Sztutowo
11 oC
poniedziałek, 18 października 2021
Imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza
11 oC
 Baner

Milion złotych dotacji na budowę ulicy Obozowej (fot.)

2 listopada 2011, 01:49
Milion złotych dotacji na budowę ulicy Obozowej (fot.)
Pomorski Urząd Wojewódzki ogłosił wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tzw. "schetynówek" - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność – Rozwój (Edycja 2012). Wśród wniosków złożonych przez Gminy najlepiej oceniony został sztutowski projekt budowy ulicy Obozowej na odcinku 878 metrów. Inwestycja ma być warta ok. 4,1 mln złotych, z czego Sztutowo wnioskuje o dotację w wysokości 975 tysięcy złotych.

W sumie gminy z Pomorza złożyły 30 wniosków na łączną kwotę ponad 19 milionów zł. dotacji . Urząd Wojewódzki na zadania realizowane przez gminy przewidział 5,4 milionów złotych. Jednak w rankingu wniosek Gminy Sztutowo okazał się najlepszy i jest niemal pewne, że dotacja we wnioskowanej wysokości zostanie przyznana, bowiem dofinansowaniem objęte zostaną wnioski w kolejności zgodnej z ostateczną listą rankingową – do wyczerpania środków.

Ostateczna lista rankingowa  zostanie zamieszczona do 30 listopada 2011 roku po rozpatrzeniu ewentualnych zastrzeżeń.

Warto dodać, że na wstępnej liście rankingowej Sztutowo wyprzedziło m.in. takie samorządy jak miasta Gdańsk, Gdynia, czy Starogard Gdański.

Na 14. miejscu znalazła się z kolei inwestycja Gminy Nowy Dwór Gdański pt. "Remont skrzyżowania ulic Tczewskiej, Warszawskiej i Sienkiewicza oraz remont chodnika przy ul. Warszawskiej". Jednak z powodu odległej pozycji w rankingu projekt ten ma nikłe szanse na dofinansowanie.

18. pozycja to Miasto Krynica Morska i "Budowa ulic Górników, Krótkiej, Cichej, Aptekarzy, Drukarzy, Wysokiej, Nafciarzy oraz Rzeźbiarzy". Ten projekt również nie ma większych szans na otrzymanie wsparcia.


Tutaj za rok pojedziemy asfaltową drogą:


Komentarze (4):

~kinio (niezalogowany) / 02.11.2011, 10:35
Igi a co ma być robione w ramach tego projektu? Część Obozowej która jest w lesie?
~kinio (niezalogowany) / 02.11.2011, 17:53
Dzięki
~MZ (niezalogowany) / 02.11.2011, 21:32
Co Ty wiesz o inwestycjach w Sztutowie?! Chyba nic, ale nie mnie to oceniać.
~Marta z obozowej (niezalogowany) / 30.11.2011, 18:58
Pewnie nie uwieycie ale w żółtym domeczku pierwszym (jak sie patrzy) mieszkam jaam .! :* :D :D
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2021 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.