostało opublikowane oraz zmiany słowa (z „ponad 30” na dokładną liczbę 38 wszystkich nauczycieli) co także zostało zmienione. Prawdą jest że zostały publikowane wybrane komentarze, bo wiele innych zawierało wulgarne i obraźliwe wpisy i zostały usunięte . Za komentarze zamieszczane na portalu odpowiedzialność ponoszą użytkownicy, którzy je zamieszczają. Do dnia dzisiejszego nie wpłynął żaden wniosek o usunięcie jakiegokolwiek komentarza rzekomo naruszającego dobra osobiste kogokolwiek .

Będę również wyjaśniał dlaczego posługiwano się moimi danymi osobowymi  w liście rozesłanym do rodziców.

Ataki środowiska szkolnego na mają osobę uważam za próbę odwrócenia uwagi od zaniedbań i nieprawidłowości, które miały miejsce w szkole.

Każda osoba, której zdaniem dobra osobiste zostały naruszone czy to treścią artykułu czy komentarza może wystąpić do odpowiednich organów sądowych. Jest to przestępstwo ścigane z oskarżenia prywatnego.

Niektórzy na pewno o tym wiedzą choćby ze sprawy z roku 2008, kiedy na tzw. forum nowodworskim publikowane były szkalujące posty wobec ówczesnego wójta, radnych gminy i wszystkich mieszkańców gminy Sztutowo. Dla przypomnienia odczytam fragment protokołu z 28.03.2008 – wypowiada się Wójt Stanisław Kochanowski.

Proszę Państwa w ubiegłym roku ze względu na szkalujące posty tak zarówno na Państwa jak i na mnie o czym na jednej sesji mówiliśmy ,  ukazujące się w Internecie złożyłem do Prokuratury Rejonowej w Malborku zawiadomienie jako osoba publiczna o uzasadnionym popełnieniu przestępstwa.

W odpowiedzi na mój wniosek Prokuratura Rejonowa po zapoznaniu się z materiałami poinformowała ,że ujawnione czyny faktycznie mają charakter  przestępstwa , który to czyn powinien być ścigany z oskarżenia prywatnego. W uzasadnieniu stwierdzono również ,że jestem osobą samodzielną dysponującą środkami pozwalającymi prowadzić dochodzenie ochrony naruszonych praw w drodze postępowania prywatnego. Otrzymałem również od Prokuratury wykaz łączy internetowych z których pisane były posty zarejestrowanych [tych nazwisk nie podam – dop. autora ]. Na dzień dzisiejszy zastanawiam się czy wystąpię z powództwa prywatnego .

Protokoły są cały czas dostępne na BIP-e Gminy Sztutowo

28.03.2008  - pobierz plik

24.04.2008 - pobierz plik

Pan Przewodniczący Marcin Owsiński na forum nowodworskim napisał ponad 400 postów, jest to naprawdę interesującą lektura pokazującą jakie wówczas zdanie miał na temat mieszkańców gminy Sztutowo i ówczesnych władz.

Specjalnie w mojej i mojego portalu sprawie zorganizowane zostały zebrania Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej w Szkole Sztutowie, którym członkom zostały podane do podpisu  listy atakujące moją osobę i portal Sztutowo.com.

Podobny list spreparował przewodniczący Rady Gminy Sztutowo Marcin Owsiński i przekazał (rzekomo spontaniczne, choć było to wiadomo co najmniej tydzień wcześniej) radnym do podpisania. List podpisało 12 na 15 radnych. Od czasu sesji Radni, którzy nie poparli tego listu mają odczucie, że są traktowani przez władze gminy jako radni "gorszej kategorii", o czym świadczy podejście innych radnych we wpisach na portalach społecznościowych i bezpośrednich rozmowach.

Ja osobiście takie odczucie mam od początku kadencji, od kiedy niemal na każdym spotkaniu robione są w moją stronę różne wytyki ze strony Przewodniczącego i innych Radnych, czy choćby żądanie, abym zrezygnował z mandatu radnego, ponieważ mam odmienne zdanie na wiele kwestii niż obecne władze gminy.

Wszystkie listy, które napisano w mojej i mojego portalu sprawie uważam za conajmniej nietakt ich autorów. Jeżeli ktoś uważa, że jego dobra osobiste zostały naruszone może wystąpić na drogę sądową. Dotychczas nikt z takim wnioskiem nie wystąpił.

W Polsce obowiązuje Konstytucja, która gwarantuje wolność słowa. Wręcz obrzydliwe, zastraszające i niedopuszczalne stwierdzenia niektórych Radnych, w tym Przewodniczącego, że gdzie indziej ”Policja w 2 dni przyszła i załatwiła sprawę” czy też że „portal należy zamknąć” uważam za zwykłą próbę zamknięcia ust ludziom, którzy mają prawo do wypowiedzi.

To prawo nadal będzie respektowane. Portal Sztutowo.com będzie informował o wszystkich sprawach  ważnych dla gminy (nie tylko wybiórczo jakby chciały obecne władze gminy).

Nie zgadzam się również ze zdaniem Radnego Piotra Szlendaka, który mówił aby zapomnieć o tym co Marcin Owsiński mówił czy robił 10 lat temu. Uważam że nie można o tym zapomnieć, skoro człowiek który pełni jedną z najważniejszych funkcji w gminie  pisał szkalujące posty, a teraz samozwańczo staje na czele protestu grupki osób rzekomo walczących z „hejtem i mową nienawiści”.

Jest to znamienne, że Marcin Owsiński nie odniósł się do mojego wystąpienia bo nie złożyłem mu wypowiedzi na piśmie, co jest tłumaczeniem wręcz śmiesznym. Widocznie w tych kwestiach nie ma nic do powiedzenia i wyjaśnienia dla społeczności naszej gminy.

Dodatkowo pan Owsiński stwierdził, że na portalu Sztutowo.com od 3 lat była prowadzona „propaganda sukcesu”. Jest to kolejne chamskie i kłamliwe  stwierdzenie Przewodniczącego Rady , którego  nie było w samorządzie od 12 lat (po przegranych wyborach na radnego w 2006 oraz przegranych wyborach na wójta w 2010 roku z wynikiem 16%) i może w tym czasie umknęły mu sprawy inwestycji, które były prowadzone na terenie gminy Sztutowo.

Przypomnę tylko, że na rok 2019 z większych inwestycji przewidziane są tylko działania, na które pozyskali pieniądze poprzedni włodarze (Park przy ul. Parkowej oraz dokończenie ścieżki rowerowej). Obecne władze nie pozyskały ani złotówki na żadne znaczące inwestycje (i brak jest takich perspektyw), a Pan Owsiński mimo to ma czelność mówić że w poprzednich latach była prowadzona przeze mnie „propaganda sukcesu”.

ZOBACZ JAKIE INWESTYCJE BYŁY PRZEPROWADZONE W LATACH 2016 - 2018 W GMINIE SZTUTOWO

Dodatkowo jeden z radnych (Piotr Szlendak) poddaje pod wątpliwość inwestycję w park przy ulicy Parkowej – rzekomo koszty utrzymanie będą zbyt wysokie.  Ten sam radny, który całą poprzednią kadencję wielokrotnie krytykował poprzednich włodarzy mówi że teraz wszystko jest dobrze i nie należy nic zmieniać. Może Radny powie co takiego polepszyło się w ciągu ostatnich 3 miesięcy w gminie Sztutowo, że zmienił swoje zdanie o 180 stopni?

W swoim liście Przewodniczący Owsiński stwierdził, że największym obecnie problemem lokalnej społeczności jest poziom debaty publicznej. Chodzi o komentarze internautów, którzy korzystając z praw nadanych im przez Konstytucję i wypowiadają się na tematy dotyczące  gminy na portalu Sztutowo.com. Na marginesie może władze gminy ujawnią ile i jakie stałe środki są przekazywane mediom za jedynie pozytywne informacje na temat gminy.

Jest to kolejne stwierdzenie Przewodniczącego Rady na poziomie poniżej jakiekolwiek krytyki. Skoro problem debaty publicznej jest obecnie największym  problemem gminy Sztutowo domagam się rozwiązania mniej ważnych (według opinii Przewodniczącego Rady) kwestii takich jak:

  •  cmentarz (brak pieniędzy i pomysłu władz na rozwiązanie tego problemu i lokalizacji)
  •  problem płatności niemal 1,5 miliona złotych za inwestycje z poprzednich lat -  tzw. ZRID czyli przejęcie gruntów pod inwestycje gminne (ul. Obozowa – Sztutowo, ul. Brzozowa – Kąty Rybackie, ul. Polna – Kąty Rybackie)
  • remonty i pozyskiwanie środków zewnętrznych na remonty dróg
  • brak środków własnych w budżecie na nowe znaczące inwestycje
  • niedofinansowanie Szkoły w Sztutowie
  • problem nieuniknionej wysokiej podwyżki za śmieci dla mieszkańców gminy Sztutowo w najbliższych kilku miesiącach
  • brak korzyści dla gminy Sztutowo z planowanej inwestycji przekopu Mierzei Wiślanej
  • brak perspektyw na zwiększenie dochodów gminy w kolejnych latach i poprawienie sytuacji finansowej gminy

Jak widać Przewodniczący Rady ma jednak inne priorytety i postawił sobie wraz z grupą radnych za główny cel walkę z poziomem dyskusji w gminie . Wymienione wyżej problemy wydają się dla niego mniej ważne i nie wiadomo kiedy i czy w ogóle znajdą się w obszarze zainteresowania osób, które podpisały się pod listem spreparowanym przez Przewodniczącego Rady.

Ze swojej strony mogę zapewnić, że portal Sztutowo.com nadal będzie informował o wszystkich najważniejszych wydarzeniach związanych z gminą Sztutowo, bez względu na to, czy to władzom gminy się podoba czy nie. Podobnie czytelnicy będą mogli swobodnie wypowiadać się na wszystkie tematy. Całą akcję ataków na moją osobę podczas ostatniej ostatniej sesji uważam, za nieuzasadnioną i niedozwolną próbę wywarcia na mnie presji.

Na zakończenie pragnę serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy od dnia sesji 31. stycznia 2019 do dnia dzisiejszego udzielili mi czy to telefonicznie, czy SMS-owo czy poprzez internet wielu wyrazów wsparcia, poparcia i życzeń wytrwałości, które w obecnej sytuacji niewątpliwe będą mi niezbędne do dalszego pełnienia funkcji radnego gminy

Igor Rudziński


Czytaj także:
Komentarze (54):

~Akinimod (niezalogowany) / 11.02.2019, 19:18
Skąd ta zawiść w obecnej władzy?
Wstyd i niedowierzanie...

Igor, trzymaj się i nie daj się!
~mieszkaniec (niezalogowany) / 11.02.2019, 21:03
Panie Igorze popieramy pana to co pan piesze jest prawdą można mówić także o innych radnych
z poprzedniej kadencji a zasiadają w tej radzie
~NiedalekoSztutowa (niezalogowany) / 11.02.2019, 21:34
Popieram Ciebie w 100%, jedyna osoba, która ma coś w głowie i pokazuje prawdę, o której i tak każdy wie ale gęby nie otworzy. Mam nadzieję że inni też otworzą oczy, chyba już czas...pracownicy gminni powinni być otwarci dla ludzi...a jak jest.. Hmmm Powodzenia.
~czarna wizja (niezalogowany) / 11.02.2019, 21:38
Panie IGORZE -
ślemy szacunek ,mądry i rzetelny artykuł - d z i ę k u j e m y !!!
==========================================================
Przeczytaliśmy plik z bip UG Sztutowo z dnia 28.03.2008 i 24.04.2008 ,
zastanawiamy się co dalej będzie skoro takie rzeczy ujrzały światło dzienne ,powstaje zasadnicze pytanie dla kogo mieć szacunek i społeczne zaufanie ?
Czy nas też będą chcieli zamknąć za wolność słowa - a już społeczeństwo było straszone policją na jednej z sesji.
Już raz pozaklejano usta taśmą / walnij pięścią w stół a nożyce ............. /,
Dziękujemy że ma Pan szeroko oczy otwarte i mądrze działa na rzecz naszego gminnego społeczeństwa .
Jak teraz mamy szanować tego człowieka skoro sam w tamtych czasach hejtował - a dziś udaję świętego , jak się teraz czuje .
Człowiek na takim stanowisku winien dać przykład społeczeństwu - a teraz jak społeczeństwu wyjaśni logicznie podstawę swoich hejtów ?

~ADAM (niezalogowany) / 11.02.2019, 21:50
Nikt płakać za Panem i Panią O. nie będzie. Powinni podać się do dymisji.

#muremzaigorem
~Xxx (niezalogowany) / 11.02.2019, 21:58
Bravo
~społeczność (niezalogowany) / 11.02.2019, 22:02
Ma Pan pełnić funkcję radnego tak naród sobie życzy .
Z Pana doświadczeniem dawno powinien Pan być PRZEWODNICZĄCYM

ZOSTAŁ PAN WYBRANY W DEMOKRATYCZNYCH WYBORACH I BASTA !!! ani kroku do tyłu tylko do przodu
Jest Pan szanowanym człowiekiem w naszej społeczności i takiego człowieka rzetelnego potrzebujemy który nas reprezentuje z godnością i powagą .
~Pamiętamy (niezalogowany) / 11.02.2019, 22:14
Szkoda że śp wójt Stanisław nie złożył zawiadomienia prywatnie do sądu. Dziś niektórych już by nie było w życiu publicznym. Za takie pomówienia, szkalowanie i opluwanie go w tamtych latach należała się surowa kara.
~Orwell (niezalogowany) / 11.02.2019, 22:30
Wiadome osoby już się nie kryją że dla nich gmina jest prywatnym folwarkiem i myślą że będą siedzieć na stołkach dożywotnio. Panie Wójcie zrób pan coś z nimi, bo mieszkańcy nie są głupi i widzą co się dzieje
~Sepuku z łuku (niezalogowany) / 11.02.2019, 22:36
Nie mogę doczekać się kolejnej sesji i płomiennych wystąpień przewodniczącego czytającego z kartki, jak to nie będziemy tolerować żadnych nienawistników w naszej gminie, niczym wielki zwolennik demokracji Józef Stalin.
Swoje 3 grosze dorzuci zarządczyni placówki edukacyjnej nie opisując meritum sprawy, która się naważyła tylko omijając zgrabnie temat nawijając wszystkim na uszy 10 kg mięsa ze szkolnej stołówki.
Dzieła dopełni nasz służbista drugiego stopnia zaawansowania, stwierdzając podobnie jak były prezes Trybunału Konstytucyjnego -"Aby było tak jak było". Czyli zgodnie z tą retoryką wracamy do 400 hejterskich postów które przy obecnej władzy są dobre, bo to my pisaliśmy, ale przeciwko komu skoro my rządzimy? Ano przeciwko nienawistnikom rzecz jasna i niech który pół krytycznego palca wysunie - to my mu go odrąbiemy w imię zasady "co wolno wojewodzie to nie tobie.."
~obawa (niezalogowany) / 11.02.2019, 23:09
Teraz to może już nas pozamykają za tez wpisy , za to że chcemy prawdy i może jako społeczność sesji nie doczekamy
Aż strach pomyśleć co będzie się działo ?
Chyba o 6 rano nie przyjdą PO NAS
~marze (niezalogowany) / 11.02.2019, 23:49
Pisać TYLKO same dobre rzeczy o włodarzu , przewodniczącym i radnych , bo dopiero będzie OBRAZA WYSOKIEGO MAJESTATU
OD SZKOŁY WARA bo mamy cudowną Dyrektor tego WYSKIEGO MAJESTATU WŁADZY
Może wreszcie p. A.SZ - zrobi porządeczek i zostanie PRZEWODNICZĄCYM albo WÓJTEM
~HJ (niezalogowany) / 12.02.2019, 00:52
Już nie widomo czy płakać czy się śmiać z tej obłudy i fałszu ludzkiego .
Jak się pełni takie stanowiska to trzeba mieć czyste sumienie ,a tutaj się lansują a za skórą diabła mają , jak można takim ludziom spojrzeć prosto w oczy i mieć do nich zaufanie -cały czas zadajemy sobie to pytanie !!!
Totalna społeczna załamka , odechciewa się wszystkiego .
A dopiero będzie rewolta jak śmieci podniosą .
Chyba ta gmina czeka na przetrwanie , a z pustego Salomon nie naleje - Włodarzu i Radni cos róbcie , bo inni na przejmą .
~sapie (niezalogowany) / 12.02.2019, 01:01
kochajcie wójta , przewodniczącego , radnego/y bo możecie mieć gorszego /ych
uwielbiajcie i szanujcie
~spokojnie (niezalogowany) / 12.02.2019, 01:52
Niech się przewodniczący wytłumaczy dlaczego teraz tak radykalnie podchodzi do hejtu a kiedyś wiódł w tym prym .Skoro kiedyś lubił skorzystać z wolności slowa,czemu teraz broni jej innym? Powinien doskonale pamiętać ,że wtedy prokuratura umorzyła postępowanie,Zostało powodztwo cywilne z ktorego ówczesny wojt nie skorzystał,chyba trafnie oszacował szanse na wygraną.A on chce teraz z policją w 2 dni robić porzadek?jak z kim?To są "strachy na lachy"W mojej ocenie przewodniczący i niektórzy radni wyolbrzymiają problem ,nie umieją przyjąć żadnej krytyki i w odwecie obwiniają Pana Igora i Sztutowo com.Szkoda trwonić czas i energię na roztrząsanie tego ,przeproście się i weżcie za robotę bo inaczej calą kadencję będą przepychanki.Pozdrawiam Panie Igorze
~gruby (niezalogowany) / 12.02.2019, 06:47
Proponuje w całym budynku urzędu gminy pootwierac okna a urzędnikom/radnym zorganizować wyścigi w workach na plaży w poniedziałki a w piatki przeciaganie liny na pasach i wspólne pieczenie ciastek przed budynkiem gminy. Najlepiej online. Odzyskam może wówczas poczucie zasadnosci płacenia podatków na rzecz tejże instytucji.
~Zaciekawiony (niezalogowany) / 12.02.2019, 07:55
"W Polsce obowiązuje Konstytucja, która gwarantuje wolność słowa.
Wręcz obrzydliwe, zastraszające i niedopuszczalne stwierdzenia niektórych Radnych,
w tym Przewodniczącego, że gdzie indziej ”Policja w 2 dni przyszła i załatwiła sprawę” czy też że „portal należy zamknąć”
uważam za zwykłą próbę zamknięcia ust ludziom, którzy mają prawo do wypowiedzi."

To dlaczego nie są dopuszczane wszystkie komentarze ?
~Zaciekawiony2 (niezalogowany) / 12.02.2019, 07:55
"Przypomnę tylko, że na rok 2019 z większych inwestycji przewidziane są tylko działania, na które pozyskali pieniądze poprzedni włodarze (Park przy ul. Parkowej oraz dokończenie ścieżki rowerowej). Obecne władze nie pozyskały ani złotówki na żadne znaczące inwestycje (i brak jest takich perspektyw), a Pan Owsiński mimo to ma czelność mówić że w poprzednich latach była prowadzona przeze mnie „propaganda sukcesu”."

Może dlatego, że poprzednie władze "zainwestowały" wszystko w boiska na wioskach i w parki ?
~Zaciekawiony3 (niezalogowany) / 12.02.2019, 07:56
Rozwiązanie kwestii:
pkt 1 - problem nie rozwiązany przez poprzednich włodarzy, jakby się tym zajęli porządnie to byłoby zrobione
pkt 2 - j.w. Trzeba było zapłacić wcześniej a nie przesuwać spłatę
pkt 4 - bo wszystko wydał Śp. Kochanowski
pkt 6 - a co w tej kwestii zrobili inni?
pkt 7 - no tak, bo Pan Farinade by nam tutaj eldorado zbudował dzięki swoim kontaktom
pkt 8 - Trzeba było zmusić wcześniejsze władze do budowy stadionu z prawdziwego zdarzenia, który mógłby zostać wynajmowany innym drużynom
i stanowiłby stały dochód, a nie wywalić pieniądze na projekt i zbudować "orliki" na wioskach tylko po to, żeby odbyał się tam bursztynowy puchar czy jak się zwie.
~Olo (niezalogowany) / 12.02.2019, 08:45
Słuchaj Igor. Miej wy***ane co mówią twoi przeciwnicy. Łeb do góry i naprzód. Chyba nie dasz się tak łatwo państwu O.
A co do osoby Piotra Sz. - zdziadziałeś przy tym korycie.
Może więcej nie pisze bo mi Pan przewodniczący zrobi nalot z policją o 6 rano.
Także Igor nie daj się i walcz walcz walcz ja walczę ty walczysz. Oby z dobrym skutkiem bo państwo O. zaczynają szaleć po malutku.
~Ormowiec (niezalogowany) / 12.02.2019, 09:13
może nasz gminny minister propagandy reaktywuje ORMO i godzinę policyjną . i wtedy będzie robił porządki. kto nie z nami ten przeciwko nam
~Internauta (niezalogowany) / 12.02.2019, 11:35
Zacząłem czytać forum, które jest tu opisane i jestem zszokowany. Wypowiedzi na poziomie rynsztoku, arogancja, zawiść i brak szacunku dla ludzi o innych poglądach to moje wnioski po przeczytaniu kilku pierwszych wpisów naszego wojownika przeciwko hejtowi. Dalej nie będę czytał bo nie chcę się bardziej denerwować.
~Dość tego. (niezalogowany) / 12.02.2019, 15:02
Żądam równych zasad opłat za śmiecie Niezależnie od kolesiostwa i wielkości bportfeka. Albo płacimy wszyscy równo jak w Krynicy albo ja się wypisuje z tego jak ksiądz w Stegnie. Sam będę woził swoje śmieci!!!!!
~ciekawy (niezalogowany) / 12.02.2019, 15:03
wszyscy mówią o tym forum. czy ktoś może podać link?
~Mieszkaniec (niezalogowany) / 12.02.2019, 17:01
najbardziej ośmieszyli się radni bezradni, którym można podsunąć byle świstek a oni wszystko podpiszą. zostali pięknie zrobieni w balona przez pierwszego hejtera w gminie. Szacunek dla tych 3, którzy potrafią myśleć samodzielnie i nie dali się zmanipulować
~Malinova (niezalogowany) / 12.02.2019, 17:23
Szanowny Wójcie, Szanowna Rado Gminy! Wstyd! Wstyd! Wstyd! na całą gminę, powiat i z tego co wiem, to nawet już na całe województwo pomorskie. Robicie z siebie i nas mieszkańców pośmiewisko! Apeluję - Czas zabrać się do pracy! W końcu po to jesteście, po to Was wybraliśmy!
~Czytelnik (niezalogowany) / 12.02.2019, 18:34
Ostatnio na sztutowo.com możemy czytać co się dzieje na sesjach .A gdzie inne wiadomości?Pozary , wypadki , mecze ,foka celebrytka.....
~Ochódzki Ryszard (niezalogowany) / 12.02.2019, 20:17
Jarząbek. Trenerze II-ej klasy Klubu Tęcza wytłumacz mi po swojemu,o co w tym wszystkim chodzi w tej gminie /tylko bez wizji o apokalipsie/.Ktoś kogoś nie lubi,ktoś kiedyś pisał głupoty w sieci ,czyjaś żona sprzedała lub kupiła 10 kg mięsa do szkolnej stołówki ?. 50% nauczycieli jest na L4 . Ośrodek zdrowia działa nie tak jakby chcieli mieszkańcy.Przepychanki podobno osobiste na sesjach gminy ? Dość po kilku tygodniach działania nowego zarządu.Każdy z nas ma swojego radnego i do niego należy zgłaszac swoje uwagi.Nie wiem ,co mówi na ten temat ordynacja wyborcza, ale jeśli Rada Gminy wypowie weto to może trzeba ogłosić nowe wybory? Jarząbek trenerze ,Co Wy o tym myślicie ? Apokalipsa czy jeszcze nie?
~Pablo Escobar (niezalogowany) / 12.02.2019, 21:11
Drogie Panie .Ten biały proszek,który przyniosła Malinowa na Wasze "wieczorne pogaduchy"nie wygładza zmarszczek. Nie wdychajcie go już bo to się może żle dla Was skończyć.Znam sie na tym bo siedzę za to od 5 lat. Zajmijcie sie haftem. Pozdro.
~mieszkańcy gminy (niezalogowany) / 12.02.2019, 22:29
czytam wszystkie wpisy i nie wiem kto w końcu w tej gminie rządzi czy doktor przewodniczący czy/technik wójt pozdrawiam
~Kabaret trwa (niezalogowany) / 12.02.2019, 22:51
Siedziba gminy już jest przeniesiona na ulicę Krótką. Służbista drugiego stopnia przyjeżdża na tajne rozmowy wezwany przez naczelnika pod osłoną nocy (wiadomo kto podaje herbatę i kanapki). Wstyd mi za tą gminę. Starczyły 3 miesiące żeby stać się pośmiewiskiem wśród sąsiadów a pewnie i dalej
~v (niezalogowany) / 12.02.2019, 23:05
jak ludzie ludzi poniżają to tak mają -każdy na wszystko musi zapracować w swoim życiu
jokoś na dzień dzisiejszy autorytetów NIE WIDAĆ co by dali przykład -------------------- to już pozamiatane - KRÓTKA PIŁKA
CZEKAMY NA NAJBLIŻSZĄ SESJE i występy , mądre logiczne wypowiedzi (nie srata tata ), konstruktywne wypowiedzi przed kamerą
~do (niezalogowany) / 12.02.2019, 23:12
do Kabaret trwa
================
kochaj wójta swego bo możesz mieć gorszego , a przewodniczącego szanuj to nasz pan dr. wiedzę na temat zarządzania ta piękną gminą miodem i euro płynącą MA
~zaciekawiony (niezalogowany) / 13.02.2019, 12:38
A wszystkich zjednoczyła nienawiść, taka zwykła katolicka i polska, wzajemnie się nienawidzą, ale jeszcze bardziej nienawidzą ICH, a senator to tylko tło tej rozgrywki.

Ciekawy jestem na kogo on tak naprawdę bezinteresownie może liczyć, chyba tylko na swoją "pierwszą damę", bo reszta reprezentuje tylko małe wiejskie grupki interesów.

Śpiewamy?
"Ale w koło jest wesoło..."
"Dziś mierzeja wita was..."

Ja tam wolę:"Mary czary..." polecam posłuchać... [link widoczny dla zalogowanych]
...Tak pisał przewodniczący na forum w grudniu 2006 roku.
~Już za cztery lata... (niezalogowany) / 13.02.2019, 21:02
Mam złoty środek, pewnie nikomu się on nie spodoba ale mam to gdzieś.
Może dajmy władzę (stanowiska wójta radnych etc.) ludziom, którzy już coś osiągnęli w naszej gminie czyli przedsiębiorcom - jest ich wielu. Mój argument jest taki skoro ktoś jest dobry w małych rzeczach w dużych też będzie dobry, a nie wybieranie na stołki ludzi, którzy nigdy nic nie zbudowali i co potrafią to tylko podnosić łapę kiedy każą i wyciągać łapę kiedy dają. Zapłatą dla zaangażowanych przedsiębiorców byłaby np kilku procentowa zniżka w podatkach.
~przedsiebiorca (niezalogowany) / 13.02.2019, 22:22
Tylko czy przedsiębiorcy są tym zainteresowani i mają czas?nie sądzę
~Linki (niezalogowany) / 14.02.2019, 10:05
http://www.nowydworgdanski.fora.pl/sztutowo,39/

najciekawsze wątki:
- Sztutowo - dyskusja o tym co się dzieje w naszej gminie...
- Była Sesja
- Wybory w Sztutowie !!! ha hahah!!!!!
~sucharek (niezalogowany) / 14.02.2019, 11:37
aż mi się żarcik skojarzył, że w naszej gminie bohatersko walczą z problemami, które sami stworzyli :D
~Kto to napisał? (niezalogowany) / 14.02.2019, 11:48
"Na nową radę w tym zakresie raczej nie ma co liczyć - większość w niej mają emeryci i ludzie bez inicjatywy, którzy poszli tam po kasę i dla wątpliwej "sławy"... Ja obstawiałbym raczej termin nowej uchwały z podwyżkami uposażenia, tak aby się w innych gminach z nich nie śmiali podobni im "koledzy radni" "
~Maw (niezalogowany) / 14.02.2019, 13:32
A może czas zabrać się za pracę, zakopać topory wojenne.? Kłótniami nic nie załatwimy.
~do sucharek (niezalogowany) / 14.02.2019, 20:24
Problemami które sami stworzyli?
1. Niemożność dostania się do lekarza w dzień przyjścia z chorobą.
2. Strajk nauczycieli z przyczyny uformowanej w szkole kliki.
3. Sprawa ze śmieciami i ich naliczaniem.

Mało????

Napisać można 5 razy tyle o obecnych sztutowskich aferach tylko ludzie ze swymi safandulskimi charakterami nic z tym nie zrobią szkoda, bo gdzie indziej to całe to towarzystwo na taczkach by wywieźli.
~v (niezalogowany) / 15.02.2019, 11:49
pytamy czy zbieramy już na TACZKI ? bo w OBI są w promocji
~Wanda (niezalogowany) / 15.02.2019, 18:00
Panie Igorze niech Pan robi swoje i nie przejmune się debilami. Jak to mówią psy szczekają a karawana jedzie dalej #IGORjestOK
~ryś (niezalogowany) / 15.02.2019, 20:30
do Wanda , ma Pani racje
~Starszy (niezalogowany) / 15.02.2019, 22:34
Do roboty plotkarze
~Starszy (niezalogowany) / 16.02.2019, 10:17
Do roboty plotkarze
~M (niezalogowany) / 17.02.2019, 07:58
Moim zdaniem pana portal jest stronniczy, chwalił Pan poprzednią władzę na każdym kroku, włącznie z wielkimi zdjęciami jednego konkretnego kandydata na wójta. Kiedy wójt jest nowy (inny niż propomowany przez Sztutowo.com) krytykuje pan władzę na każdym kroku i uniemożliwia Pan normalne funkcjonowanie. Także wg mnie działalność dziennikarska raczej słaba.
Gdyby Pan dobrze prowadził ten portal to chociażby część wpisów z hejtem i nienawiścią byłaby zmoderowana (jeżeli tego wpisu Pan nie zmoderuje). Pozdrawiam wszystkich i więcej szacunku :):)
~11x (niezalogowany) / 17.02.2019, 11:39
każdy sądzi według siebie
~Igor (niezalogowany) / 17.02.2019, 21:46
Do M

Podczas poprzedniej kadencji w gminie dochodziło do wielu inwestycji, pozyskiwania środków finansowych itd., dlatego o tym było dużo informacji. jeżeli nazywa to Pan stronniczością to chętnie będę taką stronniczość prowadził w tej kadencji. Z przyjemnością będę zamieszczał informacje o inwestycjach, czy sukcesach gminy , ale na razie na to się nie zanosi. Za to mamy walkę z wyimaginowaną "mową nienawiści" A jeśli chodzi o zdjęcia kandydata, które były publikowane podczas kampanii wyborczej, były to materiały płatne przez Komitet Wyborczy. Każdy mógł skorzystać z takiej możliwości.
~zainteresowany (niezalogowany) / 18.02.2019, 04:04
Panie igorze mówi pan o sukcesach poprzedniego wójta ale jest też kilka niepowodzeń które dopiero teraz wyjdą niech pan wyjaśni , jako były wiceprzewodniczący sprawy typu
1. cmentarz w obok muzeum wydane ponad 200 tyś i klapa
2. ścieżka rowerowa odcinek muzeum 501 klapa
3. sprawa największego teleskopu nic nie wiadomo
4. park wydane 60 tys klapa
5. ulica okrężna gotowy projekt ujęte w budżecie 2018 klapa
6. zejścia na plażę po 6 miesiącach do poważnego remontu po sztormie ,średnio udana inwestycja i jeszcze nie raz do nich wrócimy z naprawami
7 kuchnia w muzeum waliła się też i za pana kadencji a obwiniania pan obecną władzę a co pan z tym zrobił i co zrobił poprzedni wójt
8 Umowa na śmieci podpisana w 2018 a płacić trzeba będzie zgodnie z jej zapisami w latach następnych
9 zakup traktorka super ale poza planem budżetowym kosztem planowanych i niezrealizowanych inwestycji
10 pisze pan o wielu inwestycjach itd , a tak konkretnie to niech pan napisze co tak punkt po punkcie zrobiono z dofinansowaniem bo mi się wydaje że tylko parkową i to kosztem okrężnej bo zejścia na plażę to jeszcze poprzedni wójt zaczął
~szczekaczka (niezalogowany) / 18.02.2019, 13:51
TAK trzymać panowie : Igor , Zbigniew i Arkadiusz , myślimy że inni się obudzą z amoku sennego i do Was dołączą
Już nadchodzi !!! WIELKI CZAS
~Do zainteresowany (niezalogowany) / 18.02.2019, 19:10
Cmentarz, zejścia, kuchnia i kombinacje z Okrężną to sprawy dalsze niż urzędowanie poprzedniego włodarza. Obserwuj dokładnie
~mieszkanka Sztutowa (niezalogowany) / 18.02.2019, 22:49
Do zainteresowanego - nie posiada pan żadnej wiedzy jakie inwestycje były wykonane i jak były
finansowane w poprzedniej kadencji pozdrawiam.
~zainteresowany (niezalogowany) / 21.02.2019, 16:06
Proszę pisać o konkretach a nie ogólnie że nie wi że inni że poprzednicy a na te pytania miał odpisać człowiek , który za poprzedniej władzy był wiceprzewodniczącym rady gminy i na pewno wiedzę ma pełną na każdy z tych punktów .
pozdrawiam mieszkankę Sztutowa
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.