Sztutowo
12 oC
poniedziałek, 20 września 2021
Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
12 oC
 Baner

Szczegóły w sprawie zatrzymania 2 osób po pościgu z Kątów Rybackich

2 września 2021, 14:00
Szczegóły w sprawie zatrzymania 2 osób po pościgu z Kątów Rybackich
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali rozboju na właścicielu restauracji w Krynicy Morskiej. Mężczyźni usłyszeli zarzuty m.in. za rozbój, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, uszkodzenia mienia oraz kierowania samochodem mimo obowiązującego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.  

28 sierpnia w nocy dyżurny nowodworskiej policji otrzymał zgłoszenie o tym, że mężczyźni demolują mieszkanie i wynoszą z niego jego wyposażenie. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zauważyli samochód, którym jechali podejrzani mężczyźni. Funkcjonariusze dali kierującemu sygnały do zatrzymania, mężczyzna zignorował polecenie i zaczął uciekać. Policjanci na terenie powiatu zorganizowali punkty . Kierowca, podczas ucieczki, staranował jeden z punktów blokadowych, uderzając w radiowóz.

Do pościgu dołączyli się inni policjanci, którzy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 49 lat, mężczyźni byli pijani. Kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie i obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia samochodów. Policjanci, którzy pracowali nad tą sprawą, ustalili ponadto, że zatrzymany przez nich 28 i 49- latek brali udział w rozboju, do którego doszło w Krynicy Morskiej. Sprawcy napadli na właściciela jednej z restauracji i ukradli mu pieniądze oraz dokumenty. Zatrzymanych mężczyzn funkcjonariusze doprowadzili do prokuratury. Zatrzymani usłyszeli zarzuty, m.in. rozboju, uszkodzenia mienia, niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, kierowania samochodem mimo obowiązującego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz kradzieży wyposażenia mieszkania. Mężczyźni zostali, tymczasowo aresztowani.

 


Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

inf. KPP Nowy Dwór Gdański


Czytaj także:
Komentarze (1):

~Takich nagrodzić (niezalogowany) / 02.09.2021, 19:21
Brawo. Od tego jest sfora!!!!!!
Tylko szkoda ze distanapo 300 zł nagrody a sztab po kilka tysięcy.....
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2021 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.