Sztutowo
19 oC
środa, 15 lipca 2020
Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
19 oC
 Baner

Marcin Owsiński nie poczuwa się do odpowiedzialności i nie poda się do dymisji

6 sierpnia 2019, 20:00
Marcin Owsiński nie poczuwa się do odpowiedzialności i nie poda się do dymisji
Po dzisiejszym spotkaniu Radnych Gminy Sztutowo z Wójtem Robertem Zielińskim, na którym zostały przedstawione konsekwencje działań Przewodniczącego Rady Gminy Sztutowo Marcina Owsińskiego nie poczuwa on się w ogóle do odpowiedzialności i poniesienia jakichkolwiek konsekwencji za swoje działania.

Przewodniczący Rady Gminy Sztutowo Marcin Owsiński złożył dwa razy podpis pod tą samą uchwałą o różnej treści w sprawie tzw. zmian w uchwale śmieciowej. W związku z tym uchwała została uchylona w znaczącej części jako niezgodna z prawem i każdy dzień opóźnienia  we wprowadzeniu tejże uchwały są to konkretne straty finansowe jak również wizerunkowe dla gminy Sztutowo. Dokładny rachunek strat będzie znany dopiero po podjęciu przez Radę Gminy Sztutowo zgodnej z prawem uchwały i opublikowania jej przez Wojewodę Pomorskiego. Kiedy to nastąpi dokładnie obliczymy skutki finansowe – straty jakie osiągnął budżet gminy Sztutowo – wstępnie może być to kwota sięgająca kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Pan Marcin Owiński w pierwszym zdaniu swojego wystąpienia zaatakował mnie, że te same zapisy uchwały  poparłem głosując za uchwałą śmieciową w 2015. Jest to nieprawda, ponieważ w lutym 2015 roku głosowałem przeciwko tejże uchwale. Pan Owsiński nie poczuwa się do jakiejkolwiek odpowiedzialności za swoje słowa i działania, których skutki wymienione są powyżej. Jego tzw. wyjasnienia były bardzo szczątkowe. Panu Owsińskiemu przez gardło nie przeszło nawet słowo "przepraszam", nie mówiąc o jakimkolwiek wyjaśnieniu dla mieszkańców. Zaapelowałem do niego o podanie się do dymisji za straty, jakie poniesie gmina Sztutowo, jednak pozostało to bez echa. Pan Owsiński pozostał niewzruszony na ten apel. Jego działania zostały dziś nazwane drobną pomyłką czy nieistotnym błędem.

Jedyną osobą, którą miała zostać uznana za winną ww. sytuacji była pracownica urzędu gminy Sztutowo, która zgodnie nowelizacją ustawy o samorządzie gminnym podlega służbowo Marcinowi Owsińskiemu. Na wniosek radnego Zbigniewa Zielińskiego, który zaapelował, aby nie karać pracownika – wniosek został uwzględniony przez Wójta Roberta Zielińskiego.

Dodatkowo Pan Owsiński na sesji Rady Gminy Sztutowo w dniu 27.06.2019 zamiast odczytać projekt uchwały śmieciowej dopuścił się oszkalowania ok. 30 % mieszkańców gminy Sztutowo – przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą, stwierdzając że oni oszukują a reszta gminy Sztutowo musi za nich płacić. Dziś zwróciłem się do Pana Owsińskiego, aby konkretnie wskazał imiennie jakie podmioty oszukują gminę i w jaki sposób.

Panu Marcinowi Owsińskiemu szkalowanie mieszkańców gminy Sztutowo pozostało chyba we krwi od czasu, kiedy nie został wybrany na Wójta Gminy Sztutowo otrzymując 12% głosów i pisania jego słynnych postów na forum nowodworskim, którymi zajmowała się prokuratura.

Jednocześnie zapewniam wszystkich mieszkańców gminy Sztutowo, że kiedy znana będzie dokładna skala strat, jakie poniesie gmina Sztutowo w wyniku niekompetenecji i  braku nadzoru Pana Marcina Owsińskiego zostaną podjęte wszelkie możliwe kroki prawne, aby poniósł on pełną odpowiedzialność za swoje działania.

Igor Rudziński
Radny Gminy Sztutowo

 


Czytaj także:
Komentarze (80):

~ruda wsza (niezalogowany) / 06.08.2019, 20:28
to jest rudy skandal nad rude skandale
~SZTUTOWIACZKI (niezalogowany) / 06.08.2019, 20:31
Robercik nic MarCinkowi nie zrobi bo się go boi ,taka jest rzeczywistoŚĆ
~rozpacz (niezalogowany) / 06.08.2019, 20:38
RANI boją się zdymisjonować przewodniczącego bo na jego miejsce nikogo mądrego nie maja ,a kto wójtowi będzie podpowiadał co ma i jak ma robić----------------czarna rozpacz
~ADAM (niezalogowany) / 06.08.2019, 20:59
Ten gość to jakaś pomyłka, zero skruchy, jeszcze niewinne osoby mają ucierpieć za jego "brak mózgu". Komedia, a raczej komedio-dramat. Za grosz samokrytyki. Mam nadzieję że czytają też to Pana Dzieci i jest im wstyd za to co Pan robi. Do dymisji.

P.S. Zaraz zaczną się jeszcze wycieczki na koszt podatników, jest to teraz bardzo modne. Niby z PO ale jednak Pisowska krew. Chociaż co to za różnica PISczyPo jedno zło. Nie pozdrawiam i nigdy ręki nie podam.
~Dooobrze Igor !!! (niezalogowany) / 06.08.2019, 21:16
Także GRUBO 😎...nie wiem czy tym razem zmieści się "pod dywan ",może dość zamiatania ?
~SQPR (niezalogowany) / 06.08.2019, 21:19
Zle się chłopcy bawicie.
~ruda (niezalogowany) / 06.08.2019, 21:22
To jest szczyt wszystkiego ale było to do przewidzenia w przypadku tych dwóch panów, nie zdają sobie sprawy jak wielkie rozczarowanie przynieśli swoim wyborcom takim postępowaniem.Po co te kampanie, lans, obiecanki cacanki kiedy nie ma się podstawowego poczucia odpowiedzialności, krzty honoru,zero chęci do pracy. Stara uchwała była błędna ale co tam trzeba przepisać część do nowej, moze sie uda a jak nie no to czyja wina? Może Iwona źle wysłała
~Rolnik (niezalogowany) / 06.08.2019, 21:27
Nasza gmina to już jak taki chlew. Tylko siłą da się świnie oderwać od koryta
~tu jarzebina (niezalogowany) / 06.08.2019, 22:08
parodia goni parodie -wstyd podać im łapę
~Fakturka na gminę (niezalogowany) / 07.08.2019, 00:12
Owsinski nie podał się do dymisji bo niedługo go czekają wycieczki do Niemiec na koszt podatników. Przecież nie zapłaci że swojej kieszeni. Nie po to go wybrali jego słupy żeby że swoich płacil za paliwo za wycieczki zagraniczne
~ania (niezalogowany) / 07.08.2019, 00:36
Teraz radni niech się wykażą,powolali sobie takiego przewodniczącego to niech go teraz odwołają ,bo chyba wystarczające są ku temu powody. Wątpię, że ich na to stać i jeśli tego nie zrobią świadczyć będzie, że są jemu podobni i nie przeszkadza im jego buta i niekompetencja.Sam to on nie ustąpi choćby nie wiadomo ile nawywijal będzie kurczowo trzymał się stołka jak się dorwał po latach jakims cudem.
~Adam (niezalogowany) / 07.08.2019, 06:49
No przecież że mówiłem że wycieczki na koszt poradnika są modne. I masz już wybiera się do Szkopenlandi. Mam tylko nadzieję że zostanie tam na zawszę.
~Znajomy (niezalogowany) / 07.08.2019, 07:45
Wystarczy żeby Wójt powiedział słowo swoim radnym żeby go odwołać i rozwiąże problem ale Marcin to jego kumpel że szkolnej ławki i po prostu nie ma jaj żeby to zrobić. A ta cała afera to bardziej bije w wizerunek wójta bo pozwala na bezkarne łamanie prawa.
~Ja (niezalogowany) / 07.08.2019, 08:57
Igor tak trzymaj!!! Ciśnij ich tam ostro, jesteśmy z tobą!! A najlepsza obrona jest atak. A pan Bóg stworzył rudego żeby unikać jego :)
~Sztut (niezalogowany) / 07.08.2019, 09:30
I bardzo dobrze, że nie chowa się głowy w piasek, gdyż jak w cytacie "Tylko szczury uciekają z tonącego okrętu".
Zamiast wszystkich oceniać i szykanować po prostu lepiej wziąć się do pracy, spróbować naprawić i robić wszystko żeby się Nam żyło lepiej.
Dodam
Tylko że promocja na czyjejś wpadce nigdy nikomu satysfakcji nie przyniesie.
~kąciak (niezalogowany) / 07.08.2019, 11:43
z dużej chmury mały deszcz , było przewidziane ,że wszystko zamiotą pod dywan, wójt nie zna się
na samorządzie , przewodniczący robi z nim co chce. Głosowałam na obecnego wójta a teraz szczerze
żałuję mojego oddanego głosu.Co oni zrobią z naszą gminą przez dalszy okres trwania ich kadencji
o zgrozo.
~Do Adam i reszty (niezalogowany) / 07.08.2019, 13:30
To co wypisujecie, to zwykłe świństwo. Jak tak można??? Pokazujecie swoją "kulturę". Ten tylko się nie myli, kto nic nie robi - to wy wszyscy łącznie z panem redaktorem na czele.
~Ania (niezalogowany) / 07.08.2019, 15:51
Müsli, ze obie strony grubo przesadzaja. To nie jest "skandal nad skandale" - ale tez nie "drobna pomylka". Zwalanie winy na pracownice jest naprawde cienkie. Tak, jak ktos napisal: buta i trzymanie sie stolka. Pan Przewodniczacy przy kazdej okazji pokazuje radnym, o ile jest lepszy od nich, bo ma doktorat. Jakims madrym cytatem zarzuci. Szkoda, ze nasi radni w to wierza. Rozsadku nie ucza na uniwersytecie i wielu naszych radnych go posiada - nie ma wiec powodu do unizonosci i kompleksow.
Poza tym, cierpi na tym wojt, wybrany przez wiekszsc mieszkancow. Cos mu tu ktos zle doradza i mysle, ze niedobrze na tym wyjdzie. Zapowiadalo sie, ze nasz, miejscowy, spoza ukladow bedzie dobrym gospodarzem. Na razie wypada czekac na efekty, bo jeszcze nie widac. Za to robi sie balagan. Szkoda, jestesmy taka fajna gmina.
~ania (niezalogowany) / 07.08.2019, 16:45
Jeśli to przejdzie bez żadnych konsekwencji dla przewodniczącego to nic z tego dobrego nie wyniknie, on nie poczyta sobie tego jako nauczkę i nie dołoży starań skoro nie potrafi się przyznać, wykazać jakiejkolwiek skruchy albo zwyczajnie mieć jaja i ustąpić. Pewnie jeszcze będzie biadolil jaka to mowa nienawiści, jaki hejt na niego spada niezaslużenie .Taka funkcja do czegoś zobowiązuje ,doktorat również powinien o czymś świadczyć. Nie dajmy się nabrać, to nie jest miejsce i czas, żeby ktoś się uczył czytać dokumenty i zwracać uwagę co podpisuje. Pomyśleć, że tak skompromitowany człowiek tkwi na swoim urzędzie sobie w najlepsze i pewnie się śmiej e z nas.
~Tom (niezalogowany) / 07.08.2019, 19:15
Jak można zganiać winę na Panią Iwonę! Dostała dokument do wysłania - wysłała. A teraz robicie z niej kozła ofiarnego, pan przewodniczący nie czyta co podpisuje? Śmiechu warte. Nie karzcie pracownika, który wykonywał swoją pracę. Pani Iwonko, będziemy bronić jeśli trzeba, trzymaj się tam.
~Jarosław Psikuta (niezalogowany) / 07.08.2019, 19:25
Przed upadkiem kroczy pycha!
~ALEXANDRA J. (niezalogowany) / 07.08.2019, 19:27
...lub czasopisma
~kop (niezalogowany) / 07.08.2019, 22:16
do pani Ani
szacunek dla pani za treść wpisu , ale jest jedno ale Robert nie poradzi sobie bez Marcina , jest taka piosenka to już jest koniec …
a radni do bani -kogo my wybraliśmy , niech tylko przyjdą prosić o głosy by ich wybrać -
tylko kopa zasadzić to łby nie okrzesane -czego tu się spodziewać , chyba już wiemy …….. przykro
~Adam (niezalogowany) / 07.08.2019, 22:56
Gdybym się mylił w swojej pracy jak Pan Przewodniczący to obawiam się że połowa społeczeństwa już by była..... Martwa. Taka mam odpowiedzialna pracę.
~zofija ze Stegny (niezalogowany) / 08.08.2019, 00:55
Dwaj impertyneci do potęgi entej
~burza (niezalogowany) / 08.08.2019, 13:42
to nie są faceci na tak poważne stanowiska - kogo wy tam wybraliście -wszyscy rechoczą ,już pozamiatane maja i to grubo
~Górnik (niezalogowany) / 08.08.2019, 17:45
Pan Wójt to jest bardzo porządny człowiek, człowiek wyższej klasy niż połowa piszących tutaj. Kogoś tutaj bardzo boli że w gminie dobrze się dzieje.
~Pamiętam (niezalogowany) / 08.08.2019, 22:14
1200 zł za miesiąc nic nie robienia są ważniejsze od odpowiedzialności i honoru. Kto znał tego pana z jego wybryków przed lat to pamięta jak na policję składał donosy na swojego sąsiada i donosy do ministerstwa na swojego przełożonego. Chciałbym aby po latach karma wróciła
~redukcja (niezalogowany) / 08.08.2019, 22:41
co takiego dobrego w tej gminie niby się dzieje - Górnik podaj argumenty -dowody -chyba nie wiesz co piszesz , proszę bez konfabulacji
~inez kobyla kepa (niezalogowany) / 08.08.2019, 22:43
ha ha człowiek ten człowiek wyższej klasy , co ?
tak dzieje się że społeczeństwo ryje ze śmiechu wraz z wczasowiczami
~Sztutowiak (niezalogowany) / 08.08.2019, 23:43
To za duży brud żeby go zamieść pod dywan jak to Robert z Marcinem nie raz robili. Kwestia czasu jak wejdą odpowiednie służby do gminy i zrobią porządek. Szkoda mi Roberta bo może ma dobre intencje, ale jest zmanipulowany przez doktora z kropką. Dopóki nie pokaże że nie jest jego niewolnikiem z każdym dniem będzie tracił poparcie. Wczoraj chodzili po gminie razem, brakowało żeby chodzili pod rękę bo szli jak zakochani w sobie
~Hipokryzja 100% (niezalogowany) / 09.08.2019, 00:07
Wójt tak dba o finanse gminy a puszcza płazem straty, które narobił jego marcinek w kwocie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dzisiaj jarosław kazał marszałkowi podac się do dymisji, niech robert zrobi tak samo a zyska szacunek. Bo marcin człowiek bez honoru nigdy sam nie zrezygnuje
~Dawny pracownik muzeum (niezalogowany) / 09.08.2019, 01:22
Tony węgla to umiał przeliczać i niesłusznie oskarżać niewinną osobę, składając donos do ministra. Później nie umiał przeprosić. Dzisiaj nie potrafi przeliczyć jakich strat narobił gminie. Teraz rolę się odwrócą i donos będzie na niego do ministra. Mam dość hipokryzji i dwulicowego drania. Oliwa sprawiedliwa wypłynie po latach.
~Górnik (niezalogowany) / 09.08.2019, 07:30
Śmiejecie się z tego że napisałem że Pan Wójt to porządny człowiek. Piszecie, że odpowiednie służby zajmą się nim oraz przewodniczącym a ja Wam szanowni oponenci napiszę, że macie prawo składać pisma do dowolnych instytucji i służb tylko pamiętajcie że kij ma dwa końce. Bądźcie świadomi, że zebrane są materiały które w odpowiednim momencie mogą zostać użyte. Za takie obelgi i zniesławienia jakie tu na tym portalu padły na przestrzeni wielu miesięcy można beknąć. Niektóre osoby mogą też odpowiedzieć za przestępstwa w prawdziwym życiu. Docierają różne sygnały. Miejcie świadomość że może być tak że osoby, których tak bardzo nienawidzicie wytłumaczą się że swojego postępowania i włos im z głowy nie spadnie a może się okazać że niektórzy tutaj piszący nie będą mieli jak się wytłumaczyć i odpowiedzą za swoje postępowanie. A wtedy nie będzie tak kolorowo. Ja uważam że sprawa uchwały to zwykły ludzki błąd który mógł przydarzyć się każdemu oraz że Pan Wójt to porządny człowiek.
~Hehehe (niezalogowany) / 09.08.2019, 11:12
A kto chce dyrektora muzeum wygryzc? Ale on ma plecy i poparcie Morawieckiego
~kopalnia wiedzy (niezalogowany) / 09.08.2019, 11:50
jest demokracja ,ludzie już nic nie piszcie bo GÓRNIK zastrasza was wszystkich szanownych oponentów i że bekniecie za kilka miesięcy , za takie obelgi i niby zniesławienia .
Coś widocznie boli oj boli
~ania (niezalogowany) / 09.08.2019, 12:00
Sprawa dotyczy bardziej przewodniczącego a wojtowi się obrywa przy okazji bo jakby na to przyzwala. Nie strasz nas Gorniku konsekwencjami i drugim końcem kija bo jako wyborcy mamy prawo oczekiwac kompetencji i skrupulatności ,zwłaszcza od osoby wykształconej .My za swoje błędy w pracy czy we własnej firmie sami ponosimy konsekwencje i pięć razy sprawdzamy zanim coś wyślemy, podpiszemy.Pan O jak szmacił innych na forum to było OK a teraz nie umie przyjąć krytyki i to nie bezpodstawnej. Nie jestem zwolenniczką wyzywania i znieslawiania ludzi ale nie pochwalam lawiranctwa, bo jak nazwać próbę umniejszania i tuszowania, poniekąd przenoszenia winy na innych.
~koniec zabawy (niezalogowany) / 09.08.2019, 12:06
nie wierzymy przewodniczącemu ani też wójtowi -skończyły się głupie zagrywki WSZTYD
~wnadzia (niezalogowany) / 09.08.2019, 13:34
społeczeństwo , czyta , widzi , słucha i analizuje , obserwuje -wszelkie wpisy , popisy i podpisy oraz te lansowania - a to zakrawa nam na wielką ...
~Czytelnik (niezalogowany) / 09.08.2019, 18:05
Dzisiejszy Dziennik Bałtycki będzie miał rekord sprzedaży. Pięknie włodarze promują gminę.
~Wyborca Roberta (niezalogowany) / 09.08.2019, 19:09
Faktem jest że mamy bardzo poważny kryzys parlamentarny w gminie. Wójt powinien go rozwiązać ale umywa ręce od wszystkiego i przez to zamiast zażegnać to kryzys będzie się pogłębiał. W swojej ulotce Robert pisał że chce być lokalnym liderem.Prawdziwy lider umiałby ta sytuacją rozwiązać w jednej chwili, a nie umywać rączki od wszystkiego i odsuwać się na bok.
~ZULAWIAK (niezalogowany) / 09.08.2019, 19:34
Wyborca Roberta
100% racji !!!
~zenia (niezalogowany) / 09.08.2019, 21:50
Robcio - jak słucham twoich wypowiedzi typu
-bardzo bardzo fantastyczna gmina
-bardzo bardzo korzystać ze ścieżek rowerowych
-super super jest i będzie
jakieś to takie maślane , mowa trawa , trawa mowa - od razu widać i czuć ,,,
~Ja (niezalogowany) / 10.08.2019, 07:58
Górniku, widziałeś kiedyś proce???
Chyba nie... Tam kij ma 3 końce. Więc proszę nie pisz głupot, że każdy kij ma tylko 2 :@
~co? (niezalogowany) / 10.08.2019, 10:39
Marcinku kochany
jak już piszesz wyjaśnienia to ja napiszę że : internetowa wizja tego świata odzwierciedla twoją właśnie osobowość jako autora i inspiratora wielu błędów w tym działań , które od dłuższego czasu , a szczególnie po wyborach w 2018 ,dają naszej gminie i społeczności wątpliwą regionalna i wojewódzką " sławę "
Sam przyznajesz się do tego że nie masz doświadczenia , twój brak odpowiedniego nadzoru kontroli z twojej strony , już kiedyś byłeś przewodniczącym i co z tego wyszło - jedno wielkie …...……. ? też piszesz w części wyjaśnienia ogólnikowo ( czego nie byliśmy świadomi ) chyba sam żyjesz jednak w nieświadomości , bo już zgłupieliśmy a tak ci ufaliśmy
~Bareja wiecznie żywy (niezalogowany) / 10.08.2019, 11:52
Gdyby Bareja żył to kolejny odcinek MISIA zostałby nakręcony w gminie Sztutowo. W piątek niektóre sklepy "zaprzyjaźnione" z lokalną władzą usunęły z wystawy Dziennik Bałtycki ponieważ na okładce był temat Chaosu śmieciowego w gminie Sztutowo.

To co się dzieje to już jest tragikomedia. Jak temat podchwycą telewizje to będziemy mieć kompromitację gminy na całą Polskę.
~!!! (niezalogowany) / 10.08.2019, 12:29
To sklepikarze zarobili i się obłowili na pasie nadmorskim i w trójmieście .

A na plażach to nawet rozdawano za darmo , kilka dzienników porozwieszano w lesie na drzewach przy trasach rowerowych
~Maks (niezalogowany) / 11.08.2019, 07:29
oj oj co za zło panuje w tej gminie powinniśmy się razem trzymać bo zgoda buduj a niezgoda rujnuje . potrafimy tylko krytykować a tak na marginesie Panie Igorze kto poności odpowiedzialność za ścieżkę rowerową z Kątów Rybackich w stronę Krynicy Morskiej , przecież to za Pana kadencji wpompowano w tą ścieżkę miliony i co mamy dzisiaj , proszę się przejechać rowerem i sprawdzić jaki drogocenny bubel robiliście a nie tylko krytykować , może gdy przejedzie się Pan tą ścieżką to posypie Pan głowę popiołem .Pozostawiliście po sobie bardzo drogi nie użyteczny nikomu bubel no cóż ale na ten temat cisza,
~cisza (niezalogowany) / 11.08.2019, 13:07
Rzeczywiście pan "0" lubił pisać kłamliwe donosy na swoich przełożonych, licząc na przejęcie stanowiska.
Tylko szkoda że pani Kasia tego nie widzi i chyba nie chce widzieć -wiedzieć z kim współpracuje .
A my pamiętamy i z wielkim szacunkiem wspominamy dobrego STAROSTĘ ,WÓJTA ,DYREKTORA ,
był to dobry , pomocny ludziom i wielce szanowany człowiek Pan R.DRYNKO
~mira (niezalogowany) / 11.08.2019, 13:20
- jak tam te opłaty klimatyczne - bo coś ludzie olewają i nie chcą płacic
~Okręg nr 5 (niezalogowany) / 12.08.2019, 00:11
Wstyd mi za naszych "radnych bezradnych". Nawet na jednego głosowałem i żałuję że zostałem bezczelnie oszukany. Jak taki jeden z drugim chodzili jak zwykli żule (tylko żule mają honor i godność) żebrać o podpisy to mogli powiedzieć że będą popierać łamanie prawa, niekompetencję i działanie na szkodę gminy. Ale jak radni jak bezmyślne owieczki popierają Przewodniczącego, to niech zrobią teraz zrzutkę i pokryją straty jakie narobił. Bo jeśli nie to tak samo nie mają godności i honoru jak ich przywódca i tylko siłą można ich odsunąć od żłoba.
~Alicja z krainy czarów (niezalogowany) / 12.08.2019, 00:24
już się ma dosyć tej gminnej głupoty i brak słów
pospulstwo i ciemnogród - to jest straszne
~karakan (niezalogowany) / 12.08.2019, 00:28
może wreszcie byli wójtowie , przewodniczący i byli rani - zrobią porządek w gminie Sztutowo , zebrać się do kupy i jazda heja bazyleja , fora z dziadami z dwora ,
~Kamieni kupa (niezalogowany) / 12.08.2019, 09:20
Będziemy płacić....
~KRAKUS (niezalogowany) / 12.08.2019, 11:20
BRUDNA GMINA , zarośnięte pobocza , byle jakie chodniki , dziury w ulicy , brudna plaża ,przystanki oklejone jak za komuny , na przystankach brudno
~mieszkancy gminy (niezalogowany) / 12.08.2019, 11:23
czekamy na najbliższą sesje
~PAN PREZES (niezalogowany) / 12.08.2019, 17:43
Z tego co wiem to droga rowerowa była wymyślona i poparta za kadencji Pana śp. Kochanowskiego. Tyle w tym temacie. Fakt w gminie jest starszy syf. Trawa po pas, chodniki to jeden wielki syf. Ale co się dziwić jak wewnątrz tak i z zewnątrz. Ogólnie dramat. Gmina może jest i mała ale jak widać nie da się jej ogarnąć, albo po prostu nieodpowiednie osoby zarządzają tym bałaganem. Z tego co wiem, widziałem i słyszałem ręka rękę myje, i układy ponad wszystko. Nikt nie ma tam "jaj" każdy się boi o stołek bo wie że kadencja jest krótka.
~Telewidz (niezalogowany) / 12.08.2019, 21:29
Coś za spokojnie przed sesją. Wyczuwam grubą awanturę na święcie lokalnej demokracji jak to mówi pan. 0.
~reżyser (niezalogowany) / 12.08.2019, 22:23
Większość tej rady gminy to jest granatem od pługa oderwana. Na palcach jednej ręki można wyliczyć radnych, którzy ze zrozumieniem potrafić dowolną ustawę przeczytać. Robertowi to pasuje bo steruje nimi jak w teatrze kukiełkowym.
~Rowerzysta (niezalogowany) / 12.08.2019, 22:39
Przecież Zieliński obiecywał że wyrówna ścieżkę do Kątów i co zrobił?? jedynie zrobił w bambuko tych którzy mu uwierzyli
~do reżyser (niezalogowany) / 12.08.2019, 23:03
a Robertem steruje Marcin i koło wzajemnej adoracji się zamyka.
~renia i waldus (niezalogowany) / 13.08.2019, 00:12
może pan Krispin na wójta albo przewodniczącego
~lekarz uzdrowiciel (niezalogowany) / 13.08.2019, 00:23
nich robią co chcą - ich sprawa , dziadostwo rodzi dziadostwo i nic więcej , to nie są gminne autorytety w tym chlewie , z czasem będą wielkie zmiany
~Niesprawiedliwe (niezalogowany) / 13.08.2019, 10:53
Proszę powiedzieć kto utrzymałby etat narażając swoją firmę na takie straty? (przypuszczam że tylko właściciel).
~nIESPRWIEDLIWE (niezalogowany) / 13.08.2019, 13:30
STAJE SIĘ SPRAWIEDLIWE
~J. Polski (niezalogowany) / 14.08.2019, 06:46
Ładne wytłumaczenie napisal Marcin, ale czemu tyle błędów?
~Wiola (niezalogowany) / 14.08.2019, 12:36
jakie straty , jaki właściciel co ty bredzisz po kilu głębszych
~wyborcy (niezalogowany) / 14.08.2019, 23:31
TAKI LIST WRĘCZAŁ NAM OSOBIŚCIE ( przed wyborami )

Robert Zieliński
Kandydat na Wójta Gminy Sztutowo
SZANOWNI MIESZKANCY GMINY SZTUTOWO
Moim mottem w działalności samorządowej jest hasło :
OTWRATY DLA MIESZKAŃCÓW - SKUTECZNY DLA GMINY
-mamy pytanie co z tą pana skutecznością -skoro takie skandale się dzieją .

pkt.5 w pana liście do nas
Uporządkowanie gospodarki śmieciowej .
Nasza gmina to nie stajnia Augiasza , żeby trudno było zaprowadzić w niej porządek ? gdzie ten porządek ? /
Nie wymaga to zwiększenia nakładów finansowych , a jedynie umiejętności organizacji i gospodarności

( więc pytamy jak pan zaprowadził ten porządek i organizacje gospodarności )
w pkt 1 . swego listu do społeczności pan napisał :
cyt: Dbałość o bezpieczeństwo i stan naszych dróg , chodników i poboczy !!!
Po co te obiecywanki , cacanki na piśmie dla nas były przed wyborami pana na wójta ?
Obietnice przed wyborcze , a jak się już wygrało to co dalej
Skoro codziennie jeździ pan do pracy i nie widzi pan tej ulicy , chodników i poboczy .
Prosimy niech pan dalej się nie ośmiesza - już panu nie ufamy i nie zaufamy - - a pana list skrzętnie trzymamy w naszych szufladach
Kto panu napisał ten list do ludzi przed wyborami - chyba tylko w tym celu byśmy pana wybrali , a robi pan z nas - społeczeństwo w bambuko .
Na kocu swego listu do mieszkańców napisał pan z poważaniem, może to poważanie było przed wyborami - pytamy gdzie to poważanie , skoro tyle błędów pan robi na tym piastowanym urzędzie na rzecz naszej społeczności .
Gwarantujemy ze przy najbliższych wyborach nie ma pan co liczyć na nasze głosy !!!

Niech pan zapamięta że osioł nie ma prawa z końmi się kopać
~mieszkańcy (niezalogowany) / 14.08.2019, 23:50
Jedyny człowiek bez wciskania ludziom ciemnoty ,szczery , miał wielkie doświadczenie na wielu szczeblach urzędniczych , wykształcony , taktowny , sumienny w swojej pracy , odpowiedzialny za swoje czyny , pomocny wielu ludziom w tym powiecie i gminie - szanowany przez społeczeństwo .
Wielka szkoda że tego pana już brak w tym społeczeństwie .
Zawsze dbał o sprawy innych ludzi , pomagał w wielu sprawach .
Człowiek o WIELKIM SERCU , skromy życzliwy dla innych .
Na tego Szanownego Pana zawsze mogliśmy liczyć w każdej sytuacji życia .
To był WIELKI AUTORYTET św. pamięci PAN Romuald Drynko .
Wielki szacunek dla rodziny tego Pana .
Takich ludzi w tej gminie nam potrzeba ,
~ludzie listy piszą (niezalogowany) / 15.08.2019, 00:04
do WYBORCY
macie racje
faktycznie na zaufanie i szacunek u ludzi trzeb sobie zasłuż , tak to jest w życiu prywatnym , kumplostwo , koleżeństwo oraz na tym urzędzie
a utrata zaufania przez ludzi to straszna sprawa współczuć .
Oszczercom się nie pomaga , głupiemu można nieść pomoc
~POZTYWNE (niezalogowany) / 15.08.2019, 00:28
obojętnie kto by nie pisał - zaświadczamy lojalnie pan Romuald był i należy dodać w naszej ludzkiej
pamięci ro wielki autorytet , był jest i będzie do puty będziemy żyli .
Naszym dzieciom i wnukom o tym opowiadamy bo to tragedie ludzkie różne były , zawsze skromy był i pomagał , gdzie nigdy niczego nie komentował , przyjmował na swoją klatę , mieliśmy i mamy dla szacownego człowieka wielkie zaufanie i wielkie poważanie i mamy po dzień dzisiejszy wielki i z sentymentem wspominamy , mamy wielki żal ze jego nam brak w naszym społeczeństwie .
Zawsze umiał podać rękę w każdej sytuacji życia , tak było , nigdy nie odmówił pomocy .
Dom rodziny pełen dobroci , umiał wnieść dobroć w ludzkie życie , nikogo nie ganił , zawsze był otwarty na ludzką krzywdę, wszelkie nieszczęścia .
Takich rzetelnych ludzi nam trzeba .
Nie cierpiał dyrdymałów , konkretny człowiek na odpowiednich stanowiskach .
Zawsze można było mieć do niego zaufanie -lepsze zaufanie niż u księdza .
Taktowny -wyrozumiały -rodzinny , szczery , rozważny człowiek - takich ludzi nam trzeba .
Zawsze mogliśmy liczyć na tego Pana , nawet po godzinach pracy w każdej sprawie , nie dyskutował , nie komentował i wszystkim patrzył prosto w oczy , taki WIELKI NASZ BRAT .
Prosimy o niesienie przykładu z tego Pana .
~elka z rodziną (niezalogowany) / 15.08.2019, 00:51
a przysłowiowym koniem jest społeczność która płaci podatki i za śmieci i myśli w gminie
~my i my i oni (niezalogowany) / 15.08.2019, 14:48
Szanowni Radni - prosimy o konkretne działania , nie pod publikę , miejcie swoje wyrobione zdanie i głosujcie na sesjach wg własnego sumienia , a jak nie macie prawnego rozeznania w danym temacie na sesji wstrzymujcie się od głosu - lepiej na tym wyjdziecie w oczach ludzi zamieszkujących gmine Sztutowo .
Bo tak to jest jeden wielki z was rechot .
Zapewniamy solennie że już na was głosować nie będziemy ,bo nic dobrego sobą nie reprezentujecie na tych waszych zbiórkach harcerskich przed sesjami , a na sesji to już w ogóle jeden wielki kabaret , siedzicie jak myszy pod miotłą , co strach ogarnia przed panem " O " czy panem " Z " , czy współ radnych .
Nie macie wyrobionych konkretnych zdań , przerasta was chyba wiedza ,a co za tym idzie nuda i nic pozytywnego dla nas się nie dzieje , więc w jakim celu tam siedzicie i forsę bierzecie , a to z naszych podatków .
Życzymy powodzenia oby tak dalej -zastanówcie się - my wyciągamy wnioski i patrzymy na waszą prace , a wy nas olewacie bo nic mądrego nie macie do powiedzenia jako w części bezradni pyskacze . Ta was oceniamy - jeśli źle oceniamy to przepraszamy i nas oświecić musicie , bo już zagubieni jesteśmy przez te wasze lakoniczne działania które do niczego dobrego nie prowadzą , wręcz odwrotnie działa absorbująco na nasze umysły .
~sensownie (niezalogowany) / 15.08.2019, 14:59
Pni KRYSTYNO - vice przewodnicząca , my za panią pójdziemy - może pani cos tam zmieni
kobiety łagodzą obyczaje
~Dramat (niezalogowany) / 15.08.2019, 16:25
Katokomuna....
~Mieszkańcy widzą (niezalogowany) / 15.08.2019, 19:45
Robert to bezjajowiec. Wszystkim steruje chory na władze doktor z kropką. Robcio nie umie wyciąć tego wrzoda na zdrowym organizmie gminy i zostanie pożarty przez pasożyta.
~Lej Geja Batem Tatusiu. (niezalogowany) / 16.08.2019, 00:01
Może Pan O i Pan Z chcą nam sprawić Krainę OZ, tylko który będzie tym Czarnoksiężnikiem...
~Rozczarowana (niezalogowany) / 17.08.2019, 08:21
Tak brudno w naszej gminie nie było od kilku lat ,wstyd stać na przystankach i słuchać jak wczasowicze komentują o gospodarzu gminy , sama wielokrotnie dzwoniłam do soltys kątów rybackich oraz pracownika urzędu żadnej reakcji z ich strony
~XIJINPING (niezalogowany) / 17.08.2019, 19:20
To jest DRAAAAMAT....
~XIJINPING (niezalogowany) / 18.08.2019, 09:45
To jest DRAAAAMAT....
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.