Sztutowo
15 oC
środa, 8 kwietnia 2020
Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany
15 oC

Marcin Owsiński jest ponad prawem? Wysłał zawiadomienie do Prokuratury i utajnił pismo

22 listopada 2019, 19:30
Marcin Owsiński jest ponad prawem? Wysłał zawiadomienie do Prokuratury i utajnił pismo
Przewodniczący Rady Gminy Sztutowo Marcin Owsiński przesłał do Prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przęstepstwa, o którym informowaliśmy w poprzednim tygodniu. Pismo zostało wysłane w dniu 18. listopada 2019.

W dniu dzisiejszym (22.11.2019) udałem się do Urzędu Gminy Sztutowo w celu wglądu oraz otrzymania kopii powyższego zawiadomienia. Z zawiadomieniem zapoznałem się w dniu 14.11.2019, ale chciałem wykonać jeszcze kopię pisma. Warto dodać, że przed tygodniem mogłem mieć wgląd do pisma.

Okazało się, że pomimo uprawnień, które przysługują mi jako Radnemu Gminy Przewodniczący Rady Gminy Sztutowo Marcin Owsiński bez podania przyczyny wydał polecenie, aby nie udostępniać mi ww. pisma. Pozostałe z osoby kadry zarządzającej Urzędu Gminy także odmówiły mi udostępnienia pisma, twierdząc, że leży to w gestii Przewodniczącego Rady.

Podstawa prawna:

Art. 24. ustawy o samorządzie gminnym

W wykonywaniu mandatu radnego radny ma prawo, jeżeli nie narusza to dóbr osobistych innych osób, do uzyskiwania informacji i materiałów, wstępu do pomieszczeń, w których znajdują się te informacje i materiały, oraz wglądu w działalność urzędu gminy, a także spółek z udziałem gminy, spółek handlowych z udziałem gminnych osób prawnych, gminnych osób prawnych, oraz zakładów, przedsiębiorstw i innych gminnych jednostek organizacyjnych, z zachowaniem przepisów o tajemnicy prawnie chronionej.


W związku z powyższym złamaniem prawa, sprawa zostanie zgłoszona do gminnej Komisji Skarg i Wniosków pod Przewodnicząctwem Piotra Szlendaka (pozostali członkowie - Aleksandra Hoffman, Jan Friszkiemut, Ryszard Krugły  oraz Zbigniew Zieliński). Poza tym będę domagał się rozstrzygnięcia na drodze sądowej. Doszło celowego i świadomego złamania podstawowego prawa jakie daje Radnym ustawa o samorządzie gminnym.

Niezależnie od powyższego skorzystałem  z uprawnienia jakie przysługuje każdemu obywatelowi i złożyłem wniosek o udostepnienie informacji publicznej do Wójta Gminy Sztutowo, który na rozpatrzenie wniosku ma 14 dni.

Zawiadomienie, które złożył Marcin Owsiński zostało przygotowane przez niego jako Przewodniczącego Rady Gminy i wysłane z Urzędu Gminy Sztutowo.

O sprawie będę informował na bieżąco.

Igor Rudziński

Radny Gminy Sztutowo


Czytaj także:
Komentarze (21):

~żenada (niezalogowany) / 22.11.2019, 20:00
To już nie jest żadna gmina, ani żaden urząd. to jest prywatny folwark pana Owsińskiego
~Xyz (niezalogowany) / 22.11.2019, 20:42
Nie ma mnie w Sztutowie na stałe, ale... Ciśniesz Igor - dobra robota!
~Żeglarz (niezalogowany) / 22.11.2019, 21:10
Czy ktoś na tym urzędzie uderzy w końcu pięścią w stół i zakonczy ten zalosny spektakl pana 0.? Jeszcze nikt nie wygrał wojny z mieszkańcami
~Vifon (niezalogowany) / 22.11.2019, 21:36
Ares serwis już właczył koguty i jedzie na komisję zamieść sprawę pod dywan
~logik (niezalogowany) / 22.11.2019, 22:06
pan przewodniczący chyba do końca nie przemyślał swojej decyzji... a taki wykształcony. tu na mieszkańców wysyła donosy , a sam nie stosuje się do przepisów prawa... gdzie w tym logika?!
~Były mieszkaniec (niezalogowany) / 22.11.2019, 22:32
Tyle gadania, a nikt nie ma na tyle odwagi, aby zebrać podpisy o referendum w sprawie odwołania całej tej kliki zdrajców.
~Mieszkaniec (niezalogowany) / 22.11.2019, 23:06
Proszę o transmisję na żywo z obrad komisji pana Szlędaka do spraw skarg i wniosków na temat łamania prawa przez pana Owsińskiego. To będzie lepsze niż kabaret i stand up w jednym.
~super gość (niezalogowany) / 22.11.2019, 23:16
Igor - super robota , cisnąć to tatałajstwo masz przyzwolenie społeczeństwa , jesteśmy z tobą i za tobą , jesteś dla nas ostoją , dumni z Ciebie wyborcy , uświadamiaj nasze społeczeństwo
~klient sklepu nr 5 (niezalogowany) / 22.11.2019, 23:16
Wydaje mi się, że wójt jest zakładnikiem przewodniczącego, prywatnie swojego kumpla. On musi mieć jakieś kompromitujące materiały na niego żeby się nie wychylał. Każdy normalny wójt takiego szkodnika gminy by pogonił w minutę. Liczę na merytoryczne rozpatrzenie sprawy przez przewodniczącego Szlendaka. To będzie sprawdzian czy radny Szlendak jest pionkiem Owsińskiego.
~To jest afera!?!! (niezalogowany) / 22.11.2019, 23:21
Może lepiej zbadać dlaczego pan Marcin O. i przyjaciele Dostał działkę Z darmo a inni muszą kupować za setki tysięcy?
~Wójcie miej jaja (niezalogowany) / 22.11.2019, 23:23
Owsiński wydaje polecenia pracownikom gminy a wójt milczy i pali głupa. O co tutaj chodzi? Kto jest włodarzem tej gminy?? Ludzie widzą jakie auta podjeżdżają na libacje alkoholowe na ulicę za torami kolejowymi. Są fotografie, może czas ujawnić kto z kim biesiaduje
~Były nauczyciel (niezalogowany) / 22.11.2019, 23:31
Jeden prywatny folwark już jest od paru lat na ulicy szkolnej. Kto jest przeciw dyktaturze wypada z gry. Teraz ma być dyktatura w całej gminie.
~ludzie listy piszą (niezalogowany) / 22.11.2019, 23:55
Panie Dyrektorze z wielkim szacunkiem dla pana , o wielkim społecznym , gminnym , wojewódzkim i stołecznym , państwowym autorytecie , błagamy Pana zrób Pan porządek z tym rudym draniem , niszczy naszą gminę .
Pan na wysokim poziomie w Panu wielka nadzieja by tego szkodnika , donosiciela zlikwidować.
Mamy cichą nadzieje że Pan nam pomorze , bo to co wprawia pana pracownik to same szkody dla naszej gminy .
~Wynoś się draniu (niezalogowany) / 23.11.2019, 00:04
Pan 0. robi to co lubi czyli składa donosy na mieszkańców. Tyle się nauczył i tyle potrafi.
~Do Wójcie miej jaja (niezalogowany) / 23.11.2019, 08:37
Jesteś w błędzie w tej Gminie pracownicy wydają polecenia Wójtowi
~KK (niezalogowany) / 23.11.2019, 13:06
Dyrektora muzeum nie mógł wygryzc to teraz donosi na kogo się da.....
~Mieszkanka30 (niezalogowany) / 23.11.2019, 17:54
Aż żal patrzeć i czytać, ostatnio głośno się zrobiło o Panu O. !, w sumie jego Żona też uważa się za Bóg wie kogo, mają problem z WSZAWICA w szkole A nic z tym nie robi Twierdząc że nie od tego ona jest, a od czego? Czekać aż sanepid zrobi z tym porządek. Więc Państwo O. Są siebie warci 😂
~do Mieszkanka30 (niezalogowany) / 23.11.2019, 19:56
Serio ??? ten komentarz podsumowuje poziom komentujących... jest tak źle, że od tego wszystkiego we wsi pojawiły się wszy... winni? wiadomo, państwo O...oooo ludzie... umyjcie sobie głowy, to może nie tylko wszy się pozbędziecie...
~Ktoś (niezalogowany) / 24.11.2019, 06:52
za wszy u dzieci odpowiadają rodzice a nie dyrektor szkoły. K to jest władzą ustawodawczą a kto wykonawczą tego trzeba się dowiedzieć z ustaw a nie pisać bzdury .
~Mieszkanka30 (niezalogowany) / 24.11.2019, 23:10
Bardziej chodzi o to że do żadnego z rodziców szkoly podstawowej nie trafiła informacja o wszawicy, w przedszkolach informują rodziców na bieżąco A problem w tym że Pani O. Nie poinformowała rodziców o poważnym problemie który przenosi się również na placówkę przedszkolna. Od września walczymy aby córki nie dotknął ten problem :@
~Mieeeteek (niezalogowany) / 04.12.2019, 08:56
Zaraz zaraz. Skoro moje dziecko idzie do szkoły z czystą głową a wraca z wszami to czyja jest to wina? Czy dyrektor szkoły czy przedszkole ma możliwość wdrożenia odpowiednich procedur w porozumieniu z radą rodzicielską i nie jest prawdą że nic nie mogą. Płaci się Pani pielęgniarce która w osobnej sali przyjmuje kolejno dzieci, każde indywidualnie. Nawet gdy okaże się że dziecko ma wszy wraca do klasy, ale pilnie informuje się rodziców, że muszą temat wyleczyć, jeśli się do tego nie stosują informuje się MOPS o przeprowadzenie interwencji w rodzinie.
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.