Sztutowo
17 oC
niedziela, 1 października 2023
Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
17 oC

W Sztutowie inwestorzy niszczą gminną infrastrukturę. Władze gminy milczą

27 marca 2021, 17:00
W Sztutowie inwestorzy niszczą gminną infrastrukturę. Władze gminy milczą
Kilka dni temu na ul. Szkolnej w Sztutowie został zniszczony chodnik, prawdopodobnie przez ciężarówkę wjeżdzającą na pobliską budowę marketu. Od tamtej pory miejsca uszkodzenia jest "zabezpieczone" taśmą. Podobnie ciężkie transporty jeżdzą codziennie przez ul. Szkolną i Obozową na inne inwestycje. Władze gminy milczą w tej sprawie.

Jak się okazuje ciężkie transporty z materiałami budowlanymi jeżdzą na gminną działkę przy dawnych magazynach zbożowych przy ul. Obozowej. Tam od wielu miesięcy mieści się baza materiałowa jednej z prywatnych firm.

Sprawę na ostatniej sesji poruszył Radny Arkadiusz Walczyk. Wtedy Robert Zieliński zapewniał, że jeszcze tego samego dnia materiały miały zniknąć z gminnej działki. Tak się nie stało. Dodatkowo w odpowiedzi na interpelację radnego mamy informacje, że gminną działkę prywatnej firmie Robert Zieliński użycza za darmo.

Nieoficjalnie wiadomo także, że działka nie mogła być oficjalnie dzierżawiona, gdyż znajduje się w obszarze ochronnym Pomnika Pamięci Muzeum Stutthof, gdzie nie może być prowadzaona żadna działalność. Wójt Gminy Sztutowo miał nawet otrzymać pismo w tej sprawie od Wojewody Pomorskiego.

Czytelnicy sami niech ocenią, czy oddawanie gminnej działki pod skład materiałów budowlanych za darmo i obciążąnie dróg gminnych ciężkimi transportami to działanie uczciwe wobec mieszkańców gminy.

Dodatkowo kiedy zostaną naprawione zniszczenia na ul. Szkolnej oraz jak Wójt zamierza wyegzekwować naprawę zniszczeń na ul. Pogodnej / Pocztowej, którędy od wielu tygodni jeźdzą ciężarówki na budowę marketu?

Dlaczego władze gminy Sztutowo milczą w tej sprawie? Dlaczego w tej sprawie Robert Zieliński czy Marcin Owsiński nie są tak aktywni jak przy sprawie żądań naprawy drogi wojewódzkiej? Tym bardziej, że sprawa dotyczy dewastacji i niszczenia majątku gminy Sztutowo.

W galerii zamieszczamy zdjęcia zniszczonego chodnika na ul. Szkolnej oraz zdjęcia składu materiałów budowlanych na gminnej działce przy ul. Obozowej, który jest użyczony przez Robera Zielińskiego za darmo.

 

Komentarze (20):

~Mieszkaniec Szkolnej (niezalogowany) / 27.03.2021, 19:21
To okręg radnego Szymańskiego. Na flaszkę to wie jak do wójta iść ale może by się zajął sprawami mieszkańców
~Wacek (niezalogowany) / 27.03.2021, 19:36
Czyste szaleństwo i brak ogłady . bark rozumu , a ręka ręke myje
coś za coś , tak to już jest
~Przedsiębiorca (niezalogowany) / 27.03.2021, 19:59
Przyjmę od Wójta za darmo gminną działkę do prowadzenia działalności. Co muszę zrobić?
~rychu (niezalogowany) / 27.03.2021, 20:22
Niszczenie chodników w naszej gminie to norma gdy w pobliżu trwa budowa tak samo było w Kątach gdy p radna budowała pensjonat chodnik pozostał połamany nikt go nie poprawił teraz firma Mytych buduje apartamenty w Kątach i też samochody ciężarowe z materiałem wjeżdżają na chodnik do rozładunku po zakończeniu nikt tego nie naprawi.
~:) (niezalogowany) / 27.03.2021, 20:23
Do ~Przedsiębiorca... Postawić Lidla, dasz radę?
~do przedsiebiorca (niezalogowany) / 27.03.2021, 21:07
zaprzyjazniona firma z wojtem dar-trans korzysta z placu w muzeum juz kilka lat BUDUJAC DROGI OD KRYNICY PO MIKOSZEWO przez te lata to gmina conajmniej zyskała by 150tys. za dzierzawe. a przedsiebiorcy na kanalowej musza placic grube zlotówki. WIESZ JAK PRZEJAC GMINNA DZIALKE OD WOJTA - POPROSTU TRZEBA BYC PRZEDSIEBIORCA NIE ZE SZTUTOWA-;)
~Pobodka lemingi!!! (niezalogowany) / 27.03.2021, 21:34
Kowidoza i ekolemingoza trwa a w międzyczasie Rząd PiS Ratyfikuje umowy o spłacie długów ue naszymi zasobami energetycznymi to koniec Polski i powstanie landu polen
~Zakochany w Sztutowie (niezalogowany) / 27.03.2021, 21:48
To gdzie ma być ten market?
~Młody (niezalogowany) / 27.03.2021, 22:03
Ja chcę dom wybudować. Dostanę od wójta działkę za darmo?
~Jaa (niezalogowany) / 27.03.2021, 22:19
Ten chodnik co jest uszkodzony i zabezpieczony przed wjeżdżającymi pojazdami na ul.Pocztową będzie naprawiony.
Zawsze jak są jakieś większe inwestycje to są jakieś utrudnienia.Nie siejmy paniki.Pożyjemy,zobaczymy.
Sztutowo się rozbudowuje i jest coraz ładniejsze.
Market jest nam potrzebny.
Ma to też swoje zalety.W końcu Jaa przestanę jeździć do Stegny na zakupy.
Co to będzie jak zrobią połączenie ulicy Szkolnej przez Pocztową do ulicy Zalewowej.

~Andrzej (niezalogowany) / 27.03.2021, 22:46
Zespuli to i naprawią. Żaden kierownik budowy nie pozwoli na to aby takie cos pozostalo, odpowiada za to. Teraz tego chodnika nie opalca sie naprawiac ponieważ trwa budowa.
~Mariola (niezalogowany) / 28.03.2021, 00:34
Żałosne że Zieliński żąda naprawy drogi 501 od wykonawcy przekopu a sam nie potrafi zrobić porządku we wlasnym podworku i jest jeden wielki bajzel w gminie gdzie kazdy robi i niszczy co chce
~Jaa (niezalogowany) / 28.03.2021, 07:25
z tymi magazynami to jaja normalnie, nic O tym nie wiedziałem.. Przyjedzie wreszcie jakaś tv czy ktoś żeby zrobić tu porządek do jasnej ciasnej?? !!!!
~? (niezalogowany) / 28.03.2021, 11:14
Proponuję ustawić na ul. Szkolnej ograniczenie tonażu i skończy się skracanie sobie drogi na budowę.
~Jaa (niezalogowany) / 28.03.2021, 18:50
Jakie skracanie drogi.Z ulicy Zalewowej auta mieliby lepszy wjazd jak z ulicy Szkolnej.Już ograniczenia prędkości są na tej ulicy i co z tego.Niektórzy przejeżdżają ulicę jak najszybciej .Gdyby nie byłoby muld to kto wie z jaką prędkością dzisiaj taki Pan Andrzej,Rychu,zakochany w Sztutowie,Przedsiębiorca,itd.jeździliby po Szkolnej,Turystyczej,Bałtyckiej,Sportowej.Po Polnej też mkną ,tylko za nimi kurzy sięjak cho............
~Do Wójta (niezalogowany) / 30.03.2021, 08:03
Czy ciągnik gminny został wynajęty do prac drogowych przed Polo Markietem ?Skandal!
~Starosta (niezalogowany) / 30.03.2021, 13:07
Dlaczego ścieżka rowerowa jeszcze nie odmieciona!? Gdzie traktor?
~Dziura (niezalogowany) / 01.04.2021, 14:35
Pisanie ma sens, już to naprawili.
~mieszkaniec (niezalogowany) / 01.04.2021, 14:54
Ścieżka - ten kto zaprojektował oraz ci którzy wyrazili zgodę na jej wykonanie powinni zapłacić z własnej kieszeni. Szutry się robi dla rolników na pole. Według mnie winę ponosi były Wójt oraz radni wyrażając na to zgodę. Chcieliście ścieżkę to ją macie, dalej ludzie chodzą i jeżdżą rowerami po ulicy, większość użytkowników omija ją szerokim łukiem. Sam osobiście testowałem idąc i jadąc rowerem, więcej tego nie zrobię. ( ścieżka śmierci ) W obecnej sytuacji natężenia ruchu drogowego jest to bardzo niebezpieczne. Tiry jadące z przekopu lub z towarem do przekopu poruszają się z prędkością nawet do 90 km/godz. Samochody osobowe poruszające się przepisowo są spychani na pobocze przez 2 lub więcej tirów. ( trąbienie) Przejazdy tirów przez cegielnię i zwrócenie uwagi kierowcy nie polecam, bo może zakończyć się bardzo zle doświadczyłem języka SZOFERA. Proponuję dla policji fotoradary przenośne tak jak to robią np. Niemcy ze zdjęciem do domu i odpowiednią kwotą do zapłaty.
~dzidzia (niezalogowany) / 01.04.2021, 16:26
Niech walną się kaktusem z kolcami w te głupawe łby .
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2023 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.