Sztutowo
-2 oC
wtorek, 19 stycznia 2021
Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
-2 oC

Szokujące kulisy śmiertelnego potrącenia. Zarzuty dla pasażerki, która skręciła kierownicę. Kierowca nadal poszukiwany

18 sierpnia 2020, 22:00
Szokujące kulisy śmiertelnego potrącenia. Zarzuty dla pasażerki, która skręciła kierownicę. Kierowca nadal poszukiwany
Szokujący kulisy sobotniego wypadku w Sztutowie podała prok. Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku dla Gazety Wyborczej. Dotychczas jedyna w związku z tą sprawą, zarzut usłyszała 22-letnia pasażerka bmw.

Kobieta przyznała się do winy. Zeznała, że w wyniku kłótni z prowadzącym chciała wysiąść z pojazdu. Chwyciła i skręciła kierownicę i pojazd zjechał na chodnik, gdzie potrącił oczekującego na przejściu dla pieszych mężczyznę. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia, najprawdopodobniej był pod wpływem alkoholu, tak jak zatrzymana pozostała trójka jadąca tym samochodem - mówi prok. Wawryniuk.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat więzienia. Wobec 22-latki zastosowano tymczasowy areszt na 3 miesiące. Poszukiwania kierującego bmw wciąż trwają. Policja przekonuje, że zna jego tożsamość, a zatrzymanie to kwestia czasu.

Wszystkie osoby biorące udział w wypadku, w tym ofiara śmiertelna, to mieszkańcy województwa mazowieckiego, którzy nad morzem byli na wakacjach. 

Zdjęcie

fot. KPP Nowy Dwór Gdański


Czytaj także:
Komentarze (2):

~Q (niezalogowany) / 19.08.2020, 08:57
Kara śmierci.
~No masz (niezalogowany) / 19.08.2020, 10:40
Weź babę na wakacje ...
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2021 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.