Sztutowo
2 oC
piątek, 28 lutego 2020
Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
2 oC

Szybka decyzja policjantów uratowała życie mężczyźnie

6 sierpnia 2019, 07:00
Szybka decyzja policjantów uratowała życie mężczyźnie
Do jednych z głównych zadań Policji należy ochrona życia i zdrowia ludzi. W niedzielę 28 lipca dzięki szybkiej i trafnej decyzji funkcjonariuszy nowodworskiej drogówki nieprzytomny mężczyzna błyskawicznie uzyskał pomoc medyczną.

W niedzielę 28 lipca br. około godziny 18.50 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie, że na trasie Stegna – Nowy Dwór Gdański w pojeździe ojciec zgłaszającej stracił przytomność. Natychmiast we wskazane miejsce pojechał patrol ruchu drogowego. W okolicy Tujska policjanci zauważyli kobietę, która wybiegła na jezdnię. Natychmiast zatrzymali się. Z rozmowy z kobietą dowiedzieli się, że jej ojciec w trakcie jazdy stracił przytomność. Policjanci od razu przystąpili do działania. Sprawdzili czynności życiowe mężczyzny i ocenili jego stan zdrowia. Mężczyzna prawidłowo oddychał ale był nieprzytomny. Z uwagi na kilkukilometrowy korek w kierunku Nowego Dworu Gdańskiego funkcjonariusze od razu podjęli decyzję aby mężczyznę przewieść radiowozem do szpitala. Używając sygnałów błyskowych i dźwiękowych błyskawicznie mężczyzna został przewieziony do szpitala. Na miejscu dyżurujący lekarz oświadczył, że mężczyzna miał zapalenie woreczka żółciowego i każda minuta miała ogromne znaczenie dla jego życia.

inf. KPP NDGZdjęcie

Komentarze (6):

~SZACUNEK (niezalogowany) / 06.08.2019, 09:44
BRAWO I WIELKI SZACUNEK DLA FUNKCJONARIUSZY POLICJI !!!
~Obserwator (niezalogowany) / 06.08.2019, 09:55
To nie pierwsza osoba uratowana przez tego policjanta!!!Brawo!!!!
~Combat- sar (niezalogowany) / 06.08.2019, 18:17
Brawo Marcin .Brawo dla koleżanki.jestesmy z was dumni .cieszymy się , że mamy kogoś takiego u nas ..jeszcze raz wielkie wyrazy szacunku
~Stach (niezalogowany) / 06.08.2019, 21:58
To córka zasługuje na brawa za uratowanie ojca. Policja wykonuje tylko swoje obowiązki i nic ponad to.
~Sergiusz (niezalogowany) / 08.08.2019, 17:53
Brawa dla córki !!! Uratowała życie swemu ojcu !!! Szacunek !!!
~ziomale z osiedla (niezalogowany) / 09.08.2019, 15:00
Brawo dla Marcina Zwiewki ...najlepszy Policjant ever :)
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.