Sztutowo
1 oC
środa, 3 marca 2021
Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana
1 oC

Linia 110kV przetnie hektary terenów w gminie Sztutowo? Właściciele działek nic nie wiedzą

20 lutego 2021, 14:30
Linia 110kV przetnie hektary terenów w gminie Sztutowo? Właściciele działek nic nie wiedzą
Na terenach wielu hektarów ziemi w miejscowościach Kąty Rybackie, Kobyla Kępa, Łaszka, Sztutowo, Groszkowo Energa planuje wykonanie 15km napowietrznej linii wysokiego napięcia 110kv z Kątów Rybackich do Nowego Dworu Gdańskiego. Wniosek w tej sprawie wpłynął 06. lutego 2020 do Urzędu Gminy Sztutowo, a  na najbliższą sesję 24. lutego 2021 Wójt przedłożył gotową uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego. Dokładna mapa w rozwinięciu.  

Mieszkańcy, których działki znajdują się na terenie planowanej inwestycji, pasie służebności i pasie ochronnym są zszokowani, na żadnym wcześniejszym etapie nikt z Urzędu Gminy Sztutowo nie poinformował ich o sprawie. Nie było żadnych rozmów, ani konsultacji społecznych, które Robert Zieliński obiecywał w podobnych sprawach m.in. po aferze związanej z Parkiem Krajobrazowym. Straty właścicieli nieruchomości z powodu ograniczeń inwestycyjnych i spadku wartości działek mogą sięgnąć milionów złotych.

Głosowanie w tej sprawie odbędzie się na Sesji w środę 24. lutego 2021.

Przewodniczący Rady Gminy Sztutowo Marcin Owsiński w informacji rozesłanej do Radnych nazwał tą uchwałę oraz poruszaną wcześniej sprawę wieży 5G na stadionie "zwykłymi sprawami bieżącymi". Niestety posiedzenia Komisji, które odbędą się w poniedziałek i wtorek zostały utajnione dla osób postronnych decyzją  Marcina Owsińskiego, pomimo dwukrotnych interwencji w tej sprawie w Urzędzie Gminy.

Do tej sprawy jeszcze wrócimy.

Dokładna treść uchwały i mapy dołączone są do galerii:


Czytaj także:
Komentarze (5):

~Ciekawa. (niezalogowany) / 20.02.2021, 15:11
Wszystkie decyzje dotyczące działalności Włodarzy na rzecz mieszkańców i Gminy Muszą być JAWNE i klarowne !!! Nie może być działań zakulisowych i utajnionych bo to się zawsze kończy niedobrze.

.

~Sztutowiec (niezalogowany) / 20.02.2021, 15:54
Dobrze, wreszcie będzie Prąd na wsi!!!
~Wójcina (niezalogowany) / 20.02.2021, 17:23
Razem damy radę!! Razem...
~wkurzona Anka (niezalogowany) / 20.02.2021, 21:04
Tak chwalili cudownego wojcina i przewodniczącego a teraz są be be
a gdzie jest ten porządny Andrej i Pitera , tapicer z bozej łaski co innych opieprzają i wyzywają , może by tak dali lizusy zjebki rudemy i Robetowi
~Mieszkanka (niezalogowany) / 22.02.2021, 17:03
Czy to znaczy ze przewodniczący Owsiński pozbawia nas praw konstytucyjnych??
Prawo dostępu do informacji publicznej. Podstawową regulacją z tego zakresu w polskim systemie prawnym jest art. 61 Konstytucji RP. Zgodnie z tą normą obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Wskazana norma w sposób oczywisty dotyczy także organów samorządu terytorialnego. W przypadku gmin regulacją doprecyzowującą przepisy konstytucyjne jest art. 11b ustawy o samorządzie gminnym. Ustawodawca określił, że działalność gminy jest jawna, co obejmuje w szczególności prawo obywateli do uzyskiwania informacji, wstępu na sesje rady gminy i posiedzenia jej komisji, a także dostępu do dokumentów wynikających z wykonywania zadań publicznych, w tym protokołów posiedzeń organów gminy i komisji rady gminy.
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2021 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.