Sztutowo
5 oC
wtorek, 27 lutego 2024
Imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda
5 oC

Jarosław Kaczyński na uroczystości nazwania Mostu Południowego na Przekopie Mierzei imienia posła Jerzego Wilka

25 października 2021, 22:00
Jarosław Kaczyński na uroczystości nazwania Mostu Południowego na Przekopie Mierzei imienia posła Jerzego Wilka
W maju br. zmarł poseł PiS Jerzy Wilk. Od dziś (25 października) Most Południowy nad Kanałem Żeglugowym na Mierzei Wiślanej nosi jego imię. W uroczystości nadania nazwy mostowi udział wzięli dziś udział m.in. Premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier Jarosław Kaczyński.

Jerzy Wilk zmarł po długiej i ciężkiej chorobie 16 maja br., w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. Polityk miał 66 lata. Został pochowany na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Agrykola w Elblągu. Był posłem na Sejm ostatnich dwóch kadencji. Wcześniej przez lata związany z samorządem.
 
W Sejmie IX kadencji Jerzy Wilk zasiadał w Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. Był zwolennikiem i orędownikiem budowy Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.
 
Dziś odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy, która upamiętnia nadanie nazwy Mostowi Południowemu.
 
Na Moście Południowym umieszczona została tablica pamiątkowa informująca o dokonaniach Jerzego Wilka. - Był Prezydentem (Elbląga - przyp. red.), był posłem. To dalece nie wyczerpuje jego życia i jego zasług dla Elbląga, dla Ziemi Elbląskiej, dla różnych przedsięwzięć, które były podejmowane dla dobra publicznego - mówił Jarosław Kaczyński. - A także zasług dla ludzi szczególnie tych, którzy zostali pokrzywdzeni przez los, mówię tu o osobach niewidomych.
 
Był politykiem, był działaczem związkowym, działaczem Solidarności i działaczem społecznym (...) Był człowiekiem pracowitym, rzetelnym, utalentowanym. Takim, który potrafił działać, potrafił organizować innych. Był człowiekiem po prostu dobrym w różnym tego słowa znaczeniu
 
- zaznaczył Jarosław Kaczyński.
 
inf/zdjęcia info.elblag.pl
Czytaj także:
Komentarze (7):

~Katolik (niezalogowany) / 26.10.2021, 20:04
Powiaty do likwidacji. Komu oni potrzebni
~Dobre i to... (niezalogowany) / 26.10.2021, 22:27
Brawo za ścięcie poboczy na głównej drodze w Sztutowie. Szkoda że tylko pół metra szerokości i nie na całej długości wsi.
~wyborcy (niezalogowany) / 27.10.2021, 17:40
A gdzie był nasz wójt i przewodniczący w dniu 25.20.2021 r. - w chwili nadania imienia posła dla mostu południowego na przekopie ???
O czymś to tez świadczy .
~Rodzice (niezalogowany) / 28.10.2021, 13:03
NIE zamykaniu szkół!!!! Skończyć z tym obłędem kowida
~Dziad (niezalogowany) / 28.10.2021, 17:42
Kiedy kufa ten cmentarz!!!????!!!!!!?!
~Zyta i Zosia (niezalogowany) / 30.10.2021, 11:01
Cmentarz już jest !!!!
~ja (niezalogowany) / 31.10.2021, 12:50
kto nadał imie dla tego mostu bo nie rada gminy?
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2024 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.