Sztutowo
2 oC
czwartek, 27 stycznia 2022
Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
2 oC

Ciąg dalszy kontrowersji wokół wieży 5G. Sztutowo straci lądowisko Lotniczego Pogotowia Ratunkowego?

6 maja 2021, 18:40
Ciąg dalszy kontrowersji wokół wieży 5G. Sztutowo straci lądowisko Lotniczego Pogotowia Ratunkowego?
Robert Zieliński, Marcin Owsiński oraz ich radni nadal dążą do umieszczenia 50-metrowego masztu 5G na Stadionie w Sztutowie. Efektem tych działań ma być likwidacja jedynego w Sztutowie lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na Sesji 5.05.2021 Rada Gminy odrzuciła petycję mieszkańców o zaprzestanie działań w celu postawienia masztu 5G na Stadionie w Sztutowie.

Pierwsza petycja została skierowana do Rady Gminy Sztutowo w marcu 2021 roku. Przewodniczący Rady Gminy Sztutowo Marcin Owsiński w sposób bezprawny z przyczyn formalnych podjął jednoosobowo decyzję o pozostawieniu bez rozpatrzenia tej petycji. Takie działanie nosi znamiona przekroczenia uprawnień przez Marcina Owsińskiego, ponieważ petycja była skierowana do Rady Gminy Sztutowo i tylko Rada była uprawniona do podjęcia decyzji w takiej sprawie wyłącznie w drodze uchwały.

Mimo bezprawnej decyzji Owsińskiego w sprawie pierwszej petycji inicjatorzy skierowali drugą petycję do Rady Gminy Sztutowo. Tym razem trafiła ona pod obrady Komisji Skarg Piotra Szlendaka. Na tymże posiedzeniu członek Komisji Radny Ryszard Krugły nazwał inicjatorów petycji "oszołamami". Komisja uznała skargę za bezzsadną i taką opinię przekazała Radzie, która podjęła dziś na sesji taka samą decyzję, nie zważając na żadne argumenty.

Ponadto na sesji w dniu 05.05.2021 Robert Zieliński publicznie przyznał, że w przypadku powstania wieży na Stadionie w Sztutowie, znajdujące się tam lądowisko Lotniczego Pogotowia Ratowniczego zostanie zlikwidowane - najbliższe znajduje się w Grochowie Trzecim. To spowoduje znaczny spadek bezpieczeństwa mieszkańców gminy Sztutowo.

Jednak według Wójta ważniejsza jest wieża, a dla śmigłowców LPR zamierza znaleźć inne miejsce na lądowisko. Czy zatem Robert Zieliński przedkłada interes prywatnego inwestora nad bezpieczeństwo mieszkańców? Za dzierżawę 100m2 pod wieżę gmina Sztutowo ma dostać 6 tysięcy złotych rocznie (500 zł miesięcznie), co przy porównaniu innych lokalizacji jest kwotą kilkukrotnie zaniżoną (czytaj więcej). Dodatkowo postawienie wieży na stadionie może skutecznie zablokować wszelkie większe inwestycje w rozbudowę obiektu sportowego przy ul. Obozowej w Sztutowie.

Mimo wszystko, nie bacząc na żadne argumenty, Robert Zieliński, Marcin Owsiński oraz ich radni za wszelką cenę chcą przeforsować, by wieżę postawić na Stadionie w Sztutowie. Nawet kosztem likwidacji lądowiska dla śmigłowców LPR.

Obecnie została skierowana skarga do Wojewody Pomorskiego, która jawnie wskazuje na szereg nieprawidłowości w tej sprawie, których dopuścili się przedstawiciele gminy Sztutowo.

O dalszym rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco.

Czytaj także:
Komentarze (17):

~brak słów (niezalogowany) / 06.05.2021, 20:34
sprzedawczyki za 6 tys. zł żeby zlikwidować lądowisko bo trzeba postawić wieżę.... nasi radni to bezmyślne lemingi, ważne po sesji dostaną kasę i podnoszą rękę jak marionetki jak im sprzedawczyki nakażą. gdy jakiś mieszkaniec nie otrzyma na czas pomocy, bo helikopter nie miał gdzie wylądować złożę pismo do prokuratury żeby pociągnąć z kodeksu karnego wszystkich radnych bezradnych którzy za tym głosowali do płacenia dożywotniego odszkodowania rodzinie poszkodowanych
~Do ~brak słów (niezalogowany) / 06.05.2021, 20:53
... z kodeksu karnego? O odszkodowanie? Serio?
~Brak słóów (niezalogowany) / 06.05.2021, 21:01
Jak zwykle aby tylko mącić. Czy ktoś z was kiedyś rozmawiał z pilotem? Służył mi pomocą przy lądowaniu? Pilot jest wyszkolony, ma takie doświadczenie że jest w stanie wszędzie wylądować. Większy problem z lądowaniem jest w sezonie letnim na plaży gdzie jest pełno ludzi. Pilot sam decyduje gdzie ląduje. Ostatnio lądował przy ulicy gdańskiej. Dlaczego nie lądował na boisku!? Bo miał bliżej do pacjenta!
~obozowa (niezalogowany) / 06.05.2021, 21:15
Wszystko robione żeby radny Piter nie miał wieży pod nosem, resztę mieszkańców traktują jak śmieci. Po co taki radny jak wykorzystuję swoją pozycję, żeby załatwiać prywatne interesy. Piter nie chodź więcej po obozowej i nie żebraj po podpisy
~Grazyna (niezalogowany) / 06.05.2021, 22:07
Ten radny to kawał drania .
Zarozumiały buc co jeździ służbowym samochodem i załatwia prywatne sprawy .
Kiedyś namawiał ludzi do zeznan którzy nic nie widzieli - kawał złąmanego ....
~Andrzej (niezalogowany) / 06.05.2021, 22:08
Niech z tylu za szkoła sobie lądują albo 200m dalej obok panstwa Kowalikow na polu. Miejsca tam tyle ze kilka osiedli by wybudowal a i grunt twardy.
~gicior (niezalogowany) / 06.05.2021, 22:14
Prezes firmy w której pracuje to chyba jakiś naiwaniak w Gdańsku , bo bidula ochroniarza jeździ jego samochodem korzystając z służbowego paliwa .
Ten radny to nie gminny autorytet , mysli tylko o sobie .
~Obywatel (niezalogowany) / 06.05.2021, 22:39
Niektórzy tak mają że wszędzie chcą załatwiać swoje sprawy i korzystać ze znajomości. To zaszłość z komuny widocznie. Nie tak dawno ten sam radny w mundurze slużbowym i samochodem służbowym jezdził i agitował miejscowych pijaczków na rzecz wójta. Sprawa oparła się o prezesa firmy, ale tego pana niczego to nie nauczyło. Teraz robi wszystko żeby odsunąc wieżę od swojego domu prywatnego. Wstydź się panie radny.
~Mariano (niezalogowany) / 07.05.2021, 01:18
Krógły pokazał jaki jest poziom jego i przydupasów Zielińskiego. Poziom dna i rynsztoku.
~Len (niezalogowany) / 07.05.2021, 10:42
Oto nasz las
~Ratujmy stadion (niezalogowany) / 07.05.2021, 10:44
Biedroń ratuj!!!!
~Ksiądz (niezalogowany) / 07.05.2021, 10:46
N a parkingu przy cmentarzu postawić wieżę. Tduposzom nje bedsie przeszkadzać!!!!
~ratownik (niezalogowany) / 07.05.2021, 12:17
6 tysięcy, tyle jest warte życie i zdrowie mieszkańców według Marcinka, Robercika i ich pachołków
~X (niezalogowany) / 07.05.2021, 18:11
Jesteście tacy dziwni... Sztutowo zawsze było inne. Zamykacie się na wszytsko, a później marudzicie:)
Żal mi was
~Z (niezalogowany) / 07.05.2021, 20:13
Po wyroku sądu Sołtys, Owsiński i Wójt pewnie grilla już palą!
~Pokecam (niezalogowany) / 07.05.2021, 22:39
Pudzian o kowidozie i pseudo pandemii u Wojewódzkiego.
~Grzybiarz (niezalogowany) / 09.05.2021, 08:38
Po co te strachy wojewodą. Już raz wojewoda próbował namieszać to go sąd admunistracyjny wyśmiał.
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.