Sztutowo
4 oC
piątek, 10 kwietnia 2020
Imieniny: Borysławy, makarego, Michała
4 oC

XIII Sesja Rady Gminy Sztutowo - 19.12.2019. Owsiński wprowadził w błąd Radnych i Sołtysów

14 grudnia 2019, 07:30
XIII Sesja Rady Gminy Sztutowo - 19.12.2019. Owsiński wprowadził w błąd Radnych i Sołtysów
W dniu 19.12.2019 (czwartek) o godzinie 12:00 ma odbyć się XIII Sesja Rady Gminy Sztutowo. Szczegółowy program znajduje się w rozwinięciu. Co do terminu Sesji w rozwinięciu znajduje się wyjaśnienie sprawy terminu Sesji, która miała się odbyć 20.12.2019 (piątek), ale Marcin Owsiński bez żadnego uzasadnienia, uzgodnienia i wyjaśnienia z kimkolwiek z Radnych samowolnie zmienił termin oszukując i wprowadzając w błąd Radnych i Sołtysów Gminy Sztutowo.

Radni i sołtysi od kilku tygodni byli poinformowani, że Sesja ma się odbyć w piątek 20. grudnia 2019 roku (są na to dokumenty i wypowiedzi na listopadowej sesji). Bez jakiejkolwiej konsultacji z kimkolwiek z Radnych i Sołtysów pan Owsiński zmienił kilka dni przed sesją termin na 19. grudnia (czwartek), co w mojej ocenie jest kolejnym przejawem prywaty, którą urządził sobie w gminie Sztutowo Pan Owsiński i nad czym nikt w Urzędzie Gminy i Rady Gminy nie ma jakiejkolwiek kontroli.

Już na poprzedniej sesji były słuszne uwagi od Radnych, że Marcin Owsiński organizuje wspólne posiedzenia Komisji bez konsultacji z Przewodniczącymi Komisji (nie liczył się z ich zdaniem i narzucał jednosobowo swoje stanowisko), co było złamaniem Statutu Gminy Sztutowo. Po otwartej krytyce przewodniczący obiecał, że będzie brał zdanie Radnych w tej kwestii pod uwagę. Jednak okazało się to kolejnym  kłamstwem, oszustwem i wprowadzeniem w błąd Radnych i Sołtysów Gminy Sztutowo. Bez żadnej konsultacji pan Owsiński ustalił sobie inny termin grudniowej sesji. Radni już od dawna planowali wolny dzień na 20 grudnia, ale Pan Owsiński uznał zrobić sesję dzień wcześniej - bez żadnego uzasadnienia.

Jako Radny tej Gminy, który dba o porządek prawny i przestrzeganie prawa, które jest notorocznie i wielokorotnie łamane w tej kadencji samorządu muszę po raz kolejny zaprotestować i sprzeciwić się przeciwko prywacie, którą robi w tej gminie Przewodniczący Rady Gminy Marcin Owsiński. Mi, jako Radnemu takie zachowanie nie odpowiada i jest to dla mnie zwyczajne chamstwo, łamanie prawa i brak szacunku do Radnych, Sołtysów i wszystkich mieszkańców Gminy Sztutowo. Jestem zaskoczony, że takie poniżające działanie wobec całej Rady akceptują inni Radni i w pełni świadomie utrzymują tą skompromitowaną osobę na stanowisku Przewodniczącego Rady. Brak wiedzy, nieudolność i łamanie prawa przez tego pana bije w wizerunek całej Rady, całej Gminy Sztutowo, pracowników gminy Sztutowo, którzy  boją się podejmować decyzje zgodne z prawem i całej gminy Sztutowo od wielu miesięcy. Nasza gmina jest wręcz pośmiewiskiem całego regionu. Ile jeszcze to będzie trwało?  Od dawna podkreślam, że każdy dzień przewodnictwa Marcina Owsińskiego w Radzie Gminy Sztutowo to niepowetowane straty wizerunkowe (oraz finansowe), które Gmina Sztutowo będzie musiała odbudowywać latami. O jego łamaniu prawa będę cyklicznie informował w kolejnych publikacjach, które ukażą się w najbliższym czasie. W tych działaniach swój udział ma także Wójt Robert Zieliński, który pomimo niezbitych dowodów nie potrafi (albo celowo i świadomie nie chce) dostrzec łamania prawa przez Marcina Owsińskiego.

Poniżej dokument, w którym Marcin Owsiński poinformował, że Sesja odbędzie się 20. grudnia (ta informacja była także podawana na sesji w dniu 28.11.2019)

Zdjęcie

Poniżej program sesji, przesłanej w dniu 12.12.2019 (na 7 dni przed Sesją).


Zdjęcie

 


Komentarze (26):

~Rodzic (niezalogowany) / 14.12.2019, 10:45
Panstwo 0. zmienili termin sesji bo w piątek są jasełka w szkole dwaj włodarze muszą pójść polansować się i zrobić fotki na fejsbuka. A radni mają przyjść kiedy pan im każe i grzecznie podnosić łapki.
~Kamieni kupa (niezalogowany) / 14.12.2019, 11:01
Państwo z dykty..... Od nowego roku mega podwyżki wszystkiego, zakaz palenia węglem, drzewem zaraz też gazem. Podwyżki na alkohol papierosy...... Może też zrobić podwyżkę na jedzenie o 100 % żeby Polacy byli szczuplejsi!?
~przeciwny (niezalogowany) / 14.12.2019, 12:14
Czy to oznacza, że najważniejsza sesja w roku - uchwalająca budżet i WPF może zostać w każdej chwili zaskarżona z powodu uchybień formalnych???? Czy naprawdę przewodniczący naraża naszą gminę na takie problemy, bo takie ma widzi mi się??? Czy radni są aż tak zaślepieni, że na to pozwolą???? Ludzie, co się z wami dzieje??? Przewodniczącego można lubić albo nie.... ale czy można pozwalać na takie celowe zachowania i narażać tym samym gminę na szwank??? Jeżeli nic z tym nie zrobicie, będziecie tak samo odpowiedzialni.... i tu nie chodzi o wizerunek czy osobiste animozje.... tu chodzi o łamanie prawa!!! :(
~1111111 (niezalogowany) / 14.12.2019, 12:31
W Piątek jest spotkanie wigilijne przed UG od 12nastej. Dlatego trzeba było przełożyć zebranie. Osobiście nie widzę problemu chociaż tego typu sprawy można chyba dogrywać wcześniej.
~Mieszkaniec (niezalogowany) / 14.12.2019, 13:06
Jeśli to prawda, że przewodniczący odwołał najważniejszą sesję w roku, żeby z wójtem wziąć udział w jasełkach, które organizuje jego żona to już nie będzie nawet śmieszne, brak słów na to co się wyprawia
~Wierna fanka (niezalogowany) / 15.12.2019, 13:09
Minoł rok pracy naszego samorządu. Nie jestem znawczynią ogólnej polityki ale tak z mojejj obserwacji to jako wyborcy.pozwolilam sobie zauważyć ,że połowa z naszych radnych to chyba nie zabrała głosu w żadnej sprawie przez ten rok .Nasuwa się pytanie czy są aż tak przewidywalni czy porostu nie mają nic do powiedzenia lub ich te tematy które powiedzmy sobie sczeze bo było kilka kontrowersyjnych, Ich poprostu nie interesuja.. Dziwię się tej sytuacji bo jest mało zrozumiała dla mnie jako wyborczyni. Dziwię się też ,że najmłodszy chyba tam Radny umie się zapytać .umie się wykłócić Choc nie jestem zwolenniczką takiej formy konwersacji . Potrafi być stanowczy w swojej decyzyjności.a też zarazem bardzo wymagający ..Sadze , że takich właśnie tam potrzeba ludzi.W mojej opinii Pan Arek jest jak z reklamy "Old Spice".prawdziwy facet.
Brawo tak trzymać .!!!
~Nasz Czas! (niezalogowany) / 15.12.2019, 15:19
Leśne dziadki na emeryturę!!!
~Mariola (niezalogowany) / 15.12.2019, 15:26
Gminny Komediowy Serial "Rodzinka i przyjaciele" kręci się dalej
~Hatori Hanza (niezalogowany) / 15.12.2019, 20:18
To która to już kompromitacja , bo nie jestem na bieżąco.
~Paj Mei (niezalogowany) / 15.12.2019, 20:33
Dobrze że gmina nie jest spółką albo grupą bo już wiem kto został głównym księgowym , a kto prezesem ,a w radzie nadzorczej siedzieli by ci co są teraz radnymi.
~Lucas H. (niezalogowany) / 15.12.2019, 20:46
Skoro za błąd pana 0. , niedawno chcieli ukarać pracownicę gminy ,to czyja wina będzie teraz ?????? Palacza ? A może strażaka bo też blisko.
~Ryszard (niezalogowany) / 15.12.2019, 22:30
państwo 0. już nawet się nie kryją że gmina to ich prywatny folwark. Na ulicy Gdańskiej to jest tylko filia urzędu do spraw nieistotnych. najważniejsze decyzje zapadają gdzie indziej / niedaleko jeździ kolejka wąskotorowa /
~Jezus (niezalogowany) / 15.12.2019, 23:06
Jasełka w szkole to wydarzenie wiodące w gminie, sesję budżetową trzeba przełożyć na inny termin. Co w rodzinie to nie zginie
~Wesołych świąt (niezalogowany) / 16.12.2019, 00:13
Radni i Wójt zapraszają mieszkańców na świąteczny opłatek 20 grudnia, Będzie okazja do złożenia życzeń przewodniczącemu donosicielowi i radnym donosicielem, który donieśli do prokuratury na własnych mieszkańców. Wesołych świąt !!!!
~Iza i znajomi (niezalogowany) / 16.12.2019, 22:30
już idziemy - buty złotem obłożone
~Klakier (niezalogowany) / 16.12.2019, 23:06
A kto tu jest kotem, bo to już niestety parodia sytuacji. Wójt Pseudopisowski, a sterowany pseudoplatwormersem.
~DeDektyw (niezalogowany) / 17.12.2019, 21:40
I zaszczuty pseudonagonką na dodatek
~Reżyser (niezalogowany) / 17.12.2019, 22:50
W Sztutowie wszedł w życie i jest prowadzony program "Rodzina na swoim"
~Taaaaaaaa.... (niezalogowany) / 18.12.2019, 00:14
Sesja prawdy ... Igor trzymaj się 😎
~Zbychu (niezalogowany) / 18.12.2019, 06:40
Dzięki ponad 6,7 mln zł unijnego dofinansowania w Krynicy Morskiej rozbudowany zostanie port jachtowy. W ramach zaplanowanej inwestycji wybudowany zostanie budynek sanitarno-socjalny oraz magazyn. Natomiast na nabrzeżu ustawiony będzie żuraw i wózek widłowy do wodowania jachtów. Zainstalowany zostanie także nowy pomost pływający, dzięki czemu w przystani będzie 13 dodatkowych miejsc do cumowania.

Port jachtowy w Krynicy Morskiej to nie jedyna inwestycja, z której ucieszą się żeglarze. Nad Zatoką Pucką w miejscowości Rzucewo wybudowany zostanie pomost stały, dzięki któremu na przystani będzie mogło jednocześnie cumować nawet dziesięć jednostek. Całkowita wartość projektu to ponad 1,2 mln zł, a dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wyniesie około 655 tys. zł.

Można . . . można !!! Głupiego chodnika w centrum miejscowości nie potrafią naprawić !!! Nasza gmina zawsze pozostanie w tyle :@
~mieszkaniec (niezalogowany) / 18.12.2019, 20:09
Zbychu a to tylko chodnik! Zapraszamy turystów do pięknego Sztutowa :@ :@ :@ :@ :@
~ja (niezalogowany) / 18.12.2019, 22:51
moze dosc jatszenia!!
~GWIAZDKA Z NIEBA (niezalogowany) / 18.12.2019, 22:55
Sztutowo to piękne , cudowne może będzie za 4 lata jak skończy się kadencja .
Ale jest piękne , cudowne w swoim zadufaniu -bo jestem i będę wójtem do końca życia ,a wam wara od nas -super rządzimy i tak będzie jak wszędzie ,pięknie i cudownie jak zwykle .
Makaron na uszy zakręcony , obiecanki cacanki a głupocie wielka radość .
Działamy super i będzie super .
Zdrowych Radosnych ŚWIĄT - BAWCIE SIE CUDOWNIE !!! MOI WSPANAILI WYBORCY
~Les (niezalogowany) / 19.12.2019, 08:06
W skowronkach miała być przystań jachtowa na zalewie!!! I znów Krynica nas wykorzystała. Jachty poplyna do Krynicy a nie zostaną unas
~Propaganda (niezalogowany) / 20.12.2019, 18:20
Takie pytanie do przewodniczącego: jakie usługi robi dla gminy wysięgnik ze Stegny, skoro nasi miejscowi przedsiębiorcy są tansi?
~Tak trzymać!!! (niezalogowany) / 22.12.2019, 14:03
Przekop mierzei wislanej już idzie pełną parą. Putin i Merkel wściekli.
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.