Sztutowo
6 oC
piątek, 20 kwietnia 2018
Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
6 oC

24-latek zatrzymany w dzień za narkotyki, a wieczorem za kradzież

14 sierpnia 2014, 00:42
24-latek zatrzymany w dzień za narkotyki, a wieczorem za kradzież
W ręce policjantów wpadł 24 – letni mieszkaniec Trójmiasta podejrzewany o posiadanie narkotyków i kradzież roweru. Funkcjonariusze zatrzymali go w Stegnie dwukrotnie tego samego dnia. W dzień mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania narkotyków, a  pod wieczór kradzieży roweru spod jednego ze sztutowskich sklepów. Obie sprawy funkcjonariusze skierują do sądu. Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, zaś kradzież zagrożona jest karą pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat.
Współpraca policjantów z wydziału kryminalnego nowodworskiej jednostki z dzielnicowym ze Sztutowa zakończyła się zatrzymaniem 24 – letniego mieszkańca Trójmiasta podejrzanego o posiadanie narkotyków.
Funkcjonariusze od kilku dni podejrzewali, że przebywający tymczasowo na Mierzei Wiślanej mężczyzna może posiadać narkotyki. Policyjne podejrzenia potwierdziły się w ubiegły czwartek w trakcie zatrzymania 24-latka w nadmorskiej Stegnie. Tam na ulicy Powstańców Warszawy funkcjonariusze rozpoczęli kontrolę mężczyzny. W jej trakcie znaleźli przy nim worek foliowy, a w nim 25 woreczków strunowych z suszem roślinnym w środku. Badanie testerem potwierdziło, że zabezpieczona substancja to marihuana. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania narkotyków, a po wyjaśnieniu wszystkich okoliczności został zwolniony.

Jeszcze tego samego dnia ten sam 24 – latek wszedł w kolejny konflikt z prawem. Około godz. 18.00  doszło do kradzieży wartego 450 złotych  roweru spod jednego ze sklepów w Sztutowie. Zaraz po otrzymaniu zgłoszenia policjanci z nadmorskiej Stegny rozpoczęli poszukiwania szczegółowo opisanego jednośladu. Na ulicy Gdańskiej w Stegnie zaobserwowali mężczyznę poruszającego się pasującym do opisu rowerem.

Zatrzymali go i odzyskali skradziony kilkanaście minut wcześniej rower.  Mężczyzną, który się nim poruszał okazał się ten sam 24- latek z Trójmiasta, który wcześniej był zatrzymany za posiadanie narkotyków. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał kolejne zarzuty. Za kradzież roweru grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat. Już wkrótce policjanci skierują obie sprawy do sądu.

inf. KPP Nowy Dwór Gdański

Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.