Sztutowo
16 oC
niedziela, 11 kwietnia 2021
Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
16 oC

Milionów dla gminy Sztutowo nie będzie. Zamiast tego tracimy setki tysięcy złotych

1 kwietnia 2021, 22:15
Milionów dla gminy Sztutowo nie będzie. Zamiast tego tracimy setki tysięcy złotych
Z przykrością należy stwierdzić, że artykuł  "Miliony złotych dla Gminy Sztutowo. Skarb Państwa przejmie problematyczne tereny" był żartem Prima-Aprilisowym. Chcielibyśmy, aby była to prawda. Gmina zamiast otrzymania milionów złotych musi rocznie wydawać setki tysięcy złotych z pieniędzy podatników. Robert ZIeliński i Marcin Owsiński przez niemal 2,5 roku kadencji niczego pozytywnego nie załatwili w tej sprawie. Gmina każdego roku ponosi straty. Płacą za to wszyscy mieszkańcy gminy Sztutowo.

Na początku kadencji Robert Zieliński i Marcin Owsiński zachłyśnięci przejęciem władzy obiecywali na spotkaniu z Radnymi wyjazdy do Ministra Kultury w Warszawie, który miał przekazać miliony złotych dla gminy. Spotkanie miało miejsce w Muzeum Stutthof, miejscu pracodawcy Marcina Owsińskiego. Jak widać nie miało to żadnego wpływu na przebieg sprawy. Od niemal 2,5 roku do żadnego spotkania z Ministrem Kultury nie doszło, nawet jeśli Minister przebywał na terenie gminy Sztutowo nie widział potrzeby spotkania z Zielińskim czy Owsińskim i rozmów w tej sprawie.

Życie zweryfikowało plany Roberta Zielińskiego i Marcina Owsińskiego. Żadnych milionów gmina nie dostała i zapowiada się, że nie dostanie. Mało tego gmina Sztutowo z pieniędzy podatników każdego roku musi wydawać setki tysięcy złotych na utrzymanie i remonty Kuchni Obozowej i tzw. magazynów zbożowych.

Kiedy zostanie rozwiązany ten problem gminy Sztutowo? Nie wiadomo.


Czytaj także:
Komentarze (17):

~pracownik (niezalogowany) / 01.04.2021, 23:10
Owsiński pewnie myślał że jak pracuje w Muzeum to będzie sterował i Dyrektorem i Ministrem i będą mu tańczyć jak on zagra. Już kiedyś próbował i każdy wie jak to się skończyło |)
~zulawianka (niezalogowany) / 01.04.2021, 23:31
To jest kawał fałszywego drania - uważajcie
~Evans (niezalogowany) / 02.04.2021, 00:47
Maszt tam postawić. Może nie będzie tak widać.
~Mieszkaniec (niezalogowany) / 02.04.2021, 10:24
Przyspawali się do stołków na amen. Kłamią i będą kłamać do upadłego żeby zachować stołek i pensję
~Stary Kryniczanin (niezalogowany) / 03.04.2021, 03:05
Mało wam? Macie kanał za 2 miliardy z złotych pod warunkiem, że kwota nie ostateczna, a może być to nawet 5 miliardów!!!! TAK TO KAŻDY BY CHCIAŁ. Przecież, jak ten kanał ruszy - to Sztutowo będzie krainą mlekiem i miodem płynącą. Nie narzekajcie, kanał przez mierzeję przyniesie wam niewyobrażalne pieniądze.

DLA SZTUTOWA POWINNY ZOSTAĆ COFNIĘTE WSZELKIE SUBWENCJE OŚWIATOWE, NA ZADANIA CELOWE ITD. - DO MOMENTU KIEDY ICH SKUMULOWANE WARTOŚCI ZWRÓCĄ KOSZT KANAŁU CZYLI ZA 500 LAT,
~Mlody (niezalogowany) / 03.04.2021, 15:34
Stary i głupi
~Zet (niezalogowany) / 03.04.2021, 17:45
Stary i do tego jeszcze cymbal
~Historyk (niezalogowany) / 03.04.2021, 18:50
Krynica powinna się nazywać Lipa. Tak jak 1000 lat temu
~Do stary (niezalogowany) / 04.04.2021, 12:54
I co nam po tym przekopie jak obecniak nie potrafi zadbać byśmy w przyszłości mieli jaki kolwiek wpływ na czerpanie z niego korzyści. Więcej wy ugracie nie mając przekopu w swojej gminie niż my pod rządami człowieka, który brzydzi się nawet rozmawiać z obecnym reżimem. Przecież w najbliższych 10 latach 90% kraju przyjedzie to zobaczyć, no i trzeba będzie coś zjeść, gdzieś się załatwić i kupić pamiątkę. Moglibyśmy trzymać przekop za cohones a się nie da bo zarządca folwarku to miernota.
~##### (niezalogowany) / 04.04.2021, 21:22
Do stary, w naszej gminie cymbałów nie brakuje
~Cogito (niezalogowany) / 06.04.2021, 15:19
Mam bomba pomysł:

1. na przekopie i torze żeglugowym należy postawić bramki Viatol,
2. konicznie należy postawić fotoradary tak, aby łapały wodnych piratów.
3. przy przekopie wyznaczyć miejsca na handel pamiątkami, i óżnymi rzeczami,
4. Płatne toalety,
5. bary typu bistro, względnie jakaś restauracja czy zajazd
6. skoro Viatol, to może i punkty sprzedaży winiet na stacjach benzynowych dla statków.

I wydaje mi się, ze wtedy naprawdę zacznie się nieskończony strumień pieniędzy w żółtym kolorze. Będzie to Elldorado, żyć nie umierać.
~Stary Kryniczanin (niezalogowany) / 07.04.2021, 00:52
BARDZIEJ PRZYSZŁOŚCIOWĄ SPRAWĄ JEST 5G - NA TYM PORTALU ZOSTAŁY PODANE STAWKI ZA DZIERŻAWĘ TERENU POD MASZTY. Dlaczego jest to takie przyszłościowe - ano dlatego, że one pracują pracują przez cały czas. Zdaje się, że już jakieś maszty powstały. A kanał można puścić przez Szkarpawę, tzn, zrobić z niej kanał, gdzieniegdzie wyprostować rzekę, tak jak było to z mostem w Drewnicy.

Tak to każdy by chciał, mało tego słyszałem głosy, że Kąty Rybackie chętnie przyłączyłyby się do Krynicy - tak słyszałem. Z drugiej zaś strony odłączenie się Kątów od Sztutowa byłoby bezprecedensowym wydarzeniem. Co by to oznaczało - koniec kanału. żartuję kanał mógłby być ale korzyści uzyskałaby sąsiednia gmina.

Jednak, żeby czerpać korzyści z przekopu Sztutowo powinno sfinansować jego budowę łącznie z kanałem żeglugowym do Elbląga czyli około 25 km. Jaki jest wkład rzeczowy (aport), wkład finansowy nie słyszałem. No właśnie jaki? Czy te tereny są pod jurysdykcją Sztutowa, czyli Sztutowo może czerpać.
Nie wspomnę o takim detalu jak utrzymanie kanału żeglugowego przez mierzeję i Zalew.
~Do stary (niezalogowany) / 07.04.2021, 08:32
"5g pracuje pracuje" na czyją korzyść? Skąd ta pewność? Posiadasz jakieś badania? Może się z nami podzielisz?
Przy zaawansowaniu obecnych prac, wnet wszyscy wszystko rzucają i idą poszerzać szkarpawę bo Stary Kryniaczanin tak chce!!!
Pamiętamy jak było z mostem w Drewnicy i jak jest obecnie, dłuższe barki tam się nie mieszczą jak i w śluze przy Wiśle również.

Podział gminy Sztutowo - komu na tym zależy? Co się na pewno zwiększy jeśli to nastąpi? Więcej biurokracji, więcej urzędasów, więcej zmarnowanych naszych ciężko zarobionych pieniędzy. Ile miliardów!!! zł mogłoby być zaoszczędzone i mogło zostać w naszych kieszeniach gdyby nie oddzielili Krynicy od Sztutowa 30 lat temu?

Z tego co wiem nikt granic gminy nie przesunął. Więc wkładem jest nasza ziemia! Czy rybacy lub barka która płynie z pustakami do Elbląga lub Malborka z Królewca czy jest współwłaścicielem Zalewu? Nie! Korzysta z niego tak jak miliony ludzi z polskich dróg, które buduje państwo. Po to płacimy podatki do rządu i samorządu!
~Cogito (niezalogowany) / 07.04.2021, 15:54
Do tego piętro wyżej, co marzy mu się że jedni będą zarabiać, inni będą dzielić, a jeszcze inni brać i brać nie dając nic w zamian. I tak wyglądało to jak Krynica była razem w gminie ze Sztutowem.
Szczególnie mnie rozśmieszył ten tekst z tymi miliardami - w naszych czy waszych kieszeniach?

Warto byłoby się pokusić o pytanie, jak wygląda wspólne dokładanie się do wspólnego budżetu mieszkańców gminy Sztutowo? Sądzę, że najwięcej dokładają się Sztutowo i Kąty, a najmniej poszczególne miejscowości - resztę pozostawiam bez komentarza.

Ostatni ranking najbogatszych gmin pokazuje, że coś jest ze Sztutowem nie tak, nakłady inwestycyjne w ujęciu per capita, są dziesięciokrotnie niższe niż w Krynicy.
~Mazur (niezalogowany) / 09.04.2021, 11:41
Powiat ndg jego drogi i ogólna drożyzna sa pośmiewiskiem calej Polski
~Stary Kryniczanin (niezalogowany) / 10.04.2021, 01:22
Najserdeczniejsze pozdrowienia dla miłośników przekopu i hibernacji, Rząd nie kwapi się z dołożeniem 180 mln złotych na przygotowanie portu pod ruch statków. To tylko kwestia czasu kiedy prace na przekopie zostaną wstrzymane.

5G wiadomo co to jest, oczywiście, że pracuje. Ale wiesz dla kogo? Kto jest właścicielem sieci 5G - liderem we wdrażaniu 5G jest Polkomtel. Na czym operatorzy telefonii komórkowej zarabiają np. na użyczaniu masztów konkurencji. Z czego żyją operatorzy komórkowi, ze świadczenia usług teleinformatycznych na bazie własnej sieci plus sprzedaż telefonów i innych akcesoriów. TAK WIĘC 5G PRACUJE DLA WŁAŚCICIELI TEJ SIECI CO POSTAWIŁA TE MASZTY. TRUDNO ŻEBY PRACOWAŁA DLA SZTUTOWA - KOSZTY DZIERŻAWY TO JEST WASZ ZAROBEK I TO WSZYSTKO.

Podobna jest analogia z przekopem. Czy tereny wodno-lądowe pod przekop leżące w Gminie Sztutowo należą w całości czy w części do Sztutowa? To samo bursztyn na mocy prawa górniczego w całości należy do Skarbu Państwa. nie wiem jakie były ustalenia co do przekopu, ale nie wątpliwości, że dla obecnych władz Sztutowa jest to stan zastany i nic z nim nie mogą zrobić.

Kto jest właścicielem tego kanału, portu itd., kto będzie operatorem tego - a wiec kto będzie czerpał niebotyczne zyski z budowy tego kanału? Tylko właściciel. Gmina Sztutowo nie jest właścicielem i o ile się nie mylę nie jest nawet udziałowcem - więc o zyskach możecie sobie pomarzyć - zarobione pieniądze pójdą do Elbląga. Ambicje rozwojowe Elbląga są ogromne i ten przekop jest podporządkowany interesom Elbląga.

Nie rozumiem dlaczego ten przekop ma być wielką atrakcją póki co budzi on ogromne emocje i to negatywne,

A na badania to możesz iść do lekarza.
~To stary (niezalogowany) / 10.04.2021, 19:30
Czyli dalej rozmawiam z merytorycznym zerem. Bez konkretnych odniesień do zapisów prawnych czy oficjalnych badań, wszyscy wieżą pijanym pilotom na słowo bo to przecież autorytet niepodważalny.

Następne kłamstwo: skoro rządzą Ci co to budują to emocje są w większości pozytywne inaczej by nie rządzili, nie zapominaj że żyjesz w swojej ukochanej tfuu demokracji!

Przez telefon to ch.. nie badanie, dlatego po takich diagnozach piszesz różne bzdury że twoja nie ma dziury.
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2021 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.