Sztutowo
12 oC
poniedziałek, 20 września 2021
Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
12 oC
 Baner

Szczegóły akcji poszukiwawczo-ratowniczej w Piaskach. Sternik był pijany

14 lipca 2021, 17:00
Szczegóły akcji poszukiwawczo-ratowniczej w Piaskach. Sternik był pijany
W poniedziałek po godzinie 18:00 dyżurny nowodworskiej policji otrzymał zgłoszenie, że młody mężczyzna wypadł z jachtu i dryfuje na kole ratunkowym na środku Zalewu Wiślanego. Na miejscu trwała akcja poszukiwawczo-ratownicza.

W poniedziałekpo godzinie 18:00 oficer dyżurny nowodworskiej policji, otrzymał informację, że w miejscowości Krynica Morska – Piaski na Zalewie Wiślanym z jachtu wypadł mężczyzna. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia. Funkcjonariusze ustalili, że sześcioosobowa załoga wypłynęła na Zalew Wiślany. W pewnym momencie zaskoczyła ich burza i silny wiatr. 22-letni mężczyzna przestraszył się momentu, w którym jacht przechylił się blisko lustra wody, postanowił wyskoczyć z jachtu do Zalewu Wiślanego. Załoga rzuciła mężczyźnie koło ratunkowe, niestety z uwagi na silny wiatr i fale nie mogli utrzymać go na linie, po jakimś czasie stracili mężczyznę z pola widzenia. Załoga wystrzeliła race ,po czym powiadomiła służby ratunkowe. Na miejsce przypłynęły służby ratunkowe Komenda Państwowej Straży Pożarnej w  Nowy Dworze Gdańskim, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa z Tolkmicka  i Sztutowa, załoga Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej, Grupa Wodno - Nurkowa JRG II Elbląg. Po około godzinie poszukiwań młodego mężczyznę wyłowiła jednostka Straży Granicznej około mili morskiej od portu w Piaskach. Mężczyźnie nic się nie stało. Załoga jachtu dopłynęła do portu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości sternika jachtu okazało się, że mężczyzna miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany, odpowie jak za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości, grozi mu za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalili, że jachtem płynęło w sumie sześć osób wieku 21-22 lat. W pewnym momencie zaskoczyła ich burza i silny wiatr.

Jeden z młodych mężczyzn wystraszył się momentu, w którym jacht przechylił się blisko lustra wody, postanowił wyskoczyć. Koledzy zarzucili mu koło ratunkowe. Niestety, z uwagi na silny wiatr i wysokie fale nie mogli utrzymać go na linie, po jakimś czasie stracili mężczyznę z pola widzenia. Załoga wystrzeliła race, po czym powiadomiła służby ratunkowe - przekazała PAP sierż. szt. Karolina Figiel z KPP w Nowym Dworze Gdańskim.

Nietrzeźwy sternik został zatrzymany, odpowie, jak za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości, grozi mu za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

inf. i zdj. KPP NDG / MOSG / portalmorski.pl


Komentarze (1):

~Strażak (niezalogowany) / 14.07.2021, 18:39
Była jeszcze jednostka OSP Sztutowo
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2021 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.