Sztutowo
-1 oC
wtorek, 19 stycznia 2021
Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
-1 oC

Sprawca wypadku w Kątach Rybackich zatrzymany. Był pod wpływem narkotyków

23 czerwca 2020, 15:45
Sprawca wypadku w Kątach Rybackich zatrzymany. Był pod wpływem narkotyków
W niedzielę w Kątach Rybackich doszło do zderzenia samochodu z motocyklem. Pasażerka motocykla z obrażeniami została przewieziona do szpitala, a sprawca wypadku przed przyjazdem policji uciekł. Następnego dnia został zatrzymany przez krynicki patrol. Badanie narkotestem wstępnie potwierdziły zawartość amfetaminy. Dziś usłyszał zarzuty.

W niedzielę około godziny 19:20 dyżurny nowodworskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w Kątach Rybackich doszło do zderzenia samochodu z motocyklem i, że sprawca wypadku uciekł. Na miejsce od razu pojechali policjanci, gdzie przeprowadzili oględziny, wykonali dokumentację fotograficzną, zabezpieczyli ślady oraz monitoring. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem m-ki Audi nie zachował bezpiecznej odległości od motocykla m-ki Honda i uderzył w niego. W wyniku zderzenia pasażerka motocyklisty doznała urazu barku i biodra. Policjanci ustalili również, że sprawca wypadku porzucił swój samochód około 400 metrów od zdarzenia a następnie oddalił się pieszo w kierunku Krynicy Morskiej. W rozmowie ze świadkami zdarzenia funkcjonariusze ustalili rysopis sprawcy.

Wczoraj o godz. 6:30 policjanci z Krynicy Morskiej w trakcie patrolu zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi, a w rozmowie z nim potwierdzili, że jest sprawcą niedzielnego wypadku. 31-letni mieszkaniec Olsztyna został zatrzymany i przewieziony do komendy w Nowym Dworze Gdańskim. Na miejscu został przebadany na zawartość alkoholu – był trzeźwy. Badanie narkotestem wstępnie potwierdził zawartość amfetaminy. 31-latek wczorajszą noc spędził w policyjnym areszcie. Dziś na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego, ucieczki z miejsca zdarzenia oraz za kierowanie pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających. Grozi mu do 3 lat.

inf. KPP Nowy Dwór Gdański


Komentarze (4):

~I jo i jo (niezalogowany) / 23.06.2020, 18:43
Na miejsce to od razu pojechali strażacy.
~Sztutowiec (niezalogowany) / 23.06.2020, 19:21
Już bydło z całej Polski przyjechało....
~Covid cdn. (niezalogowany) / 23.06.2020, 21:35
I czeka nas scenariusz włoski
~Do sztutowiec. (niezalogowany) / 10.07.2020, 17:21
Nie uogólniaj i nieublizaj turystom. Bo zapłaci za to nasza gmina. Turystyka to nasza branża.
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2021 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.