Sztutowo
4 oC
piątek, 10 kwietnia 2020
Imieniny: Borysławy, makarego, Michała
4 oC

List Otwarty do Przewodniczącego Rady Gminy Sztutowo

29 listopada 2019, 19:00
List Otwarty do Przewodniczącego Rady Gminy Sztutowo
W załączeniu przedstawiam list otwarty jaki odczytałem na sesji Rady Gminy Sztutowo w dniu 29.11.2019 do Przewodniczącego Rady Gminy Sztutowo Marcina Owsińskiego, w związku z ostatnimi wydarzeniami.

Już po odczytaniu mojego listu Przewodniczący dopuścił się kolejnego zastraszania mojej osoby, odgrażając się, że dostanę wyrok, czy sądową karę. To typowa cecha Pana Owsińskiego, który jak zwykle w takich sytuacjach odrzuca wszelkie oskarżenia pod swoim adresem, atakując, zastraszając i próbując publicznie przedstawić mnie jako jakiegoś przestępcę. Tym razem wczuł się już w rolę sędziego wydając wyroki.

Nie jestem przestępcą, nie boję się gróźb Pana Owsińskiego i dalej będę informował o nieprawidłowościach i łamaniu prawa do jakiego dochodzi podczas tej kadencji samorządu, w szczególności przez Przewodniczącego Rady.

Jeśli chodzi o moją skargę jaką złożyłem do Komisji Skarg Piotra Szlendaka - nie wiem czy jest sens, aby ta komisja się w ogóle zbierała (posiedzenie jest wyznaczone na poniedziałek 2.grudnia o godz. 13:00), skoro Pan Owsiński już jednosobowo wydał werdykt w swoim oświadczeniu:

Nie ma też możliwości prawnej aby p. radny otrzymał to pismo inną drogą niż z prokuratury

Zawiadomienie do Prokuratury, które zostało napisane przez Przewodniczącego Rady Gminy i powstało w Urzędzie Gminy i wysłane z Urzędu)  zgodnie z prawem jest dokumentem związanym z działalnością Urzędu i podlega udostępnieniu zarówno poprzez tzw. "kontrolę radnego" (odmówił tego Marcin Owsiński) oraz poprzez dostęp do informacji publicznej (w tej sprawie oczekuję na decyzję Wójta Roberta Zielińskiego)

Ta sprawa z pewnością znajdzie swój finał w sądzie. Jest to sytuacja bez precedensu w skali kraju, żeby Przewodniczący Rady utajniał dokumenty, do czego nie ma nawet delegacji ustawowej - nie ma kompetencji do podjęcia takiej decyzji.

Do sprawy na pewno będę jeszcze wielokrotnie wracał, aż do ostatecznego wyjaśnienia.

Poniżej prezentuję list, jaki odczytałem na Sesji:

 

LIST OTWARTY DO PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY SZTUTOWO MARCINA OWSIŃSKIEGO

 

Na pierwszej sesji Rady Gminy Sztutowo został Pan wybrany Przewodniczącym Rady Gminy Sztutowo przy 1 głosie sprzeciwu. Był to mój głos, ponieważ znałem Pana przeszłość, charakter oraz  wcześniejsze „osiągnięcia” na gruncie samorządowym oraz z jakimi założeniami i celami chce Pan prowadzić tą Radę.

Już wtedy wiedziałem, że prędzej czy później Pana działalność w gminie doprowadzi do katastrofy. Nie sądziłem że wystarczy na to tylko jeden rok. Zaczęło się niewinnie od drobnych utarczek słownych, obrażania mieszkańców, posługiwaniem się manipulacjami i kłamstwami wobec mojej osoby.

Kolejna afera z Pańskim udziałem to już wyższa półka. Okazało się, że nawet nie czyta Pan dokumentów jakie podpisuje. W wyniku tego fatalnego niedopełnienia obowiązków przy podpisywaniu uchwały dot. opłat za śmieci doszło do konkretnych strat finansowych dla budżetu  w wysokości kilkunastu tysięcy złotych.

Zamiast już wtedy ustąpić, wrócił Pan do pkt. 1. Czyli obrażania mieszkańców, posługiwaniem się manipulacjami i kłamstwami wobec mojej osoby oraz dodał Pan nowy element  - wyciąganie „kwitów” z  przeszłości. Straty do dziś nie zostały naprawione.

I tym sposobem dotarliśmy do dnia dzisiejszego, kiedy Przeszedł Pan samego siebie i złożył zawiadomienie do Prokuratury, przeciwko mieszkańcom którzy niezgodnie z Pana linią programową mieli czelność sprzeciwić się utworzeniu Parku Krajobrazowego. Podpisów pod petycją  było 657. W rzeczywistości było ich ponad 800, jednak część list nie została przekazana w terminie. Mieszkańcy nie chcą ich przekazywać, bo boją się że będą musieli jeździć i tłumaczyć się do prokuratury, za to że wyrazili swoje zdanie. Boją się, że listy zostaną wyniesione przez Radnych i przekazane osobom nieupoważnionym, które chcą dokonać zemsty za udział w akcji przeciwko rozszerzenia Parku Krajobrazowego.

Mieszkańcy, którzy tworzyli tą gminę, tutaj od lat prowadzą swoje gospodarstwa, swoje przedsiębiorstwa, tutaj żyją – nie chcą niczego więcej od Pana i od tej gminy – chcą tylko dalej spokojnie żyć i nie martwić że któregoś dnia zostaną bez możliwości dalszego działania z powodu ograniczeń, które na szczęście zostały zablokowane.

Chcę  Panu zwrócić uwagę, że Urząd Gminy to nie jest Pana prywatna kancelaria i nie ma prawa Pan utajniać dokumentów. Jestem przekonany, że wkrótce Pana zawiadomienie do prokuratury w świetle prawa zostanie ujawnione, a Pan poniesie konsekwencje za celowe łamanie ustaw.

Oprócz strat finansowych, każdy kolejny dzień Pana przewodnictwa to straty wizerunkowe dla Gminy, których nie da się policzyć, a ich odbudowanie może potrwać latami. W takim tempie wkrótce o Pańskich wyczynach będą mówić w całej Polsce. Czy o taką reklamę gminy nam chodzi?

Niech Pan nie przedłuża działań, które nie przynoszą gminie żadnych korzyści, ale wręcz odwrotnie. Niech Pan zostawi mieszkańców tej gminy w spokoju. Niech Pan po prostu poda się do dymisji.

 

Radny Gminy Sztutowo

Igor Rudziński

 


Czytaj także:
Komentarze (23):

~Ja (niezalogowany) / 29.11.2019, 20:27
Czy to taki wielki problem aby odwołać p. Owsinskiego. Ludzie na pewno podpiszą petycję, przecież mieszkańcy widzą co się dzieje. Jedna osoba nie jest w stanie zagrozić wszystkim.
~sztutowiak 51 (niezalogowany) / 29.11.2019, 20:40
To Igor poleciał po bandzie. Słusznie. Zero honoru u Pana Owsińskiego. Aż wstyd, że to indywiduum jeszcze nie podało się do dymisji. Jemu pluć w oczy to powie że deszcz pada.
~Mieszkaniec (niezalogowany) / 29.11.2019, 21:25
To jest gmina z kartonu i tektury. To wszystko sie rozsypie jak domek z kart z takimi pożal sie Boze "włodarzami"
~gość (niezalogowany) / 29.11.2019, 21:45
Przypominam, że to mieszkańcy wybrali obecnych Radnych... więc trochę pretensji do siebie wypadałoby mieć...
~Pinki i Mózg (niezalogowany) / 29.11.2019, 22:12
Owsiński zrobił sobie prywatny folwark w gminie. Owinął sobie wokół palca wójta i radnych, którzy tańczą jak on im zagra. Tylko gmina na tym cierpi, bo jest pośmiewiskiem całego powiatu. Jak taki Owsiński ma pojechać reprezentować gminę jak z niego wszędzie już bekę kręcą, nie wspominać nawet o wójcie. Duet dobrał się idealnie.
~Petent (niezalogowany) / 29.11.2019, 22:21
Przydupasy, Lizusy i Donosiciele to nasza gmina w 3 słowach. Szkoda wójta bo może ma dobre intencje ale jest pionkiem pana 0.
~Głos ludu (niezalogowany) / 29.11.2019, 22:52
Przykre jest to jak atakuje się Człowieka który mówi prawdę , działa na korzyść Gminy i broni Mieszkańców ....a na każdej sesji jest opluwany i poniżany . Jesteśmy z Tobą Panie Igorze ...w słusznej sprawie .
~Dobre... (niezalogowany) / 29.11.2019, 23:37
Pinki i Mózg 😁 najlepsze określenie na to co prezentują Przewodniczący i Wójt 😎 Nie boję się konsekwencji moich słów ... żyje w wolnym kraju .
~Rolnik (niezalogowany) / 30.11.2019, 00:22
Widać tylko mieszkańcy i jeden radny zauważa problem z panem O, przecież tak jak go radni powolali tak mogą i odwołać.Najwyrazniej mało obchodzą ich odczucia i niezadowolenie a wręcz oburzenie sporej części wyborców w związku z aferami jakie serwuje co i raz pan O.Czy to oznacza, że takie rządy będą w tej kadencji już normą?
~Kamieni kupa (niezalogowany) / 30.11.2019, 09:03
Zarząd wsi zamieni naszą miejscowość na jeden wielki obóz krajobrazowy. Koniec z rozwojem....
~mowa ciała (niezalogowany) / 30.11.2019, 09:53
Zobaczcie na reakcję vifonka, kiedy p. Igor czyta interpelację o robieniu zdjęć list mieszkańców przeciw parkom na ostatniej sesji...
~Koniec Polski (niezalogowany) / 30.11.2019, 19:08
I co już po przekopie POPIS dogadal się.
~Były mieszkaniec (niezalogowany) / 30.11.2019, 19:59
Albo zakończcie te cyrki zbierając podpisy o referendum o odwołanie "włodarzy" albo przestańcie pisać i komentować. Bo już nie chce się tego czytać. Wszyscy mądrzy i wyszczekani w komentarzach A nie ma żadnego odważnego kto puścił by listę, aby zebrać podpisy. Czas przejść do działania.
~Mieszkaniec (niezalogowany) / 01.12.2019, 15:24
Pytanie a czy przewodniczący parku krajobrazowego Pan Wojciech w. może mieć legalny wgląd w listę ?? I kto może zobaczyć podpisy ??
~wyborcy (niezalogowany) / 02.12.2019, 21:07
czekamy na komisyjny wyrok wysokiego kolegium do spraw.......... .......... ukarania radnego
-obłuda
-fałsz
-brak znajomości przepisów prawa
~KK to obca agentura w PL (niezalogowany) / 02.12.2019, 21:14
A co na to episkopat gminny!? Głowa w piasek?
~kolezanka radna (niezalogowany) / 02.12.2019, 22:14
a co to za komisja ? sejmowa gminna ? ta kolegium wykroczeń nad radnym
~Telewidz (niezalogowany) / 02.12.2019, 22:23
Dopóki Owsiński będzie przewodniczącym Rady to gmina będzie pośmiewiskiem całego województwa, a może i całej Polski bo słyszałem, że telewizja ogólnopolska ma przyjechać i zrobić materiał do wiadomości, bo to pierwszy przypadek w Polsce, że władza składają donos do prokuratury na własnych mieszkańców i wyborców. To jest podłość i perfidia na poziomie dna moralnego i rynsztoku. Czy ten donosiciel ma jakiś honor, jakąś moralność??
~psycholog (niezalogowany) / 04.12.2019, 22:27
słuchałem wystąpienia pana Owsińskiego na sesji, który wyraźnie nie radzi sobie stresem na zajmowanym stanowisku (może znajdzie sobie mniej stresujące zajęcie np. zbieranie znaczków albo hodowla roślin doniczkowych).

z tego co można było wywnioskować z jego wypowiedzi to:

nie chciał, ale musiał zostać radnym
nie chciał, ale musiał zostać przewodniczącym
nie chciał, ale musiał złożyć donos do prokuratury
nie chciał, ale musiał.. cdn.

wstyd dla radnych, że taka osoba reprezentuję radę gminy bo to świadczy o niskim poziomie intelektualnym radnych gminy i samych wyborców, którzy takich ludzi wybrali.

wstyd dla wójta, który jest marionetką pana 0, ale już wiemy że kolesiostwo znaczy więcej niż dobro gminy. Mieszkańcy niedługo rozliczą ten duet hańby i wstydu
~SQPR (niezalogowany) / 05.12.2019, 00:51
Do "psycholog" Analiza stanu psychicznego osoby obserwowanej na podstawie obrazu w IT,podejmownie wniosków co do stanu jej psychiki i publikowanie tego wraz z zaleceniami co do dalszego postępowania jest niezgodne z Kodeksem Etycznym Psychologów i Psychoterapeutów.Dlatego uważam ten wpis za niegodny, niezgodny z poziomem aktualnej wiedzy.Wstyd dla jego Autora.
~Pinki i Mózg odc. 1 (niezalogowany) / 05.12.2019, 08:51
Mózgu co dziś robimy?
Donisimy, Donisimy!!!
~Kamieni kupa (niezalogowany) / 05.12.2019, 08:54
Coooo!!!!??????? Cmentarz w centrum Sztutowa!!!?????
Chcecie pogrzebać nasza piękną miejscowość!!!????
POWTARZAM. TRZEBA ZROBIĆ DUŻY CMENTARZ KOMUNALNY POZA MIEJSCOWOŚCIĄ JAK KAŻDE NORMALNE MIASTO. ODCIĄĆ KLER OD KASY ZA CMENTARZ!!!!
~abcd (niezalogowany) / 08.12.2019, 20:57
do SQPR . nie masz absolutnie racji. Pan doktor Marcin Owsiński nie jest pacjentem Poradni Psychologicznej ani Psychoterapeutycznej. Występuje tutaj jako radny, jako przewodniczacy Rady Gminy Sztutowo, jest osobą publiczną i takiej ocenie podpodlega.
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.