Sztutowo
0 oC
niedziela, 28 listopada 2021
Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy
0 oC

Tak wygląda zaniedbane i zachwaszczone Ujście Wisły Królewieckiej do Zalewu Wiślanego

6 lipca 2021, 18:30
Tak wygląda zaniedbane i zachwaszczone Ujście Wisły Królewieckiej do Zalewu Wiślanego
Poniżej publikujemy kolejny przykład jak Gmina Sztutowo jest zaniedbana i zaśmiecona. Ujście Wisły Królewieckiej do Zalewu Wiślanego to miejsce, które ma wielu sympatyków i jest często odwiedzane przez mieszkańców i turystyów. Niestety to urokliwe miejsce (takie niegbyś było) jest całkowicie zaniedbane. Chwasty przerosły już nawet ławkę. Podobnie jak wiele miejsc w całej gminie Sztutowo.

Niemal codziennie otrzymujemy sygnały, zdjęcia chwastów, nieskoszonej trawy i śmieci zalegających w wielu punktach gminy Sztutowo.

Wójt Robert Zieliński od 2,5 lat nie potrafi zadbać o tak prozaiczną czynność jaką jest bieżące utrzymanie porządku w Gminie Sztutowo. Największą hipokryzją jest to, że właśnie obecny Wójt i jego sympatycy zarzucali przed wyborami zaniedbania w tej sprawie ze strony poprzedników.

Obecnie zdanie mieszkańców i turystów jest jednoznaczne, że Gmina Sztutowo nie była tak nigdy zaniedbana jak obecnie. Nawet w trakcie sezonu letniego. Ostatnio pokazywaliśmy do jakiego stanu został doprowadzany skwerek w Sztutowie, gdzie władze chcą stawiać pomnik.

W galerii publikujemy także zdjęcia drogi do Kobylej Kępy, która  jest zarośnięta, że nie widać co jest zakrętem oraz na końcu galerii także zarośniętą ławkę w Kątach Rybackich (takich miejsc w gminie jest mnóstwo).


Komentarze (20):

~Bajzel w gminie (niezalogowany) / 06.07.2021, 22:26
A chcieli tam budować punkt widokowy. No naprawdę widok zajeb.... Samochód gminny widać jak jeździ po terenie tylko po co? Zrobić kilometry i żeby dzionek zleciał? A może kasę na paliwo do kosiarek już stracili. Trzeba poprosić panią sołtys M. Może wykosi no bo razem damy radę.
~turyści (niezalogowany) / 06.07.2021, 22:27
skandal taki brud i zarośnięte pobocz i te piękne ławeczki !!!
~Andrzej (niezalogowany) / 06.07.2021, 23:01
A tam wielka afera. Zbychu wpadnie z kosą i w 5min to opierdzieli... Drogą i tak malo kto jezdzi bo prowadzi do nikąd a trawa jest teraz potrzebna, łąki kwietne i te sprawy...
~Mieszkaniec Kobylej Kępy (niezalogowany) / 07.07.2021, 00:40
a czy sołtys kobylej kępy coś zrobiła w tej sprawie?? Pani Moniko dość tego, żałuję że oddałem głoś na panią w wyborach. odejdź kobieto zajmij się facebookiem i instagramem i publikacją zdjęć w bikini, a sołtysem niech zostanie ktoś kompetentny i ktoś kto zadba o naszą miejscowość
~ekolog (niezalogowany) / 07.07.2021, 02:20
a ten chwast koło śmietnika to nie jest czasem Barszcz Sosnowskiego? Zieliński obudź się co ty robisz z naszej gminy
~Ekologicznie (niezalogowany) / 07.07.2021, 08:39
Pięknie dziko.... I śmieci nie widać
~Obywatel (niezalogowany) / 07.07.2021, 08:41
Szfutowo zawsze było skansenem i ma tak zostać. Nie chcę następnej Krynicy czy stegny
~Maria (niezalogowany) / 07.07.2021, 16:53
Na wejściu do lasu od strony ulicy Słonecznej, bliziutko terenu obozu, w zeszłym roku były zwożone odpady zielone po ciętych tujach, świerkach, starych kwiatach aksamitkach i tym podobne. Nie zrobili tego turyści. Wyglądało to strasznie, czy nikt tamtędy nie chodzi? Nikt tego nie widział? To trzeba wysłać pracownika gminy na inspekcję.
~Leeepiejjj!!!! (niezalogowany) / 07.07.2021, 18:35
Niestety ale trzeba się zgodzić z artykułem .
Faktem jest , że ujście Wisły Królewieckiej to jedna wielka dzicz , chaszczowisko, wysypujące się śmietniki , wstyd komukolwiek pokazać . Dziwię się , że to w sezonie letnim gdzie mamy masę odwiedzających, mamy taką reklamę tuż pod szyldem Gmina Sztutowo Wita .
Dodatkowym faktem są zarośnięte ale to tak jak w Syberyjskiej Tajdze drogi prowadzące tam . Może to i nie teren Gminy ten wał ale można by chociaż zadzwonić do zarządcy terenu i poprosić o wykoszenie poboczy może akurat jest ktoś normalny i uda się sprawę załatwić , bo jak nas widzą tak właśnie nas piszą .
Kolejna sprawa jest droga od ul. Polnej przez Kobyla prowadząca do ujscia . Tam to samo , krzaki. ,trawa po pas wyboiste płyty . Istna imitacja poligonu .
Nie ma gdzie tam się wyminąć lub ustąpić przejazdu bo droga wąska i zarośnięta .
Jest tam miejsce utwardzone przez Gminę na okoliczność wymijania się pojazdów ale do dziś nie ma tam znaku informacyjnego że to te miejsce , w zamian za to nastąpiła Aneksja tego terenu na prywatny parking pewnej Pani ( ucho) która wynajmuje pokoje 6 gwiazdkowe i 10 gwiazdkowe apartamenty dla wczasowiczow .
( Ciekawe ile opłaty klimatycznej wpłynie ?)
A parkingu sobie nie zrobi. Zajęła teren jak Putin Krym i ma to w d.... I tak już kolejny rok.

Ja tak można !!!??
Mimo że ta część wsi nie dołączyła do Parku Krajobrazowego tylko graniczy z otulina to muszę przyznać ,że żyje się tam jak w Parku Biebrzańskim w którym każdy krzak , każde powalone drzewo to pomnik przyrody .
Tylko po co jeszcze tam pełne wysypujących się śmieci kosze .
Postawić na wjeździe na ujście tablice : Teren natury własnej szczególnie chroniony :
Może się coś zmieni ale wątpię ...
Pozdrawiam odwiedzających Ujście Wisły Królewieckiej .

~do "ekologa" (niezalogowany) / 08.07.2021, 10:21
Szanowny "ekologu", czemu nazywasz ten biedny łopian barszczem Sosnowskiego?
Smuci mnie, że taka ignorancja mieszkańców gminy jest podstawą do plucia jadem. Natomiast jeśli faktycznie byłby to barszcz Sosnowskiego, to zamiast pisać głupkowate komentarze na stronie z mało rzetelnymi artykułami, należałoby to (jak podaje strona rządowa) zgłosić pod całodobowy numer alarmowy straży miejskiej 986.
https://www.gov.pl/web/gis/gis-ostrzega-przed-barszczem-sosnowskiego-zapoznaj-sie-z-przepisem-na-bezpieczny-wakacyjny-spacer
~Mieszkaniec (niezalogowany) / 08.07.2021, 11:13
Dostrzegnicie ludzie plusy ja was proszę np nowa droga ludzie z gminy sie nie rozdwoją
~Monika Siebert (niezalogowany) / 08.07.2021, 22:57
Witam Wszystkich. Na wstępie chciałabym przypomnieć, że każdy z Mieszkańcow Kobylej Kępy wie gdzie mieszkam, zna mój numer telefonu. Proszę najpierw zapytać jak wygląda stan taktyczny, a nie wypisywać informacje, które są błędne.
Z chęcią oddam stanowisko Sołtysa Kobylej Kępy, skoro Mieszkańcom nie podoba się to jak sprawuję ten urząd. Wracając do głównego tematu komentarza Pana Anonimowego, to wały należą do wód polskich i to do nich należy odpowiedzialność między innymi za koszenie trawy na wałach.
Nadmieniam również, że koszenie traw na wałach ruszyło, ale nie zaczęli od Gminy Sztutowo, musimy cierpliwie czekać.
Z pozdrowieniami Monika Siebert Sołtys Kobylej Kępy
~Mieszkaniec Kobylej Kępy (niezalogowany) / 09.07.2021, 00:15
pani Moniko niech pani się nie kompromituje, co pani zrobiła dla sołectwa? otóż wielkie nic, może jedynie załatwiła pani sobie wodociąg do domu za 100 tysięcy do tego gdzie są non stop awarie, co do meritum jeśli wały należą do wód polskich to pani złożyła jakieś pismo czy wykonała jakiś telefon?? wątpię gdyż pani ma problem ze skonstruowaniem poprawnie nawet 1 zdania w języku polskim, jeśli chodzi o zdanie proste, bo zdania złożonego nawet nie wymagam. a w kwestii anonima, powiem że nie będę do pani dzwonił bo zanim skończę z panią rozmowę już drugą ręką wykona pani telefon żeby wybrać numer do wójta i streścić kto i co mówił. dziwne że wójt nie widzi syfu, skoro średnio raz w tygodniu zajeżdża do pani domu i jeździ tą okolicą, w jakich sprawach to już nie dociekam. na pewno nie są sprawy gminy bo brak postępów. niech pani się dalej nie ośmiesza i zrzeknie się tego sołtysowania bo wstyd, a cała wieś jak była jak jest zaśmiecana i zachwaszczona
~Do Mieszkańca Kobylej K (niezalogowany) / 09.07.2021, 07:32
Żal mi Ciebie maleńki człowieczku. Jakże nisko moralnie trzeba stać aby snuć takie insynuacje na temat wizyt Wójta w domu Pani sołtys. "Każdy mierzy innych swoją miarą" jak mawia przysłowie. Do kogo więc Ty jeździsz?
~Mieszkaniec Kobylej Kępy (niezalogowany) / 09.07.2021, 11:14
Przecież mieszkańcy widzą samochód wójta u sołtysowej, ślepi nie są, jakie to insynuacje? Sama prawda.
~Mieszkanka Gminy (niezalogowany) / 09.07.2021, 14:02
Do Szanownego Pana Mieszkańca Kobylej Kępy. Po Pana wypowiedziach, stwierdzam, że nie grzeszy Pan wielką elokwencją. Po pierwsze nie wchodzi się butami w prywatne życie NIKOGO. Pani Sołtys zamieszcza zdjęcia, bo ma do tego prawo, skoro się to Panu nie podoba, po co Pan obserwuje profile Pani Moniki? A może Pan zazdrości życia i figury Pani Sołtys? Poza tym z kim się kto spotyka to również prywatne życie.
Po drugie, skoro zwraca Pan uwagę Pani Sołtys do budowania zdań prostych i złożonych, to proszę samemu nie robić błędów - gdyby Pan nie wiedział, zdanie rozpoczynamy WIELKĄ literą. Na zakończenie dodam słowa do Pani Moniki, proszę się nie przejmować osobami, które potrafią TYLKO komentować, a same nic nie robią. Żerowanie na innych Ich nasyca.
Wały jak i inne miejsca Gminy są aktualnie koszone, skończcie Państwo, szkoda zdrowia! Miłego dnia. Pozdrawiam
~Drogi Mieszkańcu (niezalogowany) / 09.07.2021, 18:23
Chciałbym Panu przypomnieć, iż upominając drugą osobę odnośnie błędów ortograficznych, składniowych oraz interpunkcyjnych, wypadałoby samemu takowych nie popełniać. Wypowiedź Pani Sołtys jest przejrzyście napisana, w przeciwieństwie do Pańskiej grafomanii (brak przecinków, wielokrotne znaki „??”, zdania zaczynane małą literą) Ależ czego ja się mogę spodziewać po Gminie pełnej hipokrytów, których najciekawszym zajęciem życiowym jest plucie na drugiego człowieka, sianie nienawiści w jakże odważny, anonimowy sposób. Pani Sołtys przynajmniej uczciwie podpisała się z imienia i nazwiska, a Pan nie ma nawet cywilnej odwagi podpisać się pod bezczelnymi insynuacjami na temat jej życia prywatnego. Żenujące.
~Żaba Monia (niezalogowany) / 09.07.2021, 21:43
Koleżaneczki od szklaneczki zawsze Monie wesprą-dobrym słowem ,komplementem .Nieważne że się nie nadaje na sołtysa. Rób karierę mówili ,będzie fajnie mówili. Może chłopa znajdziesz ...
~Mariola (niezalogowany) / 10.07.2021, 00:04
Po co taki sołtys, który nic nie robi tylko jest tubą propagandową dla wójta, to samo Iwonka w kątach nie mówię o Sztutowie bo to już wyjątkowy leń i nierób. Ośmieszacie się tylko wielkie panie, czas się wziąć za pracę dla gminy albo dymisja
~Były blokers (niezalogowany) / 10.07.2021, 19:55
A traktorek stoi..... Kto bierze premie za oszczędności na paliwie? Mógłby kosic, ścinać pobocza itp......
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2021 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.