Sztutowo
25 oC
piątek, 18 czerwca 2021
Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
25 oC

Marcin Owsiński będzie stawiać pomnik w Sztutowie. Na zaniedbanym skwerku

16 września 2020, 22:00
Marcin Owsiński będzie stawiać pomnik w Sztutowie. Na zaniedbanym skwerku
Przewodniczący Rady Gminy Sztutowo Marcin Owsiński wpadł na pomysł, że należy w Sztutowie postawić pomnik. Skierował nawet w tej sprawie list otwarty do Wójta Roberta Zielińskiego, pomimo że obaj włodarze widzą się  conajmniej kilka razy w tygodniu. Na list natychmiast odpowiedził Wójt Zieliśński, że w pełni popiera pomysł Przewodniczącego Rady. W załączeniu zamieszczamy listy oraz zdjęcia miejsca, gdzie miałby stanąć pomnik.

Pomnik miałby stanąć na tzw. skwerku przy ul. Zaułek na miejscu fontanny. Fontanna, jak i cały skwerek za kadencji wójta Zielińskiego została zdewastowana, zniszczona i wójt nic z tym nie zrobił. Skwerek jest zarośnięty w każdym miejscu trawą i chwastami, nikt nie dbał o to miejsce w ostatnich miesiącach, ale skoro Przewodniczący Owsiński wydał dyspozycje to wójt jest w gotowości do działania. Nie wiadomo jednak skąd Pan Owsiński ma zamiar sfinansować budowę pomnika. Jako radny będę przeciwny, by pieniądze poszły z budżetu gminy. Jest wiele innych bardziej pilnych i koniecznych wydatków. W sprawie budowy pomnika ma być powołany społeczny komitet (zapewne złożony z komitetu wyborczego wójta Zielińskiego). Tenże, jeśli w ogóle powstanie, komitet powinien szukać środków na budowę pomnika we własnym zakresie.

Poniżej publikuję pisma w tej sprawie oraz zdjęcia zaniedbanego przez gminę prez wiele miesięcy miejsca, gdzie ten pomnik miałby powstać. W tym miejscu zwracam się do Wójta Zielińskiego o zadbanie o porządek w gminie, gdyż za jego kadencji gmina jest zaśmiecona. Mimo, że obiecywał w kampanii dbanie o porządek w gminie,  to rzeczywistość go całkowicie zweryfikowała, że nie potrafi poradzić sobie z tym prostym problemem i zaśmiecanie i wszechobecny brud, śmieci i zarośnietę chwastami tereny gminy przerastają możliwości działania Wójta Zielińskiego.

Poniżej zamieszczam list Marcina Owsińskiego oraz natychmiastowa odpowiedź Wójta Zielińskiego. O sprawie w żaden sposób nie zostali poinformowani radni (być może wiedziała o tym grupa tzw. "wybrańców"). Ze swojej praktyki radnego  wiem, że kiedy kieruję pismo do Wójta w sprawie rady, czeka on 14 dni by napisać do Marcina Owsińskiego, następnie Marcin Owsiński czeka 14 dni by przesłać odpowiedź odmowną do Wójta, który po kolejnych dnia odpowiada do adresata.

Jako radny od września 2019 nie dostałem odpowiedzi na wniosek do budżetu na 2020 rok (pomimu monitu na sesji o wotum zaufania w 2020 roku) o całościowy remont ulicy Zaułek w Sztutowie, który ma 100% szansę dostać rządowe dofinansowanie. Do dziś nie dostałem odpowiedzi od Wójta Zielińskiego. Być może gdyby ulica Zaułek była w Kątach Rybackich to sprawa byłaby inaczej i szybciej załatwiona. Kiedy Robert Zielińśki był sołtysem w poprzedniej kadencji sam krytykował poprzednie władze, kiedy jego wnioski nie otrzymały odpowiedzi. 

Tutaj jak widać wójt natychmiastowo załatwił sprawę Marcina Owsińskiego. Czekamy tylko na powołanie komitetu społecznego, który pobuduje pomnik. Ze swojej strony nalegam, by wójt Zieliński zajął się tak prostymi sprawami jak zadbanie o porządek w gminie, którego nie potrafi zaprowadzić od niemal 2 lat, pomimo obietnic składanych od 2018 roku.

Radny Igor Rudziński


Zdjęcie

Natychmiastowa odpowiedź wójta Zielińskiego:

Wójt Gminy w pełni popiera inicjatywę i liczy na społeczną akceptację tego pomysłu. W roku 2020 kończy się państwowy cykl obchodów Stulecia Niepodległości, warto też wspominać naszych przodków którzy stworzyli w 1945 roku nową polską Gminę Sztutowo. Obecnie takiego miejsca spotkań i pamięci brakuje. To przy nim mogą odbywać się ceremonie państwowe w ważne dla Polaków i miejscowej społeczności dni, jak 3 maja, 15 sierpnia, 15 września, czy 11 listopada. 

W tej sprawie powołany zostanie społeczny komitet, który podejmie dalsze działania. 

Poniżej zdjęcia zaniedbanego od wielu miesiący skwerka gdzie ma stanąć pomnik:

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

 


Komentarze (54):

~Mariola (niezalogowany) / 16.09.2020, 23:48
Takiego mamy wójta, że dla niego problem nie do rozwiązania to końskie łajno, które zalega na plaży, na ulicach i w lesie. Bo się przypadkiem rodzinie narazi... A państwo 0. to się mu śmieją w twarz bo zrobili z gminy prywatny folwark i kręcą w końcu swoje interesy...
~Niezany (niezalogowany) / 17.09.2020, 06:49
No fajnie postawić pomnik i położyć kwiaty,
Tylko nadal nie wiadomo kto później to posprzata?
~MalinaZeSzczecina (niezalogowany) / 17.09.2020, 07:06
Na zaułku wystarczy nowa droga i porządek. W Kątach robią porządki aż miło się patrzy a w Sztutowie nic się nie dzieje tylko końskie gówna na chodnikach leżą. Może trzeba je pozbierać i pod gminą rzucić to w końcu ktoś o tym pomyśli...
~Siwy (niezalogowany) / 17.09.2020, 07:31
Stawiać pomnik będzie gdzie flagi w kolorach tęczy wieszać :D :D :D
~Ja (niezalogowany) / 17.09.2020, 07:40
Jaki pomnik. ??? Wystarczy zadbać o Skwerek. Fajne miejsce do posiedzenia. A pomnik Pan Marcin niech sobie kolo domu postawi. Jestem przeciwna temu głupiemu pomysłowi. Moze jeszcze co tydzień bedziemy musieli się wspólnie koko niego modlic🤬🤬🤬🤬😡 Mowie Nie.
~Mis (niezalogowany) / 17.09.2020, 07:45
Zamiast zajmować się pierdolam i kretyńskimi pomysłami wkoncu zajmą się czymś konkretnym. KIEDY POWSTANIE JAKI KOLWIEK MARKET??????? niech sie tym zajmie Pan Owsinki a nie Pomnikami. Co to wogolr za debilny pomysł. Pomnik. Moze Kaczyńskiemu z kotem😡 no brak słów
~Nieznany (niezalogowany) / 17.09.2020, 08:25
A może tak by warto pomyśleć o zrobieniu drogi Zaułek bo płyty wystają i ta droga jest w ogóle zapomniana najlepiej zaorać i po sprawie.
~Mieszkaniec (niezalogowany) / 17.09.2020, 09:05
to jest obraz gminy za kadencji Marcina i Roberta. wszędzie brud smród, syf, zarośla i krzaki. a oni siedzą w gabinecie i przy kawce wymyślają takie durne pomysły jak pomnik na cześć gminy...
~Miś (niezalogowany) / 17.09.2020, 09:09
Marcin O. przedstawia w gabinecie wójta projekt pomnika. Koloryzowane
~... (niezalogowany) / 17.09.2020, 09:20
Reakcja Prezesa na propozycje ...
~$$$ (niezalogowany) / 17.09.2020, 10:18
Pan Piotr myślał i wymyślił , miały być kapliczki a będzie pomnik i basta!!! za ich prywatne pieniążki . Oddadzą swoje pensje i diety na budowę pomnika .
Budujcie jak najszybciej !!!
~świeckie asy (niezalogowany) / 17.09.2020, 10:25
W Kątach Rybackich - też jest pomnik " KRZYŻ " - w koło niego i za ogrodzeniem chwasty po kolana od 2 lat - wstyd , wszyscy parafianie mieli się nim opiekować ,dbać i kwiaty sadzić -czysta degrengolada -wszystko na pokaz ,obiecanki a jak co do czego to nikt nie dba i wszyscy mają to w d …
Przynajmniej na ławce przy krzyżu mają gdzie siedzieć pijacy, narkomani i czekać na rozgrzeszenie , takie wielkie buty.
~czekam z masztem (niezalogowany) / 17.09.2020, 10:31
Każdy niech przygotuje kasę na budowę pomnika , to obywatelski obowiązek , czekamy na skład komitetu budowy pomnika i konto na które już należy wpłacać datki na budowę wpłat , mamy nadzieje że księża oddadzą swoje datki z mszy , i poświecą ten pomnik.
Będzie balanga .
~volha (niezalogowany) / 17.09.2020, 11:21
marketu budiet mini dino w miescie Sztutowoo
~wafelek (niezalogowany) / 17.09.2020, 11:48
Hmmm, nie chce nic mówić, ale wygląda zupełnie jak plac zabaw pod gmina zamknięty na klucz, na którym od wielu lat rosna zarośla, bez względu na to kto zasiada w gminnych władzach. Miejsca, z których się nie korzysta, które zostają porzucone, prędzej czy później i tak zabiera natura.
Ale co ja się mogę wypowiadać, przecież jestem tu tylko przejazdem.
~inez sztutowo (niezalogowany) / 17.09.2020, 12:58
Byli wójtowie starali się by w gminie było czysto , by panował porządek bo cała gmina to nasza wizytówka , a teraz jesteśmy w czarnej d.
Może społeczeństwo i władze gminna zagonić do czynu społecznego i będzie czysto .
Faktycznie nie ma komu zadbać o plac zabaw przed gminą - to nasza czarna zmora
~Dziadek (niezalogowany) / 17.09.2020, 17:39
O parku zabaw pod gmina to można zapomnieć to prywatna działka pani która się tym opiekuję nie zawsze można tam wejść a jeszcze piwo tam wypić o boże co by to było
~Nowotwory i alergie witam (niezalogowany) / 17.09.2020, 20:40
A tymczasem wieża 5G własnie jest stawiana..... Szprycha to ma łeb
~szook (niezalogowany) / 17.09.2020, 20:54
centrum Sztutowa i takie chaszcze ale to tylko świadczy o władzy ,bardzo źle świadczy
~Zenek (niezalogowany) / 17.09.2020, 22:59
Endrju i Piter na honorowych członkow społecznego komitetu budowy pomnika. Kto jeszcze by się nadal?
~reżyser (niezalogowany) / 18.09.2020, 08:43
Gdyby Bareja jeszcze żył to drugi odcinek misia mógłby nakręcić w 2020 roku w Sztutowie
~Kamieni kupa (niezalogowany) / 18.09.2020, 09:13
Laszka, Grochowo, groszkowo też chcemy pomników!!!!! Najlepiej rudego i kaczaka
~Mieszkaniec (niezalogowany) / 18.09.2020, 09:45
Pytanie Kim ten P.Owsinski jest w naszej gminie ?.. Bawi sie w nasz rzad ? Wladza ma g... do gadania a zwykly pionek rzadzi gmina.
~tak tak (niezalogowany) / 18.09.2020, 12:26
pionek pionkiem i ruda grzywa wszystkich zamiata
~Mieszkaniec (niezalogowany) / 18.09.2020, 12:38
Ktoś się w końcu zdobędzie na odwagę i przywiezie taczki pod gminę?
~Do Mieszkaniec (niezalogowany) / 18.09.2020, 18:03
Taczka już raz była podczas parkowej debaty 2.0
Tylko nie mogli się zdecydować kto ma na nią wsiąść czy Ci co chcą udostępnić naszą prywatną własność unijnej maszynie do blokady rozwoju potencjału gospodarczego naszych terenów, czy mają na nią wsiąść sami grabierzcy.
Z niezrozumiałej na codzień uprzejmości jednych i drugich nie wsiadł nikt, ale jak to mówi stare dobre przysłowie
- co się odwlecze to nie uciecze.
~Oli (niezalogowany) / 19.09.2020, 07:54
Oj się pamięta stare,dobre czasy na skwerku.Jak się nie mylę to ul.Zaułek jest jedną z najstarszych ulic w Sztutowie.I chyba najbardziej zaniedbaną w naszej gminie.Za poprzednich włodarzy pamiętam jak panie i panowie z "interwencji" na kolanach wyrywali chwasty i skwerek wyglądał na ogarnięty.To co się teraz dzieje w naszej gminie prosi o pomstę do nieba.Ten nasz wójt jedynie na co się nadaje to na sołtysa Kątów.Chociaz nie wiem czy by go wybrali ponownie.A co do Marcina to niech wraca do muzeum.tam jego miejsce.
~Endriu na wójta!!!! (niezalogowany) / 19.09.2020, 09:13
Endriu prowadź nas!!
~AROA (niezalogowany) / 19.09.2020, 10:14
Co tam znów nasz ryży naczelnik wymyślił!?
~mieszkaniec (niezalogowany) / 19.09.2020, 20:03
W Kątach to każdy przy swoich posesjach dba o porządek, wykosi, zamiecie chodnik i nie czeka aż mu posprzątają. Natomiast w Sztutowie jest grupa niezadowolonych, siedzą nic nie robią tylko narzekają.
O czym to świadczy ????????????????
~Rozsądny komentator (niezalogowany) / 19.09.2020, 22:18
Witam,

W pierwszej kolejności nasi włodarze powinni zadbać o czystość gminy. Oczywiście rozumiemy to doskonałe że przed laty tzw. "interwencja" cieszyła się tym iż był na to duży popyt gdyż stopa bezrobocia była na bardzo niskim poziomie. W dzisiejszych czasach bezrobocie jest niskie i ciężko o ludzi którzy by pracowali przy tzw. "miotle lub Łopacie", więc włodarze powinni odnaleźć środki i je zagwarantować i budżecie gminy na prywatna firmę sprzątająca która zagwarantuje czystość w naszej gminie. Jest to wiadomo ciężkie, ale turyści naprawdę zwracają na to uwagę przyjeżdżając do nas. Możemy tylko spojrzeć na sąsiadujące gminy w których czystość jest na pierwszym miejscu. A opisywany skwerek w Sztutowie jest w stanie agonialnym jak również plac zabaw tuż obok Urzędu Gminy.
Drodzy włodarze i radni naszej pięknej gminy,jeśli to czytacie weźcie ten komentarz pod uwagę przy najbliższej sesji gminy.
Pozdrawiam
~do mieszkańca (niezalogowany) / 20.09.2020, 10:44
Mam takie same zdanie na temat sprzątania przy własnych posesjach.Nikomu korona z głowy nie spadnie jak posprząta koło własnego domu.Niektóre posesje są tak zapuszczone i to od wielu lat że właściciele powinni się wstydzić wyłazić ze swych zarośli. A swoją drogą powinny być powycinane wszystkie tzw.samosiejki na poboczach i tu jest właśnie rola Gminy.Skończą się utyskiwania a posypią się same pochwały i plusy dla Naszej Gminy i Włodarzy. Na pewno to ludzie docenią.
~grzmot (niezalogowany) / 20.09.2020, 13:09
Spokojnie ludziska , skończą się przedstawienia błaznów - spektakle śmiechu , nadchodzi chwila i kurtyna na scenie gminnej się zapadnie , juz rudy nie będzie śpiewał i nie będzie wójt jemu tańczył jak on sobie zyczy , okrkiestra przestanie grac
~jam (niezalogowany) / 20.09.2020, 19:13
Widzialem jak dwoch facetow jeden szczuply blondyn ruchliwy i wesoly , a drugi wysoki i zwalistej postury smiecilo w centrum Sztutowa,zasiewali chwasty i kopali puste puszki po piwie
~Will Smith (niezalogowany) / 20.09.2020, 19:54
Faktycznie zdjęcie fontanny jak z scenografia z filmu " Jestem Legendą "
Może będzie druga część i to dlatego .
~mieszkaniec (niezalogowany) / 20.09.2020, 22:12
Tak to prawda włodarze powinni poprosić sołtysów o wykaz zaniedbanych posesji i działek.
Zamówić firmę zewnętrzną sprzątającą a FAKTURĘ do zapłaty za wykonaną usługę przesłać do właścicieli posesji ( proste). Myślę że komentarze by się skończyły a Gmina by odzyskała przyzwoity wygląd.
Może się mylę ??????????????
~Gospodarz Anioł zarządzi (niezalogowany) / 20.09.2020, 22:29
Aha to mieszkańcy mają sprzątać hodniki ulicę i może jeszcze urząd gminy w ramach prac sobotnich wysprzątać?
Alternatywy 4
~do mieszkańca (niezalogowany) / 20.09.2020, 22:30
Masz bardzo dobry pomysł, oby się ziścił.Nie mylisz się.!
~Wójt i radny to lipa (niezalogowany) / 20.09.2020, 22:30
Rudy na starostę!!!! Kocur na wojewodę!!!!!
~Dostał cynk (niezalogowany) / 20.09.2020, 22:32
Pod fontanna jest zakopana bursztyn komnata. Dlatego Martin chce kopać
~Do Mieszkaniec (niezalogowany) / 20.09.2020, 23:14
Z tym donoszeniem to bierzesz przykład chyba od samego rudzielca.
Nie przyszło osobie do móżdżka że komuś może tak wygodnie? Albo jest osobą biedną, chorą i nie ma siły?
Obecnie wejście na prywatną posesję może grozić kalectwem więc przemyśl to lewaku i w przyszłości nie wygłaszaj nieproszonych rad.
~mieszkaniec (niezalogowany) / 21.09.2020, 18:35
Do mieszkaniec odpowiedz: dlaczego obrażasz kogoś (rudzielec) stań w lustrze i zobacz jaki z ciebie kasanowa. Z kulturą pisania to daleko ci do tego rudzielca. Mój móżdżek mimo mojego wieku działa prawidłowo zapamiętaj że za wygodę trzeba płacić, czyżbyś o tym nie wiedział. Pamiętaj że osoba biedna - chora ma swoją godność i głupotami się nie zajmuje. Muszę cię powiadomić że, takie firmy są przeszkolone - ubezpieczone posiadają POZWOLENIE na taką działalność. Ja już w latach 70-tych wiedziałem co to jest lewactwo i jak smakuje jak widać tobie to nawet kościół nie pomógł. PRZYKRE.
ps. rudzielca nie znam myślę że nigdy się nie spotkałem.
~Do mieszkaniec (niezalogowany) / 21.09.2020, 21:53
Dlaczego na chudzielca można powiedzieć chudzielec i nie jest powszechnie obraźliwe, a na grubasa lub rudzielca nie można bo rzekomo jest?
W dopisku piszesz że rudzielca nie znasz a chwilę wcześniej że daleko mi do tego rudzielca WTF Koleś? Ciekawe czy zdążyłeś się już zaprzyjaźnić ze swoim rozdwojeniem jaźni?
O właśnie może zdefiniujesz swoim ponad półwiekowym móżdżkiem słowo lewica a prawica? Z takim stażem przypuszczam że wyskoczysz... albo wstrzymam się pewnie będzie ubaw.
Wiem że ci zabłysło w oczku jak się obecny socjal rozchulał i przyszła ci nadzieja że lata młodości przyszły na starość, jednak muszę cię zmartwić ten stan długo nie potrwa i módl się abyś za 10 lat już był po drugiej stronie styksu skoro z wiarą powszechną ci nie po drodze, bo emerytury starczy ci max na 7 dni. Swoją drogą to niezły służbista z ciebie, za komuny musiałeś nieźle łomotać pałą skoro takie ubeckie nakazy chcesz wprowadzać. Obudź się już ci nikt nic nie karze.
~xyz (niezalogowany) / 22.09.2020, 20:31
" W Kątach robią porządki, aż miło popatrzeć" gdzie, kiedy,w którym miejscu? brud i smród. Ostatni raz było
sprzątane za P. Kochanowskiego. Taki syf w turystycznej miejscowości, żeby chociaż raz przed sezonem.
WSTYD
~śmieciarka (niezalogowany) / 23.09.2020, 10:31
Katy do sprzątania - brak porządnego sołtysa a jeden był taki superowy to mu się zachciało ,a teraz ma co ma , wielki brud i syf w miejscowościach turystycznych , a zakasać rękawy i sprzątać z przewodniczącym wójcie
~mieszkaniec (niezalogowany) / 23.09.2020, 17:40
do mieszkaniec.
Oj dzieciaku-dzieciaku z takim opisem i z takimi życzeniami wobec drugiej osoby to pozwalają sobie ludzie zazdrośni i zakompleksieni. w oku mi nie błyszczy emerytury nie zabraknie a z wiarą byłem i jestem na co dzień. Pała z psychologii twoje spostrzeżenia i ocena pasują mi na obecne czasy. Moja emerytura zdrowie i dalsza praca pozwoli, możliwe że przeżyję jeszcze wiele lat. Pamiętaj nienawiść i wrogość doprowadzi ciebie do wielu chorób a może te 10 lat to wróżba dla ciebie. Zastanów się: dobrze ci radzę będziesz szczęśliwszy.
~Mieszkanka (niezalogowany) / 24.09.2020, 13:06
Skwerek posprzątano !!!😀
~stara miotła (niezalogowany) / 24.09.2020, 21:02
tyle o ile posprzątano ,ale między kostką zielenina rośnie -takie tam sprzątanie z grubsza .
Generalny porządek bedzie jak będzie pomnik ?
~widmo (niezalogowany) / 24.09.2020, 21:07
Kto posprząta przystanki pks w Kątach , Sztutowie -są pomazane farbą itd,
aż wstyd ktoś tyle pieniędzy wywalił na darmo by je postawic dla udogodnienia ludzi , to może je zlikwidować bo każdy już ma samochód
~Halo jest tam kto? (niezalogowany) / 25.09.2020, 07:56
Zaraz zaczną się powodzie na asfalcie a do dziś pobocza nie oczyszczone. Jakoś od Sztutowa w kierunku Krynicy można było zrobić a w Sztutowie wizytówka kałuże stojące w koleinach i pobocza z ziemią i zielskiem na pół metra....
~Obiecali co innego (niezalogowany) / 25.09.2020, 14:49
Połączenia kolejowe i autobusowe znikają.. Brawo rządy....
~pijany leoś (niezalogowany) / 25.09.2020, 20:13
A kogo szukasz " Halo jest tam kto ?
~??? (niezalogowany) / 26.09.2020, 10:32
siedzą jak drwale z korzeniami , myślą że wszystko jest super , są pępkami świata w tej gminie
tylko wstyd nam przynoszą , tego toku myślenia już nie zmienimy
~cis (niezalogowany) / 07.10.2020, 09:46
w czynie społecznym sprzątać całą gmine w każdą sobotę i nastanie spokój
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2021 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.