Sztutowo
14 oC
środa, 8 kwietnia 2020
Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany
14 oC

Oświadczenie w sprawie publikacji i wypowiedzi Marcina Owsińskiego

22 sierpnia 2019, 12:30
Oświadczenie w sprawie publikacji i wypowiedzi Marcina Owsińskiego
W związku z ostatnimi publikacjami i wypowiedziamin na Sesji Rady Gminy Sztutowo pełnymi kłamstw i manipulacji Przewodniczącego Rady Gminy Sztutowo Marcina Owsińskiego jestem zmuszony do skomentowania tych wypowiedzi.

Zacznę od przedstawienia niezaprzeczalnych faktów. Marcin Owsiński jako Przewodniczący Rady Gminy Sztutowo dopuścił się rażącego naruszenia prawa poprzez podpisanie i wysłanie do organów nadzoru (Regionalnej Izby Obrachunkowej i Wojewody Pomorskiego) treści uchwały śmieciowej, która nie została podjęta przez Radę Gminy. W efekcie Uchwała nie weszła w życie w planowanym terminie 01.09.2019. Najbliższy możliwy termin w życie nowej uchwały to 01.11.2019 (o ile nowa uchwała będzie zgodna z prawem) co według wyliczeń średniego zużycia wody w sektorze prywatnym prowadzi do strat w budżecie gminy Sztutowo na kwotę minimum 20 tysięcy złotych (2 miesiące x 10 tysięcy złotych).

Pan Owsiński swoje zaniedbania „wycenił” na 1200 złotych, które chce przekazać na powiązane ze szkołą stowarzyszenie Szkolna 13.

Dodatkowo na spotkaniu Radnych w dniu 06.08.2019 oraz w swoich oświadczeniach na facebooku Gminy Sztutowo Marcin Owsiński okłamał radnych  i mieszkańców, że już od 2 sierpnia 2019 był w kontakcie z organami nadzoru. W rzeczywistości to pracownik RIO dopiero 5. sierpnia 2019 zadzwonił do Urzędu Gminy i zapytał czy prawdą jest że istnieją dwie wersje  uchwały „śmieciowej”. Marcin Owsiński wiedząc o swoim błędzie już 2 sierpnia w żaden sposób nie poinformował o tym Regionalnej Izby Obrachunkowej, tylko zlecił skasowanie starego pliku z błędną treścią i wgranie nowego pliku do Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Sztutowo, pomimo że błędny plik był już procedowany i opublikowany przez organy nadzoru.

Marcin Owsiński broni się, że pomimo jego błędu i tak uchwała została uchylona i nie weszłaby w życie. Jest to kolejny jego brak elementarnej wiedzy, bowiem uchwała nie została uchylona w całości tylko w 2 punktach. I gdyby nie błąd Pana Owsińskiego Uchwała weszłaby w życie za wyjątkiem 2 punktów (dotyczących nowych obiektów i gospodarstw rolnych).  Pan Owsiński nie po raz pierwszy wykazał brak wiedzy w podstawowych elementach prawnych, wielokrotnie próbował na Sesji Rady Gminy niezgodnie z prawem odbierać głos i próbował uniemożliwianie mi składanie wniosków formalnych.

Wydawać by się mogło, że naturalnym działaniem w przypadku narażania gminy na tak duże straty i popełnienie rażącego naruszenia prawa byłaby dymisja Przewodniczącego Rady Gminy, do której wezwałem go dwukrotnie (06.08 i 20.08.2019). Ale nie dla Pana Owsińskiego, który zamiast ponieść odpowiedzialność za swoje zaniedbania i brak kompetencji po raz kolejny przypuścił personalny atak na moją osobę, na moją stronę i kilka tysięcy czytelników strony Sztutowo.com

Zaczął od „wyciągnięcia” na forum sesji mojego prywatnego sporu z jednym ze stowarzyszeń sportowych, które  podejmuje niezgodne  z prawem uchwały wobec mojej osoby. Spór prawny trwa od 3 lat i zapadły w tej sprawie już dla mnie 2 korzystne wyroki sądowe i z pewnością odbędą się kolejne, w których będę walczył  o swoje dobre imię. Nie ma to żadnego związku z pełnioną funkcją Radnego.

Idąc dalej Pan Owsiński stanął w obronie „kolegi radnego” Ryszarda Krugłego, który na sesji w dniu 27.06.2019 otwarcie w obecności kamer nazwał mnie „debilem” . Pan Owsiński, który nie tak dawno bohatersko walczył z mową nienawiści nie widzi w tym nic złego. Wezwałem radnego Krugłego do złożenia przeprosin na sesji, w Internecie oraz wpłaty na cel społeczny.  Mógłbym już teraz skierować  pozew do sądu o naruszenie moich dóbr osobistych. Dowód w postaci nagrania sesji jest niepodważalny. Dam jednak jeszcze szansę na przemyślenie swojej wypowiedzi radnemu Krugłemu. W przypadku niespełnienia mojego wezwania do przeprosin na następnej sesji skieruję sprawę do sądu.

Wydawać by się mogło, że od człowieka wykształconego z tytułem doktora (którym emanuje na każdym kroku), światłego można oczekiwać minimum jakichkolwiek standardów moralnych i minimum kultury osobistej. Ale nie od Pana Owińskiego, który niemal pochwalił przy aprobacie Wójta radnego Krugłego za chamskie wyzwisko wobec mnie.

Idąc dalej pan Owsiński stronę Sztutowo.com nazwał „szambem” a jej czytelników „grzebiących w tym szambie”. Po raz kolejny szkalując tysiące mieszkańców gminy Sztutowo i nie tylko. Jak już wcześniej mówiłem Pan Owsiński ma we krwi szkalowanie i obrażanie mieszkańców tej gminy. Niegdyś robił to poprzez forum nowodworskie, teraz także nie ma zahamowań żeby obrażać mieszkańców jako Przewodniczący Rady Gminy.

Hipokryzję pana Owsińskiego można wykazać m.in., że niegdyś nazywał imprezy organizowane przez gminę Sztutowo jako imprezy „buraczano-pszenne”. Dziś dla niego są to imprezy, na których świetnie bawią się mieszkańcy, a on sam z radością się na nich lansuje.  Takich „podwójnych standardów” jest o wiele więcej i na pewno przyjdzie czas, żeby przybliżyć je wszystkim mieszkańcom, którzy tego nie pamiętają. Na sesji 27.06.2019 obraził 140 przedsiębiorców z gminy Sztutowo, twierdząc że oszukują gminę. Wezwałem Pana Owsińskiego, aby podał listę rzekomych „oszustów”. Nie potrafił odpowiedzieć.

Następnie Pan Owsiński oskarżył mnie, że rzekomo składam „regularne donosy na działalność wójta, przewodniczącego, czy pracowników gminy”. Co jest kolejną manipulacją. Radni i mieszkańcy są regularni karmieni kłamstwami na spotkaniach i sesjach. Dlatego zapytania do instytucji, na które powołuje się m.in. Przewodniczący jest jedyną drogą do poznania prawdziwego przebiegu zdarzeń. W ten sposób udało się zdemaskować kłamstwo opisane na początku artykułu (o kontaktach z organami nadzoru). Na marginesie to prawdziwy chichot historii i ironia losu, że Pan Owsiński zarzuca komukolwiek składanie donosów…

Nie wyobrażam sobie, że Pan Owsiński po wszystkich tych wydarzeniach będzie, jak gdyby nigdy nic się stało, reprezentował Radę Gminy Sztutowo przed podmiotami zewnętrznymi i m.in. miejscowymi przedsiębiorcami. Utracił on jakiejkolwiek zaufanie do pełnienie funkcji Przewodniczącego.

Będąc na ostatniej sesji i czytając wypowiedzi Pana Owsińskiego, poczułem się jak okolicach lat 2006-2008, kiedy „podkładanie świń”, szukanie haków i szkalowanie przeciwników było na porządku dziennym. W takich warunkach widać, że Pan Owsiński, zaprawiony w boju, czuje się jak ryba w wodzie.

Jestem obrzydzony ostatnimi wydarzeniami i chamstwem, które rozlało się na ostatniej sesji przy aprobacie także Wójta i większości Radnych. Jednocześnie dziękuje wielu mieszkańcom, od których codziennie otrzymuje wyrazy poparcia. Nie otrzymałem żadnej negatywnej opinii wobec moich działań, mało tego  wyniki oglądalności strony Sztutowo.com świadczą o tym, że mieszkańcy chcą znać prawdę o tym co dzieje w naszej gminie i nadal będę o tym informował. Na szczęście żyjemy w państwie prawa, w którym obowiązuje wolność słowa,  a nie państwie wg  pana Owsińskiego, który za każdą krytyczną opinię wobec siebie  najchętniej wsadzałby ludzi do więzienia.

W tym miejscu chciałbym zaapelować także do radnego Zbigniewa Zielińskiego, który zniesmaczony tym co się działo na sesji złożył chęć dymisji z funkcji radnego, aby zmienił decyzję. Takich radnych – ludzi samodzielnie myślących i niezmanipulowanych potrzeba naszej gminie. Wierzę jeszcze, że już w normalnych warunkach razem jeszcze wiele zdziałamy.

W całej tej sytuacji było już powiedziane i napisane tyle, że każdy może samodzielnie ocenić ostatnie wydarzenia.

Radny Gminy Sztutowo
Igor Rudziński


Czytaj także:
Komentarze (20):

~Ja (niezalogowany) / 22.08.2019, 12:56
Zbychu nie rób jaj!! Musisz pomóc Igorowi i Arkowi... Pamiętaj w ilości siła.. Wracaj i dalej walczcie!!! Trzymam za was kciuki!!!!
~ONI , ON ONE (niezalogowany) / 22.08.2019, 13:17
Szanowny Panie Zbigniewie
nie może Pan rezygnować z bycia radnym !!!
Jest pan człowiekiem szanowanym i lubianym szlachetnym , uczciwym i odpowiedzialnym człowiekiem.
Cieszy się pan naszym zaufaniem .
Wybraliśmy pana na radnego by pan działał jako radny w naszym imieniu , o dbałość i interes publiczny , godnego zaufania przy wykonywaniu funkcji radnego.
Jesteśmy zadowoleni z pana kompetencji , uprzejmości i życzliwości w kontaktach z obywatelami .
Wierzymy że zmieni pan swoje zdanie i dalej będzie pan piastował stanowisko radnego w imieniu obywateli naszej gminy ,
Tą drogą i droga telefoniczną przekazujemy dla pana wielki szacunek , bo jest pan szlachetnym człowiekiem ,a takich ludzi jest mało .
~K.R. (niezalogowany) / 22.08.2019, 13:33
A może media tym by sie zainteresowały jakis program uwaga albo interwencje.
~Nie doktor (niezalogowany) / 22.08.2019, 14:44
Owsinskiniech najpierw nauczysiepisac. Dr. A pisać nie umie.
~Blokers (niezalogowany) / 22.08.2019, 14:53
Jak PiS daje na Caritas tak pan owsinski daje a szkole. Beka. Państwo kolesi
~P (niezalogowany) / 22.08.2019, 14:54
Przynajmniej radny Igor umie po polsku pisać..... Bo dr. pan coś słabo
~GG (niezalogowany) / 22.08.2019, 14:56
Dobrze że mamy zdrową opozycję w gminie.
~Mariola (niezalogowany) / 22.08.2019, 15:39
Kim jest ten Owsinski że będzie nam mówił co mamy robić i jak mamy żyć? Przez 12 lat siedział cicho w norze i nagle się objawił jako zbawca gminy na rudym koniu. Co on zrobił dla tej gminy ? W jego sprawozdaniu wyczytałam że tylko spędza czas z wójtem i pokazuje się na festynach
~Dość. (niezalogowany) / 22.08.2019, 15:42
Czas na komisarza Jakuba.
~Kama (niezalogowany) / 22.08.2019, 16:55
#tematdlauwagi
~Malinova (niezalogowany) / 22.08.2019, 17:00
Panie Igorze bardzo Panu kibicuje.
Walczy Pan jak lew o naszą małą ojczyznę!
Bardzo mocno trzymam kciuki!!!
~Mieszkaniec (niezalogowany) / 22.08.2019, 21:14
Owsinski do dymisji
~Anna (niezalogowany) / 22.08.2019, 22:56
Panie Igorze, młode pokolenie chce zmian i prawdy. Murem za Panem. Proszę walczyć o przyszłość naszą naszych dzieci.
~Mieszkaniec ze Szkolnej (niezalogowany) / 23.08.2019, 18:19
Każdy wie kto sąsiada sprzedał na policję za wiadro węgla. Oskarżenie okazało się oszczerstwem. A ten sam kłamca dziś stawia się za autorytet moralny
~Obserwator (niezalogowany) / 23.08.2019, 19:08
W tej radzie jest więcej autorytetów moralnych. Jeden bił żonę do nieprzytomnosci a inny do swojej żony mierzył z broni palnej. Taki mamy głupi lud że głosuje za oszołomami.
~sztutowianka (niezalogowany) / 23.08.2019, 20:47
W glowie sie to nie miesci, ta wynioslosc i arogancja. Dziekuje panie Igorze, za to zaangazowaniei ciesze sie ze mamy takiego radnego jak pan.
~Kamieni kupa (niezalogowany) / 23.08.2019, 22:07
Przyspawani do stolkow. Oto nasze polskie elyty od gminy po Prezydenta
~Ktośzktośowa. (niezalogowany) / 26.08.2019, 12:59
Igor walcz... Boże co za patologia...to że ktoś ma doktor itp przed imieniem to tym nie czyni.. trzeba mieć coś w głowie ... jak szanowny Pan Osiński tak nazywa imprezy dla mieszkańców to po co tak chodzi ...żałosne ...A po 2 za kogo on się ma hahaha wielcy Pansto O... każdy człowiek jest taki sam... i tak każdy umrze i skończy pod ziemią... przestańcie robić z siebie Bóg wie kogo bo to jest żałosne weźcie się za robotę. Mam nadzieję że kiedyś ktoś norlamy kiedyś będzie pracował w tej gminie...bo jak narazie to same ą, ę przez bibułke jak by byli prezydentem... A po panu K. Kultury nie ma się co spodziewać... prędzej w totka 6 idzie trafić jak usłyszeć dzień dobry od niego ...przecież to My zwykli ludzie mamy się im kłaniać bo to państwo...weźcie się za to Sztutowo bo za jakiś czas wczasowicze będą je omijać szerokim łukiem...
~SQPR (niezalogowany) / 26.08.2019, 21:13
Zle się chłopcy i dziewczynki bawicie !!!.
~mieszkanka (niezalogowany) / 27.08.2019, 23:32
Igor trzymaj tak dalej a ty Zbyszek wracaj i nie poddawaj sie w końcu zrobicie porządek w tej gminie precz z OWSIŃSKIMI
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.