Sztutowo
9 oC
poniedziałek, 16 maja 2022
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty
9 oC

Umowa na drugi etap Przekopu Mierzei Wiślanej podpisana

27 kwietnia 2021, 18:00
Umowa na drugi etap Przekopu Mierzei Wiślanej podpisana
20 kwietnia 2021 w Elblągu podpisana została umowa na wykonanie robót budowlanych w ramach projektu pn. "Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską - część II". Ten etap kosztować będzie ponad 574 mln zł. Umowa obejmuje m.in. przebudowę istniejącego toru wodnego na rzece Elbląg  

Jak podkreślał Minister Adamczyk budowa przekroczyła już półmetek. - Wchodzimy w drugi etap tej inwestycji. Podpisujemy umowę  na prace, dzięki którym dostęp do Elblaga będzie zdecydowanie łatwiejszym. To budowa mostu obrotowego, to pogłębienie rzeki. Wszystko to, co będzie potrzebne - mówił Andrzej Adamczyk.

Podpisana umowa obejmuje przebudowę istniejącego toru wodnego na rzece Elbląg w zakresie obudowy brzegów, które docelowo przejmą funkcje przeciwpowodziowe wałów ziemnych, budowę przystani niskich, ułatwiających dostep do rzeki oraz budowę mostu obrotowego nad rzeką Elbląg w miejscowości Nowakowo wraz ze zmianami układu drogowego.

Firma Budimex, która wygrała przetarg ma 24 miesiące na realizację tego zadania.

 

Komentarze (8):

~DeDektyw (niezalogowany) / 27.04.2021, 18:09
Dlaczego na uroczystym podpisaniu umowy nie było nikogo z gminy Sztutowo? Potem zdziwienie, że np. w takiej Krynicy Morskiej robią porty i drogi, a u nas nic!
~Blazenada (niezalogowany) / 27.04.2021, 18:54
Po co te maseczki? Parodia.
~proste (niezalogowany) / 28.04.2021, 15:15
Żeby miał ktoś być to najpierw trza być zaproszonym
~radna bezradna (niezalogowany) / 28.04.2021, 17:49
A niby kogo z tej gminnej błazenady maja zaprosić ?
~Bob (niezalogowany) / 28.04.2021, 19:53
W tamto sobote wpadl do mnie do garazu sasiad w momencue jak ze szwagrem litra robilismy. Nikt go nie zapraszal, ale przyszedl znienacka i z nami siedzial i pil do konca. Wszystko mozna Panie "proste"
~Cogito (niezalogowany) / 02.05.2021, 22:53
Nieobecni nie mają racji. Nie wiem jaki jest powód notorycznego niezapraszania Roberta Zielińskiego. Ale to nie wygląda za dobrze. Przekop jest na terenie Gminie więc Gmina powinna być żywotnie zainteresowana co tam się dzieje.

Co Krynica zrobi z tłumem jachtów? Trzeba będzie rozbudować molo i pirsy jachtowe. Czyli na potencjalnym ruchu jachtowym zyska Krynica i inne miejscowości nad Zalewem
Co powinno zrobić Sztutowo postawić za kilka milionów złotych wieże widokową.
Ta cała inwestycja nie była kulą u nogi za którą płaci powiat w postaci zmniejszonych nakładów na inwestycje drogowe
~Skandal (niezalogowany) / 03.05.2021, 08:07
A wiecie, że na podpisaniu umowy budowy tunelu pod Świną w Świnoujściu też nie było nikogo z przedstawicieli naszej Gminy? Poczytajcie dokładnie co i gdzie podpisali to może zrozumiecie dlaczego naszych tam nie było.
~Zdrada sztutowian (niezalogowany) / 04.05.2021, 11:49
Dlaczego niw będzie mariny przy przekopie!!!????
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.