Sztutowo
12 oC
sobota, 25 maja 2019
Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
12 oC

Gościniec Nad ZalewemAdres: ul. Rybacka 185, Kąty Rybackie
Telefon: 606888764
Strona www: http://nadzalewem.pl

Oferta:


Zapraszamy przez cały rok do Kątów Rybackich. Oferujemy pokoje 2,3,4,5 - osobowe z łazienkami i TV, także dobrze wyposażone domki. Parking ogrodzony, stołówka, plac zabaw, boisko, miejsca na grille i ogniska. Cudowna, piaszczysta zazwyczaj pusta plaża bałtycka obfitująca w bursztyn, las pełen zwierząt i grzybów, zalew z miejscami dla wędkarzy. Posiadamy także nad Zalewem Wiślanym małą, własną przystań z kawałkiem plaży.

Można wypożyczyć u nas: łódki dla wędkarzy, zwłaszcza, że obok są specjalnie zanęcane miejsca, łódki spacerowe dla wczasowiczów, rowery wodne, żaglówki, deski windsurfingowe. Prowadząca do Krynicy Morskiej przez rezerwat bukowy ścieżka rowerowa, zapewnia nam czynny wypoczynek z niezwykle atrakcyjnymi miejscami. Stąd i u nas wypożyczalnia rowerów dla mamy, taty i tej małej osoby, która jest w naszym życiu najważniejsza.

Wycieczki do pobliskich: Krynica Morska - 12 km , Gdańsk - 53 km , Malbork - 50 km , Frombork - 58 km , w tym przejazd promem przez rzekę Nogat lub samochodem do Krynicy Morskiej i statkiem do Fromborka. Kursy regularne. Żuławy z niezwykle ciekawymi domami podcieniowym, kościoły gotyckie i wczesnego baroku, stare cmentarze pamiętające Rzeczpospolitą Obojga Narodów, stare cmentarze menonickie.

Z miejscem, w którym jest nasz pensjonat związane są legendy. Zapraszamy do zapoznania się z nimi na naszej stronie www.nadzalewem.pl

Za oknami naszego Gościńca wtedy jeszcze nie istniejącego, odbyła się w czasie Wojny Trzynastoletniej, pierwsza bitwa morska Rzeczpospolitej, w której statki wielu miast hanzeatyckich oraz piesi i zaciężni z Pasłęka i Ornety, pod dowództwem kapra Jakuba Vochsa, elblążanina, zamordowanego później przez zawistnych Gdańszczan, pokonały potężną flotę krzyżacką, przyczyniając się do upadku Gniewu i bezpiecznej żeglugi między Toruniem i Gdańskiem, co zapewniło na blisko trzy wieki ogromny rozwój Rzeczpospolitej O tym można długo. Tu na każdym miejscu oddycha się historią i najświeższym, morskim powietrzem.

Tu przestrzeń jest wolna i człowiek czuje się jej integralną, wspaniałą częścią. To ważne odczucie.

Formularz kontaktowy:

Zaznacz pole "Nie jestem robotem"Odsłon: 4929

Zdjęcia:

fot. 1
Noclegi Kąty Rybackie

Pokaż wszystkie oferty noclegowe
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.