Sztutowo
20 oC
niedziela, 7 sierpnia 2022
Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana
20 oC
 Baner


 Baner

Donos do prokuratury Marcina Owsińskiego okazał się nieuzasadniony. Wójt i Radni chronią Przewodniczącego Rady

22 lipca 2020, 22:00
Donos do prokuratury Marcina Owsińskiego okazał się nieuzasadniony. Wójt i Radni chronią Przewodniczącego Rady
Wracamy do sprawy donosu do Prokuratury, który po aferze związanej z Parkiem Krajobrazowym złożył Przewodniczący Rady Gminy Sztutowo Marcin Owsiński. Zarzuty, które składał do Prokuratury Marcin Owsiński okazały się nieuzasadnione. Sprawa została umorzona.

Donos Marcina Owsińskiego szeroko był opisywany w 2019 roku (powiązane treści znajdują się poniżej artykułu). Dotyczył petycji podpisanej przez ponad 650 mieszkańców gminy Sztutowo, którzy sprzeciwili się rozszerzeniu Parku Krajobrazowego na terenie gminy Sztutowo. Marcin Owsiński doszukiwał się popełnienia przestępstwa w związku z tą obywatelską inicjatywą. Jednocześnie w tej sprawie Przewodniczący Marcin Owsiński oraz Wiceprzewodnicząca Krystyna Skrzek to zagorzali zwolennicy tego, aby cała gmina Sztutowo został objęta Parkiem Krajobrazowym, co utrudniłoby działalność wielu mieszkańcom gminy Sztutowo, rolnikom i samej gminie. Decydujące zdanie o tym, czy dana inwestycja mogłaby powstać miałaby organa ochrony środowiska. Marcin Owsiński zabiegał, aby w związku z tą sprawą oskarżyć o popełnienie przestępstwa osoby zaangażowane i podpisujące petycję. Zarówno Pan Owsiński i Pani Skrzek już po całej aferze bez jakiegolkolwiek upoważnienia Rady Gminy brali udział w spotkaniach z przedstawicielami Parku Krajobrazowego. Szczególy tych rozmów nie zostały podane do wiadomości opinii publicznej,

Marcin Owsiński wraz z Wójtem Robertem Zielińskim od kilku miesięcy odmawiają prawa dostępu do informacji publicznej. Obaj odmawiają wydania dokumentu - donosu - zawiadomienia do Prokuratury, który powstał w Urzędzie Gminy Sztutowo na zlecenie Przewodniczącego Rady Gminy Marcina Owsińskiego, funkcjonariusza publicznego.

Całkowicie absurdalne są słowa Wójta Roberta Zielińskiego, który twierdzi, że takiego dokumentu nie ma w Urzędzie Gminy Sztutowo. Jeśli wierzyć słowom Wójta, w gminie Sztutowo mamy drugi urząd gminy, którym zarządza Marcin Owsiński. Mam dość kłamstw i manipulacji osób zamieszanych w tą sprawę wymierzoną przeciwko mieszkańcom. Dlatego publicznie apeluję do Marcina Owsińskiego:

JEST PAN FUNKCJONARIUSZEM PUBLICZNYM. W SPOSÓB NIEUZASADNIONY I NIE POSIADAJĄC ŻADNYCH DOWODÓW ZŁOŻYŁ PAN DONOS DO PROKURATURY. SPRAWA ZOSTAŁA UMORZONA.

 JEST PAN AUTOREM WIELU PUBLIKACJI, TEKSTÓW I KSIĄŻEK, KTÓRYMI CHWALI SIĘ PAN NA FORUM PUBLICZNYM.

DLACZEGO WSTYDZI SIĘ PAN DONOSU, KTÓRY NAPISAŁ NA MIESZKAŃCÓW GMINY SZTUTOWO, KTÓRZY WALCZYLI O SWOJE PRAWA? CZEGO SIĘ PAN BOI? NIECH PAN UJAWNI MIESZKAŃCOM GMINY SZTUTOWO SWOJE PISMO DO PROKURATURY.

Należy przy tym dodać, że moja skarga złożona w listopadzie 2019 roku na Przewodniczącego Rady Gminy Sztutowo Marcina Owsińskiego, w kwestii odmowy udostępnienia donosu, którą skierowałem do Komisji Skarg pod Przewodnictwem Radnego Piotra Szlendaka nie została w ogóle rozpatrzona. Przewodniczący Szlendak uznał, że Skargę należy skierować do Wojewody Pomorskiego, co oczywiście uczyniłem. W lutym 2020 (ponad 5 miesiący temu) Wojewoda Pomorski udzielił odpowiedzi, że skargą ma zająć się Rada Gminy Sztutowo. Od tej pory Przewodniczący Marcin Owsiński udawał, że takiej sprawy nie ma i mając obowiązek wprowadzić ten punkt pod obrady sesji - nie zrobił tego. W dniu 29.06.2020 na mój wniosek, aby Rada zajęła się sprawą - głosami 8 radnych (z Komitetu Wójta Roberta Zielińskiego) wniosek został odrzucony i skarga zawisła w próżni. Ta ósemka radnych w głosowaniu postawiła się wyżej niż Wojewoda Pomorski.

Nie ma takiej możliwości, by sprawa została zamieciona pod dywan. Jeśli skarga została złożona, musi zostać rozpatrzona. Dlaczego Radni z Komitetu Roberta Zielińskiego wraz z Przewodniczącym Owsińskim chcą "ukręcić łeb" i zamieść pod dywan tą sprawę? Dlaczego Wójt chroni Przewodniczącego? W podobnej sprawie ci sami Radni odmówili rozpatrzenia skargi radnego Arkadiusza Walczyka, który w sposób oczywisty wskazał, że Marcin Owsiński świadomie od wielu miesięcy dopuszcza się łamania statutu gminy Sztutowo w związku z organizacją dyżurów. W tej sprawie także Wójt Zieliński stanął po stronie Marcina Owsińskiego, czyli po stronie łamania statutu Gminy Sztutowo.

Do tych skandalicznych i nie rozwiązanych dotąd spraw, spraw świadomego łamania prawa przez władze gminy Sztutowo będę wracał do czasu ich ostatecznego rozstrzygnięcia, nawet jeśli będą potrzebne do tego wyroki sądów.

Radny Gminy Sztutowo

Igor Rudziński

Czytaj także:
Komentarze (25):

~wyznanie prawdy (niezalogowany) / 23.07.2020, 12:20
Klika i nic więcej , brak słów !!!
A zastraszanie społeczeństwa wyjdzie im uszami ,więc niech się nie dziwią że zapracowali sobie na złą opinie .
Brawo niech robią tak dalej , czym więcej afer tym śmieszniej .
Ciekawa gmina .
Przez tyle lat był porządek i szacunek dla urzędu a teraz czysta parodia .
Ciągle jakieś skandale ,wyzwiska ,brak powagi
~Dobrze (niezalogowany) / 23.07.2020, 17:07
Cieszę się że jest ktoś w tej gminie kto pilnuje porządku . Inaczej nie wiedzielibyśmy o wielu sprawach .
~Panie sołtysie (niezalogowany) / 23.07.2020, 22:55
Proszę wyprostować drążek do podciągania na siłowni koło szkoły. Już było zglaszawe i nic.
~Mieszkaniec Kątów (niezalogowany) / 23.07.2020, 23:30
Wójt Zieliński to dobry człowiek, ale współpraca z panem Owsińskim to był dla niego pocałunek śmierci. Otoczył się doradcami, którzy tylko chcieli ukręcić swoje lody i dał sobie wejść na głowę. Przykre, że nadal nie widzi, że Owsiński gra tylko pod siebie i nie takich "kolegów" już odpalił dla własnych celów. Chodzą plotki, że Owsiński będzie startował na wójta i jest gotów nawet własną żonę zdegradować. Przykre, że pani Sylwia, która tyle dobrego zrobiła dla szkoły cierpi i traci szacunek za "dokonania" swojego męża. Ale to zwykła żądza władzy człowieka bez honoru i donosiciela.
~Konik (niezalogowany) / 28.07.2020, 18:21
Na fb jaki chórek poparcia dla jeszcze panującego...
Śmiech ogarnia obłudę i zakłamanie.
Najbardziej bawią psalmy pochwalne babeczki której mąż jeszcze niedawno pracował w UG, niestety za obecnego przyszło smutne rozstanie.
Albo następny z prowincji, chce ludzi ze stołków usuwać a gdzie buśki nie otworzy to te coraz większe dupsko obrabia, po przed chwilą pochlebnym komencie. Można by pisać wiele o machlojach wpisywaczy/ek, o ich synkach, mężach, teściach... grupach wzajemnej adoracji bez merytoryki lub minimum znajomości prawa. Dobrze że ta maskarada się kończy.

W śród takich "wybitnych" obywateli wolałbym mieć wrogów niż wyborców.
~leśne dziadki (niezalogowany) / 28.07.2020, 21:50
Poparcie dla Konika - wreszcie poważnie podsumował to łajdactwo
~Starsi mieszkańcy (niezalogowany) / 28.07.2020, 23:24
Owsiński przebiera nogami, bo miał startować w wyborach w 2023, a tu musi wcześniej odpalić wójta swojego serdecznego przyjaciela... nie jeden w to uwierzył i przypłacił za to najwyższą cenę. Myślał, że jak schowa się w szafie na 12 lat, to nikt nie będzie pamiętał jak niszczył swoich przeciwników. Panie Owsiński pamiętamy i będziemy pamiętać
~Wyborca (niezalogowany) / 29.07.2020, 00:47
Pan 0. przyszedł do rady tylko po to żeby się zemścić na mieszkańcach za to że nie wybrali go na wójta w 2006 r. Casus Iwony T., ale ona poprzestała na nienawiści do gminy i sobie odpuściła. Rudy ciągle pała rządzą zemsty na gminie i chcę przejąć władzę absolutną i zniszczyć każdego kto ma inne zdanie, jest gotów poświęcić każdego żeby swój cel osiągnąć
~Mieszkaniec (niezalogowany) / 29.07.2020, 08:37
Iwonka była najlepszym wójtem ale źli ludzie ją zniszczyli...
~Do Mieszkaniec (niezalogowany) / 29.07.2020, 12:32
Zrób dochodzenie i zbadaj kto prawnie uświadomił cmentarzową sąsiadkę która terroryzuje całą gminę to zmienisz zdanie.
~mała*czarna (niezalogowany) / 29.07.2020, 21:00
Kiedy to się skończy...?
~bez pochlebiania (niezalogowany) / 30.07.2020, 12:52
Sz. Pani IWONA - kobieta wójt - żelazna dama , takiej nam trzeba -wiedziała co robi .
Taktowna , odpowiedzialna , posiadająca wiedzę i nie dawała się omotać durniom .
Szacunek wielki - już takiej wójtowej chyba mieć nie będziemy .
~Znów wybory. (niezalogowany) / 30.07.2020, 23:47
Powieźli wójta....
~sam pojechał po bandzie (niezalogowany) / 01.08.2020, 00:11
jak powiezli wójta , as sam pojechał na grzbietach swoich lisusów i totującego sobie sciezke na wójta tego rudego z kropką
~XXX (niezalogowany) / 01.08.2020, 15:17
Ciekawi nas co mądrego ma do powiedzenia przewodniczący i wójt , w związku z sytuacją jaka obecnie panuje w gminie
Myślimy że jeden wielki wstyd .
Pieczenie ciast na imprezę przed gminą na nic się zda
Poczęstunek gawiedzi dzikiem pieczonym , czy szklana bimbru nic nie zmieni !!!
To będzie tylko bardziej zabawne i większe ośmieszenie gminnych urzędników .
Może na to wszystko coś zaradzi Piotr i włączy sygnały w samochodzie ochrony by chronić nawiedzonych .
Na kolanach proście o przebaczenie , może msza w tej intencji na schodach gminy coś dobrego przyniesie .
Ciekawe czy zawyją syreny nowego samochodu straży i karetki pogotowia
Maseczki też będą rozdawać i przyłbice by się nie zarazić głupotą ?
A ryby wędzone od Irenki też będą rozdawana na zagrychę .
Podpisy pod petycją to totalna bzdura -ośmieszajcie się dalej ,bawcie się tą gminą do upadłego .
~saba (niezalogowany) / 01.08.2020, 15:21
ostatnia jazda bez trzymanki
pani M przywiezie Roberta karocą ze Skowronek do Sztutowa .
Król będzie miał ostanie wystąpienie , a paź króla ja panie na twe żądanie rozwaliłem cały dwór , królu czemu polegliśmy co z naszą świtą i dworem potworem
~Blokers (niezalogowany) / 01.08.2020, 15:45
No będę płakał po wojcie...... Na obiecywał gruszek na wierzbie a boi się walnąć piescia w stół.
~kapitan (niezalogowany) / 01.08.2020, 18:15
Titanic tonie ale orkiestra z rudym dyregentem gra do końca
~Queen is traitor (niezalogowany) / 01.08.2020, 20:31
Kapitan nie przesadzaj aż taki gruby nie jest. W sumie nie zły z niego chłopak ale trochę pogubiony i bez jaj
~Polak (niezalogowany) / 01.08.2020, 21:00
Zakończmy już tę wojnę polsko- polską
~Maciej (niezalogowany) / 01.08.2020, 21:09
Czy oddawanie swego poparcia własnoręcznym podpisem z imienia i nazwiska dla prawołomcy nie podchodzi przypadkiem o współudział?

Czy ktoś może już wie jaki przyjdzie komisarz? Może taki co będzie tylko wpadał na kawkę, a może taki który prześledzi każdy krok - podpis - lub czyn stwierdzający szkodliwe działanie na rzecz gminy z ostatnich dwuch lat?
~do Maciej (niezalogowany) / 01.08.2020, 22:28
Pod współudzial to już raczej nie podchodzi,bo to po fakcie ale o podpisujących dobrze nie świadczy.Nawoływanie do podpisywania tej petycji jest szczytem bezczelności,złamać prawo,szukać usprawiedliwienia ,mieszać w to innych ...wszystkie chwyty dozwolone
by tylko stołka nie stracić.A wystarczy mieć odrobinę honoru i uczciwie ponieść konsekwencje skoro zabrakło wiedzy albo doradcy nawalili.
~szczupak (niezalogowany) / 02.08.2020, 01:02
By stołków nie stracili to robią biesiadę przed gminą , to biesiadne spotkanie winno byc na Wisłą Królewiecką z tronem dla nich i szanty , uga buga + popijawado rana by pozegnać to towarzycho bezpowrotnie , i zbierać podpisy na kacu tylu pajaców
~tratatata (niezalogowany) / 07.08.2020, 13:39
a niech Owsik chroni Robetra -dla nas mogą nawet razem mic ………………...
~Monika (niezalogowany) / 08.08.2020, 15:44
Szanowna Rado Gminy, chcąc ratować wójta wymień przewodniczącego. No chyba, że właśnie o to odwołanie chodzi, bo nie wierzę, że powodem jest deficyt mądrych ludzi w składzie Rady. Pozdrawiam.
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.