Sztutowo
13 oC
środa, 4 sierpnia 2021
Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
13 oC
 Baner

Wójt złożył wniosek o rządowe środki na kanalizację w Kobylej Kępie

15 grudnia 2020, 10:00
Wójt złożył wniosek o rządowe środki na kanalizację w Kobylej Kępie
W ostatnich dniach pojawiły się medialne informacje, o tym, że rząd przeznaczy kolejną transzę pomocy finansowej dla samorządów. Wójt Robert Zieliński o tej sprawie nie poinformował Radnych. Dopiero po informacji na stronie Wojewody można się dowiedzieć, że we wrześniu został złożony wniosek na budowę kanalizacji w miejscowości Kobyla Kępa. Koszt wyceniono na 2 miliony 300 tysięcy złotych.

Jednak dofinansowanie wyniosło ostatecznie 1 milion złotych z wnioskowanych 2,3 miliona złotych. Wniosek przewidywał:

Budowę sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej dla obszaru wsi Kobyla Kępa: 4 przepompownie ścieków sanitarnych z infrastrukturą techniczną, 2 przydomowe przepompownie ścieków, budowa zjazdu z terenu przepompowni P1 na drogę gminną, budowa instalacji elektrycznej dla przepompowi.

W jaki sposób temat zmniejszonego dofinansowania zostanie rozwiązany? Czy zostanie dołożona z budżetu gminy brakująca  kwota 1,2 miliona złotych (mało prawdpopodobne),  czy też  nitka kanalizacji zostanie dociągnięta tylko w ograniczonym zakresie do wybranych działek i gospodarstw? 

Czyli w ten sam sposób jak trwająca obecnie inwestycja wodociągowa także w Kobylej Kępie. W tej sprawie jest wiele wątpliwości i skarg okolicznych mieszkańców, którzy nie mają dostępu do wodociągu i kanalizacji i twierdzą, że inwestycja przebiega w inny sposób niż wcześniej obiecywano mieszkańcom.

To całkowicie nowa sprawa, o której oficjalnie jeszcze nic nie wiedzą radni i mieszkańcy.

Nadal także nie wiadomo na co zostanie przeznaczona pierwsza transza pomocy od rządu w wysokości 500 tysięcy złotych, o czym informowaliśmy w czerwcu - czytaj tutaj.


Zdjęcie

 


Komentarze (17):

~Mieszkaniec (niezalogowany) / 15.12.2020, 11:32
Jarek nie da. On nienawidzi Polakow... A już samorządów to całkiem....
~Ekolog prawdziwy (niezalogowany) / 15.12.2020, 11:35
Czy gazyfikacja też będzie robiona? Już od 45 nam obiecują wszyscy włodarze i nic.
~Mądry (niezalogowany) / 15.12.2020, 11:39
Pogadać z bursztyniarzami to przekopią i położą rury za pół ceny
~? (niezalogowany) / 15.12.2020, 11:52
Robert były menager wielkiego niby pensjonatu sprawy na Kobyłce pozałatwia że filcaki z kopyt końskich spadną - wie facecina co robi oby tak dalej …… ………...
~mieszkaniec (niezalogowany) / 15.12.2020, 16:43
na każdym kroku plują na rząd i wojewodę, a pierwsi łapy wyciągają po pieniądze. żenujące
~Obserwator (niezalogowany) / 15.12.2020, 18:33
Ciekawe czy mieszkańcy Kobylej Kępy wiedzą coś na temat kanalizacji w ich wsi,skoro nawet radni nic nie wiedzą.Czy były jakies konsultacje społeczne i mieszkańcy wyrazili aprobatę odnośnie tej inwestycji?Czy zapoznali się z planami inwestycji jak i gdzie co ma powstac,skoro wiadomo juz (nawet z plakatu posła Smolińskiego)ile i jakich przepompowni ma byc zbudowane.Chyba bedzie to na dzialkach prywatnych,wiec czy mieszkańcy sie juz zgodzili?
Wydaje mi się,że wójt musiał to z nimi ustalac i wnioskując o pieniadze posiadał juz plany tej inwestycji.Czy przedłożył te plany mieszkańcom do wglądu,czy może to taka świąteczna niespodzianka miała byc😂Z tego co się orientuję,spora część mieszkańców zainwestowała w przydomowe biologiczne oczyszczalnie,czy w takim razie będą zadowoleni z niespodzianki ???
~Biedak (niezalogowany) / 15.12.2020, 19:24
200 tysięcy na wodociąg,1 milion na kanalizę. I to wszystko dla jednego gospodarza. Bogata gmina że tak dogadza wybrańcowi
~Były blokers (niezalogowany) / 15.12.2020, 20:12
Mi też zrobila gmina drogę, lampę na hybrydę. Wiec nie narzekajcie. Trochę zaufania. Może ten gazociąg kiedyś Robert załatwi.....
~Biedak Na ryczałcie (niezalogowany) / 15.12.2020, 20:16
Kiedy kasiora za kompost?
~Juke (niezalogowany) / 16.12.2020, 08:31
Czy wam sie dogodzi? Nie zlozylby - zle, ze przespał mozliwosc, zlozyl - drugie zle. Konsultacje społeczne w sprawie kanalizacji?? Czy ty człowieku jestem chory na głowę?? w sprawie elektryfikacji tez konsultacje, a moze od razu referendum??
~Obserwator z empatią. (niezalogowany) / 16.12.2020, 10:20
Do Juke...Innaczej byś się odniósł do sprawy,gdybys sam wydał grube pieniądze na porządną oczyszczalnie,a za kilka miesiecy ktoś by przyszedł i powiedział,że jednak bedzie kanalizacja...Trochę empatii i zrozumienia dla innych a nie ślepe poparcie dla wójta,który tak naprawdę to tylko myśli,że to on robi dobrze dla mieszkańców( za to go cenię)a tak naprawdę to szara eminencja robi robotę dla wybranych...
~Senator (niezalogowany) / 16.12.2020, 11:59
Jakbyśmy mieli normalnego wójta, to 5-10 milionów by do nas trafiło, a że mamy kogo mamy to rzucili nam ochłap
~###### (niezalogowany) / 17.12.2020, 13:41
SENATOR
- my społeczeństwo zgodni jesteśmy z twoim wpisem
~Mieszkanka z polnej (niezalogowany) / 27.12.2020, 21:08
Uważam , że trzeba budować kanalizację bo dosyć już tego smrodu z rowów na kobylej jak się do Kątów jedzie płytami przez mostek , smród straszny a nawet czasem się przelewa .już nie będę pisała gdzie ...
Proszę realizować jak najszybciej a w szczególności tam gdzie są zrealizowane miejscowe plany zagospodarowania i przy okazji budowy wodociągu .a później trzeba budować w stronę poludnia tam też jest plan zrobiony .i tam też mam być wodociąg.
I tam też są działki do sprzedania więc lobby działa .
Zastanawiam się tylko gdzie ta Kobyla się zaczyna skoro wodociąg jest realizowany w Kobylej Kępie a 50% inwestycji jest w Kątach .rozumiem że to wynika z warunków technicznych , więc należałoby znaki przestawić Kobylej Kępy
Więc mieszkańcy wsi są zgodni chyba że należy robić kanalizację pod lasem i na.poludniowy - wschód wsi w kierunku portu w kątach .
Tam muszą być uzbrojone działki !!!!!!
Nie mogą tam ciągle rosnąć kartofle !!!
~Mieszkanka NIE z Polnej. (niezalogowany) / 30.12.2020, 20:26
Mieszkanka z Polnej to pewnie zadowolona,bo szara eminencja przy okazji lobbowania inwestycji dla dwóch rolników( dla działek ktore już sprzedali albo dopiero sprzedadzą) uzbroiła w wodę ulicę Polną z dwóch stron.Tak,tak Polna ma wodę po prawej i po lewej stronie !!!Teraz pewnie kanalizacja rzekomo dla Kobylej Kępy będzie dotyczyła tylko jej północnej części,tylko tej od strony Kątów.Gmina już poniosła koszty dwóch planów zagodpodarowania dla północnej częsci Kobylej Kępy,teraz tam budują wodociąg na etapy,potem kanalizę.Szara eminencja czuwa i zanim odejdzie na emeryturę ma zamiar skończyc to co robi przez wiele lat na rzecz najpierw jednego,potem dwóch rolników...
Tylko co na to pozostała część Kobylej Kępy, pieniądze gminne są pompowane w jedną czesc ,a w drugiej świetlica się wali na głowę i nic sensownego nie zrobione.
~Jaaaaa (niezalogowany) / 30.12.2020, 20:39
No racja,w nowym harmonogramie odbioru odpadów komunalnych gminy Sztutowo brakuje Kobylej Kępy w tabeli odbioru odpadów segregowanych,już zapominają o istnieniu tej miejscowości...Co z plastikiem,papierem, szkłem i bio,mają zrobic stertę na srodku wsi???
~Konserwator (niezalogowany) / 31.12.2020, 10:23
Faktycznie nie ma Kobylej , nie widzę odbioru segregowanych.
Może trzeba znów piece wymienić na "smieciuch klasy piątej ".
Albo może są w 50% wyłączeni z systemu.
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2021 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.