Sztutowo
-4 oC
piątek, 15 stycznia 2021
Imieniny: Arnolda, Dory, Pawła
-4 oC

Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w powiecie nowodworskim (aktualizacja)

29 marca 2020, 15:06
Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w powiecie nowodworskim (aktualizacja)
Dziś potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie nowodworskim. Jest to kobieta w  średnim wieku. Łącznie w całym kraju obecnie jest łącznie 1771 potwierdzonych przypadków. W rozwinięciu komuniktat wydany w tej sprawie przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Dworze Gdańskim

KOMUNIKAT z dnia 29.03.2020

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Dworze Gdańskim informuje, że w dniu 29.03.2020 potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 1 osoby z terenu powiatu nowodworskiego.

Jest to kobieta w średni wieku, która kilkanaście dni temu wróciła do Polski. Po przekroczeniu granicy państwowej została skierowana na 14-dniową kwarantannę domową sumiennie odbywaną w miejscu zamieszkania.

Stan zdrowia osoby, u której potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 jest dobry, przeprowadzono konsultację lekarską, nie ma potrzeby hospitalizacji. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Dworze Gdańskim prowadzi działania przeciwepidemiczne.

Dzięki przykładnemu zachowaniu się podczas kwarantanny domowej wyraźnie ograniczono ilość osób potencjalnie zagrożonych zarażeniem, za co serdecznie dziękujemy!


Komentarze (22):

~marek.c (niezalogowany) / 29.03.2020, 16:09
czy wiadomo dokladnie skad jest ta osoba?
~Uwaga (niezalogowany) / 29.03.2020, 17:13
CHINY OSZUKAŁY CAŁY ŚWIAT! Brawo CHINY.
Dla tych, którzy jeszcze nie zrozumieli, co się dzieje! Co Chiny otrzymały w ciągu ostatnich trzech miesięcy:
1. Chiny skutecznie przygotowały się do wojny nowej generacji – wojny bioinformacyjnej.
Odbyły się ćwiczenia w kraju i pokazały światu mistrzowski warsztat!
Wypowiedziały wojnę bioinformacyjną całemu światu i bez jednego strzału i okupacji pokonały wszystkie kraje. Posłały wirus na cały świat, rozprzestrzeniając horror, strach i chaos, śmierć ludzi i zniszczenie gospodarek krajowych na całym świecie!
2. Przeprowadziły spis powszechny ludności. Szybki i skuteczny.
3. Zaostrzono dyktaturę cyfrową. Kontrola sieci społecznościowych i wszelkiej komunikacji.
4. Stworzyły system do szybkiego ustalenia wszystkich kontaktów w sieciach społecznościowych pożądanej osoby: kto jest z nią w kontakcie, z kim się przemieszczała, gdzie była, z kim się komunikowała.
5. Wszyscy nielegalni imigranci zostali zidentyfikowani i wielu zostało eksmitowanych z kraju.
6. Wielu obcokrajowców i szpiegów zostało usuniętych z kraju w łagodny sposób. Sami dążyli do ewakuacji. Resztę zidentyfikowano i przyjęto pod kontrolę.
7. Opracowano mechanizm masowego i ostrego blokowania całego kraju.
8. Pokazano całemu światu do czego zdolne są Chiny. Umieszczenie 1,5 miliarda ludzi w pełnej kwarantannie, założenie na wszystkich masek – to jest potężny wpływ, podobnie jak budowa ogromnego szpitala w ciągu tygodnia.
9. Cały kraj został nauczony, jak dbać o higienę.
10. Przyjęto ustawę zakazującą spożywania dzikich zwierząt, co jest normą w wielu krajach.
11. Pokazano światu, jak bardzo wszystkie kraje są zależne od Chin.
12. Zamrożono wiele łańcuchów produkcyjnych na całym świecie, wywołując globalny kryzys. Zatrzymano całą produkcję na całym świecie!
13. W służbach policyjnych i różnych służbach reagowania kryzysowego masowo wprowadza się użycie dronów i automatycznych urządzeń śledzących.
14. Opracowano system masowego obrazowania termicznego z automatycznym obliczaniem danych anomalii.
15. Zaktualizowano algorytmy działania kamer wideo z rozpoznawaniem twarzy uwzględniając osoby noszące maski, a więc teraz sposób chodzenia osoby jest również uwzględniany w rozpoznawaniu osobowości.
16. Masowo i szybko tworzone są systemy do automatycznej dostawy towarów.
17. Opracowano system elektronicznych obozów koncentracyjnych.
18. Protesty w Hongkongu ustały, a wpływy tamtejszego rządu wzrosły.
19. Najważniejsze.
Podczas gdy świat wciąż pogrąża się w kryzysie, Chiny już go opuściły i za grosze wykupiły akcje wszystkich zagranicznych firm działających w Chinach.
Kupują tańsze aktywa wszystkich przedsiębiorstw na całym świecie.
Pomagają słabym finansowo państwom, zwiększając swój wpływ globalny. Zyskuje na niższych cenach ropy.
Tworzą nowe sojusze i porozumienia.
Podczas gdy cały świat zmaga się z fikcyjno - prawdziwą epidemią KORONAWIRUSA (COVID-19), przejęły kontrolę nad całym światem!
Z powyższych informacji wynika, że kierownictwo i parlamenty wszystkich krajów na świecie znalazły się pod całkowitą kontrolą Chin, wykorzystując najnowsze technologie, które są głównie produkowane w ich kraju i od wielu lat dostarczane na całym świecie.
Póki Rosja, USA i Europa decydowały, kto zdominuje świat, Chiny zasiadły w fotelu królewskim.
Smutne, ale fakty mówią same za siebie!
~Kamieni kupa (niezalogowany) / 29.03.2020, 19:26
Krynica?
~Mieszkaniec (niezalogowany) / 29.03.2020, 20:29
Prawdopodobnie Mikoszewo
~Zdegustowany (niezalogowany) / 29.03.2020, 20:37
Proszę odłączyć od facebooka wójta Roberta Zielińskiego bo czytając jego wpisy to można wywnioskować że tylko on jako jedyny mąż stanu pokona wirusa. Staje się to trochę śmieszne i żałosne jednocześnie. Niech wójt zajmie się najpierw swoimi sympatykami, którzy bezczelnie łamią prawo. Ale chwileczkę oni są nie do ruszenia bo to klika Roberya i Marcina.
~zły (niezalogowany) / 29.03.2020, 22:28
po jaką cholerę policjanci i strażacy jeżdżą ze szczekaczkami po ulicach i nawołują "zostańcie w domu" bzdura co z tego ze ja zostanę, jak do Sztutowa zwala sie masę ludzi z całej Polski min Warszawa, Katowice Poznań i inne tablice rej PYTAM GDZIE JEST I CO ROBI POLICJA, oprócz tego ze pląsa i podryguje na służbie jest niewidoczna??? Dlaczego nie są kontrolowane przez policje i SG pojazdy obcych rejestracji, sprawdzanie, czy pasażerowie nie sa poddani kwarantannie i zawracani?? . Dlaczego Wójt nie wymusza takich działać od w/w służb w końcu daje im na paliwo do jakiś czas . PRACOWNICY GMINY TEŻ obecnie WYNAJMUJĄ POKOJE LUDZIOM SPOZA NASZEGO TERENU , Panowie SG, policjanci i Panie Wójcie wszyscy mamy dzieci i wszystkim zależy na ich zdrowiu i życiu . DO ROBOTY sprawdzać obce samochody, pensjonaty i !!! i pokoje prywatne . To nie są żarty dość opierdalania się.
~Mieszkaniec (niezalogowany) / 29.03.2020, 22:49
Na bookingu pełno ofert najwięcej z Kątów Rybackich i co zrobił wójt? Nic bo to jego elektorat i nie chcę się im narazić ale za to straszy wszystkich innych.
~Skandal!!!!! (niezalogowany) / 30.03.2020, 00:32
Formularze wypełniane na granicy to fikcja. Każdy może wpisać jakie chce dane. Straż graniczna nie sprawdza dowodów ani paszportów!!!!!
~abc (niezalogowany) / 31.03.2020, 21:37
Nieczynne będą też hotele i miejsca noclegowe - z wyjątkiem tych wykorzystywanych przez osoby przebywające na kwarantannie. Goście, którzy przebywają w tych obiektach w momencie wejścia w życie nowych przepisów, muszą się wykwaterować do czwartku, 2 kwietnia 2020 roku.
~Czujna . (niezalogowany) / 31.03.2020, 22:42
"Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. "...takie bzdury tylko na e- Sztutowo . Kara jest za złamanie kwarantanny. Nie wprowadzajcie ludzi w błąd.
~Rzetelnie . (niezalogowany) / 31.03.2020, 22:47
Aktualne zasady i ograniczenia
31.03.2020

Walczymy z koronawirusem – pomóż nam w tym i Ty! Żebyśmy wszyscy zatrzymali rozprzestrzenianie się epidemii, musimy stosować się ściśle do konkretnych zaleceń. Zebraliśmy je w jednym miejscu. Przeczytaj i stosuj.

OGRANICZENIA W PRZEMIESZCZANIU SIĘ
Ograniczenie dotyczy: przemieszczania się, podróżowania, przebywania w miejscach publicznych.

Na czym polega? Wychodzenie z domu powinno być ograniczone do absolutnego minimum, a odległość utrzymana od innych pieszych powinna wynosić co najmniej 2 metry.

Przemieszczać się możesz w przypadku:

dojazdu do i z pracy (dotyczy to także zakupu towarów i usług związanych z zawodową działalnością),
wolontariatu na rzecz walki z COVID-19 (dotyczy to pomocy osobom przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu),
załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego (do czego zalicza się np., niezbędne zakupy, wykupienie lekarstw, wizyta u lekarza, opieka nad bliskimi).
Obowiązuje do: do 11 kwietnia 2020 r.

Ważne! Przemieszczać się można jedynie w grupie do dwóch osób – jedynie rodziny są wyjęte spod tego ograniczenia i mogą poruszać się w większych grupach.

Ważne! 2 metry – minimalna odległość między pieszymi

Wprowadzamy obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich.

Wyłączeni z tego obowiązku są:

rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13 roku życia),
a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.
ZAKAZ WYCHODZENIA NA ULICĘ NIELETNICH BEZ OPIEKI DOROSŁEGO
Ograniczenie dotyczy: przebywania osób do 18 roku życia poza domem bez opieki dorosłego

Na czym polega? Dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18 roku życia, nie mogą wyjść z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy i tylko w określonych przypadkach:

dojazdu do i z pracy,
wolontariatu na rzecz walki z COVID-19,
czy też załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego.
ZAKAZ KORZYSTANIA Z PARKÓW, PLAŻ, BULWARÓW, PROMENAD I ROWERÓW MIEJSKICH
Ograniczenie dotyczy: przebywania na terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych, czy ogródków jordanowskich. Zakaz obejmuje również plaże.

Nie będzie można także korzystać z rowerów miejskich.

KOMUNIKACJA PUBLICZNA
Ograniczenie dotyczy: przejazdów zbiorowym transportem publicznym.

Na czym polega? W autobusie, tramwaju lub metrze tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta. Najlepiej – żeby co drugie miejsce siedzące pozostało puste. Jeśli miejsc siedzących w pojeździe jest 70, to na jego pokładzie może znajdować się maksymalnie 35 osób.

Obowiązuje do: do 11 kwietnia 2020 r.

SAMOCHODY WIĘKSZE NIŻ 9-OSOBOWE
Ograniczenie dotyczy: przejazdów samochodami większymi niż 9-osobowe i zbiorowym transportem prywatnym.

Na czym polega? W samochodzie powyżej 9 miejsc siedzących maksymalnie połowa miejsc może być zajęta.

Obowiązuje: od 2 kwietnia 2020 r.

Ważne! Ograniczenie nie dotyczy samochodów osobowych.

ZAKAZ ZGROMADZEŃ I IMPREZ
Ograniczenie dotyczy: organizowania zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań.

Na czym polega? Obowiązuje zakaz wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań powyżej 2 osób. Obostrzenie to nie dotyczy spotkań z najbliższymi.

Wyłączone są: zakłady pracy.

Pracodawcy będą musieli jednak zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa swoim pracownikom. I tak:

stanowiska pracy poszczególnych osób muszą być oddalone od siebie o co najmniej 1,5 metra,
pracownicy mają obowiązek używania rękawiczek lub muszą mieć dostęp do płynów dezynfekujących.
Ważne! Pracodawca musi zapewnić te środki bezpieczeństwa od czwartku, 2 kwietnia 2020 roku.

Obowiązuje do: do 11 kwietnia 2020 r.

GALERIE HANDLOWE
Ograniczenie dotyczy: działalności galerii i centrów handlowych.

Na czym polega? Działalność handlową w galeriach handlowych mogą prowadzić jedynie branże:

spożywcza,
kosmetyczna (z wyjątkiem produktów przeznaczonych do perfumowania lub upiększania),
artykułów toaletowych i środków czystości,
wyrobów medycznych i farmaceutycznych,
artykułów remontowo-budowlanych,
prasowa,
artykułów dla zwierząt,
paliw.
Obowiązuje do: do odwołania.

Ważne! W galeriach mogą być świadczone usługi medyczne, bankowe, ubezpieczeniowe, pocztowe, pralnicze lub gastronomiczne (na dowóz i wynos). Na terenie galerii z handlu wyłączone są natomiast tzw. wyspy handlowe.

LICZBA KLIENTÓW W SKLEPIE, NA TARGU I POCZCIE
Ograniczenie dotyczy: liczby klientów przebywających w jednym czasie na terenie sklepu, na targu i poczcie

Na czym polega?

Sklepy i punkty usługowe
Do każdego sklepu (zarówno małego, jak i wielkopowierzchniowego), a także do każdego lokalu usługowego może wejść maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba wszystkich kas lub punktów płatniczych pomnożona przez 3. To znaczy, że jeśli w sklepie jest 5 kas, to w jednym momencie na terenie sklepu może przebywać 15 klientów.

Godziny dla seniorów
W godzinach od 10:00 do 12:00 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65 roku życia. W pozostałych godzinach sklepy i lokale usługowe są dostępne dla wszystkich. W tym dla osób powyżej 65. roku życia.

Targi
Na terenie targowiska czy bazaru może przebywać maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba punktów handlowych pomnożona przez 3. Jeśli więc na osiedlowym bazarze jest 20 takich punktów, to na jego terenie może przebywać w jednym momencie maksymalnie 60 klientów.

Placówki pocztowe
Na terenie poczty może przebywać w jednym momencie tyle osób, ile wynosi liczba okienek pocztowych pomnożona przez 2. Jeśli w placówce jest 5 okienek, wówczas w jednym momencie na jej terenie może przebywać 10 osób.

WIELKOPOWIERZCHNIOWE SKLEPY BUDOWLANE
Na czym polega? W weekendy wielkopowierzchniowe sklepy budowlane będą zamknięte.

SALONY FRYZJERSKIE, KOSMETYCZNE I TATUAŻU
Ograniczenie dotyczy: zamknięcia wszystkich zakładów fryzjerskich, kosmetycznych, salonów tatuażu i piercingu.

Na czym polega? Zamknięte zostają bez wyjątków wszystkie zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, salony tatuażu i piercingu. Tych usług nie będzie można realizować również poza salonami – np. wizyty w domach nie wchodzą w grę.

Obowiązuje od: 1 kwietnia

UROCZYSTOŚCI RELGIJNE
Ograniczenie dotyczy: udziału w wydarzeniach o charakterze religijnym.

Na czym polega? W mszy lub innym obrzędzie religijnym nie może uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – wyłączając z tego osoby sprawujące posługę (w przypadku pogrzebów – osoby zatrudnione przez zakład pogrzebowy).

Obowiązuje do: 11 kwietnia 2020 r.

Ważne! Zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniach religijnych za pośrednictwem telewizji, radia czy internetu.

GRANICE POLSKI
Ograniczenie dotyczy: przekraczania granic Polski przez cudzoziemców

Na czym polega? Granice naszego kraju mogą przekraczać tylko i wyłącznie:

obywatele RP,
cudzoziemcy, którzy są małżonkami albo dziećmi obywateli RP albo pozostają pod stałą opieką obywateli RP,
osoby, które posiadają Kartę Polaka,
dyplomaci,
osoby posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na terenie RP lub pozwolenie na pracę,
w szczególnie uzasadnionych przypadkach, komendant placówki Straży Granicznej - po uzyskaniu zgody Komendanta Głównego Straży Granicznej – może zezwolić cudzoziemcowi na wjazd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w trybie określonym w ustawie z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach (Dz. U. z 2020 r. poz. 35),
cudzoziemcy, którzy prowadzą środek transportu służący do przewozu towarów.
Ważne! Transport cargo działa normalnie.

Obowiązuje do: 13 kwietnia 2020 r.

ZDALNE NAUCZANIE – LEKCJE W INTERNECIE
Ograniczenie dotyczy: zajęć w szkołach i na uczelniach

Zalecenia: Wszystkie szkoły i uczelnie w Polsce są zamknięte. Lekcje i zajęcia nie odbywają się stacjonarnie, a przez Internet za pomocą platform e-learningowych. Lekcje na odległość prowadzone są według określonych zasad. Nauczyciele i uczniowie na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje mogą znaleźć materiały dydaktyczne zgodne z aktualną podstawą programową.

Obowiązuje do: do 10 kwietnia 2020 r.

Ważne! Rodzicom dzieci w wieku do lat 8, przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy w przypadku zamknięcia żłobka, przedszkola, szkoły lub klubu dziecięcego.

ŻŁOBKI I PRZEDSZKOLA
Ograniczenie dotyczy: działalności żłobków, klubów dziecięcych i przedszkoli.

Zalecenia: Działalność żłobków, klubów dziecięcych i przedszkoli jest zawieszona. Kwestia ponoszenie opłat przez rodziców w czasie ich zawieszenia, powinna zostać uregulowana w statucie żłobka, jak również w umowie z rodzicami.

Obowiązuje do: do 10 kwietnia 2020 r.

Ważne! Rodzicom dzieci w wieku do lat 8, przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy w przypadku zamknięcia żłobka, przedszkola, szkoły lub klubu dziecięcego.

GASTRONOMIA
Ograniczenie dotyczy: działalności restauracji, kawiarni czy barów.

Zalecenia: Wszystkie restauracje, kawiarnie czy bary mogą świadczyć jedynie usługi na wynos i na dowóz. Nie ma możliwości wydawania posiłków czy napoi na miejscu.

Obowiązuje do: odwołania.

KULTURA
Ograniczenie dotyczy: działalności instytucji kultury

Zalecenia: Wszystkie instytucje kultury pozostają zamknięte. Są to m.in. muza, galerie sztuki, teatry, filharmonie, opery, kina, kluby filmowe, biblioteki, archiwa oraz stała działalność związana z kulturą. Do 10 kwietnia 2020 r. zawieszone są również zajęcia w szkołach artystycznych.

Obowiązuje do: odwołania.

Ważne! Do odwołania zamknięte pozostają również: siłownie, baseny, kluby fitness i taneczne.

KWARANTANNA
Ograniczenie dotyczy: osób, które:

wracają z zagranicy,
miały kontakt z osobami zakażonymi (lub potencjalnie zakażonymi) koronawirusem,
przekraczają granicę w celu pod
~Marcinek (niezalogowany) / 01.04.2020, 00:07
Aktualizacja w gminie Sztutowo miejsca noclegowe są zamknięte (*)

(*) nie dotyczy elektoratu wójta w kątach rybackich. ich pokoje i pensjonaty cały czas dostępne na bookingu i kasa się trzepie
~do Marcinek (niezalogowany) / 01.04.2020, 08:37
Jak chodzi Ci o panią sołtys to masz świętą rację
~Major rez. Usman (niezalogowany) / 01.04.2020, 17:29
Dziadek! Weż tą kasę co leży pod oknem, idż do sklepu i kup 14 piw . Nas jest 3 to bedzie po 4 ,2 dla Ciebie .
My mamy teraz szkołę i sami nie możemy chodzić.
~Do marcinek (niezalogowany) / 01.04.2020, 19:58
Wynajmowanie kwater dla pracowników delegowanych jest jak na tą chwile dozwolone. Jeżeli masz dowody że w Kątach wynajmuje się pokoje zwykłym turystom to masz obowiązek zawiadomić odpowiednie służby. Jak nie masz dowodów, to jest to zwykły żal d#*y i lepiej dalej siedź tam w swojej piwnicy cicho!
~Do Marcinek (niezalogowany) / 02.04.2020, 08:06
Marcinku a dlaczego nie zaczniesz sprzątać najpierw swojego podwórka? Oczywiście sołtys z kątów będzie się zasłaniała że jej wolno itp. itd. choć to od niej powinien iść dobry przyklad wiadomo kaska ważniejsza . Lecz na własnym podwórku masz identyczną sytuację wynajmujących z pod lasu u państwa W. Tolerujecie takich dalej a syf z warszawki macie zapewniony.
~Stawiać na polskie!!! (niezalogowany) / 02.04.2020, 17:38
Bojkot Chinskich towarów!!!!
~perełka (niezalogowany) / 02.04.2020, 22:44
Kazdy kto wynajmuje kwatery pracownikom na delegacji to jest puki co zgodne z prawem i nie zabronione. Nie podoba się jednemu czy drugiemu co pisze Pan wój Zieliński to nie czyyyytaj. Ja czytam i dzięjuję za to . Natopmiast co do tego aby został sprawdzany ruch samochodowy obcych rejestracji popieram w pełni . W Krynicy jest jednostka straży granicznej ,to mogli by panowie żołnierze wspomóc policję .Szanowni Państwo walczymy z potężnym wrogiem. Dzisiaj ten co jest zdrowy jutro może być chory,może umrzeć ,nie znamy przyszłości ,więc opanujmy złe emocje i jak nie umiesz jeden z drugim pomóc czynem to myślą wesprzyj tych którzy są na pierwszej lini frontu ,lekarzom,pieleniarką ,sklepowym ,poczcie itp itd....chylę przed nimi czoła i bardzo bardzo dziękuję ze pracują. Dobrej nocy Państwu życzę .
~Do perełka (niezalogowany) / 03.04.2020, 07:29
Nie chodzi o to czy wynajmowanie kwater pracownikom z przekopu jest legalne tylko o to ze pani sołtys powinna świecić przykładem a nie wykorzystywać sytuację żeby się nachapać .Po co te kontrole jak nie będzie mobilizacji wśród ludzi .Zawsze można pokombinować i przepisy obejść
~perełka (niezalogowany) / 03.04.2020, 21:58
Proszę pana ,słowo nachapać się jest słowem obelżywym. Pracownicy którzy na przekopie pracują ,dopuki nikt ich nie odwoła to będą pracować i nikt z Państwa nie ma na to najmniejszego wpływu.W związku z tym lepiej jest aby przez cały tydzień byli u nas na miejscu niż mieliby codziennie dojerzdzać do pracy,wówczas ich kontakt byłby jeszcze bardziej roszerzony. Pomyśleliście Państwo o tym,bo ja tak i przeraża mnie ,że w tych trudnych czasach nadal w człowieku jest tyle zazdrości ,bo z pani czy pana wpisu ewidentnie można wyczytać że ten ktoś nie martwi się o bezpieczeństwo ludzi tylko bardziej liczy z zazdrości ile to ta nieszczęsna sołtys zarobi. Jeśli w takim przerażającym tęmpie będzie szła fala zachorowań to proszę Panstwa bardzo szybko zostaniemy zmuszeni sytuacją żeby zacząć bardzo mocno oszczędzać i to dosłownie we wszystkim. Nie wstydzę się powiedzieć że się boję ,bardzo się boję,ale wierzę że uda się to świństwo pokonać ,bądzmy dla siebie lepsi ,pomóc komuś chociażby tylko albo aż ,dobrym słowem to to jest przyjemność . Zrób to,zrób sobie przyjemność ,to jest łatwe:)
~KAA (niezalogowany) / 04.04.2020, 10:44
Straż graniczna ledwo obsadza polskie granice!!!! Tam też kwarantanna
~Perełko (niezalogowany) / 05.04.2020, 12:24
Poziom ortografii perełki dodaje pikanterii Twoich ynteligentnych wypocin . Straż Graniczna jest wysyłana tam gdzie jest naprawdę potrzebna. Nie wiesz ...nie wypowiadaj się .
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2021 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.