Sztutowo
12 oC
poniedziałek, 20 września 2021
Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
12 oC
 Baner

Wpadli złomiarze ze Sztutowa

18 listopada 2011, 17:13
Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim - w ręce funkcjonariuszy wpadł złodziejski klan. Trzem mężczyznom - ojcu i jego dwóm dorosłym synom, mundurowi zarzucają kradzież skrzynek rozdzielczych wartych około 5 tysięcy złotych. Złodziejom grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.  

We wtorek wieczorem  właściciel jednego z ośrodków wypoczynkowych w Sztutowie poinformował policję o tym, że ktoś okradł jego budynki. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że z 25 domków letniskowych zginęły żeliwne skrzynki rozdzielcze o wartości około 5 tysięcy złotych.

Mundurowi jeszcze tego samego dnia zatrzymali złodziei.

Okazało się, że za kradzieżami skrzynek stoi trzech spokrewnionych ze sobą mieszkańców powiatu. 52 – letni ojciec i jego dwóch dorosłych synów wspólnie zorganizowali przestępczy proceder. Policjanci ustalili, że złodziejski łup wynosili z terenu ośrodka przez kilka ostatnich dni. Potem sprzedawali go w punkcie skupu złomu i dzielili się pieniędzmi.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Mundurowi zabezpieczyli narzędzia, których złodzieje używali do kradzieży. Policjanci odzyskali także część kradzionych skrzynek.

Śledczy przedstawili złodziejom zarzuty kradzieży, za co każdemu z nich grozi kara nawet 5 lat więzienia. 

Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2021 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.