Sztutowo
15 oC
środa, 5 października 2022
Imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda
15 oC

Ważne informacje dla właścicieli nieruchomości niezamieszkałych

9 grudnia 2021, 07:00
Ważne informacje dla właścicieli nieruchomości niezamieszkałych
Szanowni mieszkańcy, którzy posiadacie nieruchomości niezamieszkałe na terenie Gminy Sztutowo (sklepy, hotele, pensjonaty itp.). Jeśli do 10. grudnia 2021 nie złożycie pisma z rezygnacją z gminnego systemu śmieciowego wraz z aktualną kopią umowy - Wasze umowy z prywatnymi firmami zostaną z mocy prawa zerwane i będziecie przez 3 kolejne lata zmuszani do płacenia zawyżonych stawek do Urzędu Gminy Sztutowo.

W związku z powyższym wyznacza się termin do 10 grudnia 2021 r., na:

  • złożenie przez właściciela nieruchomości oświadczenia spełniającego wymagania, o których mowa w art. 6c ust. 3a ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, o wyłączeniu się z systemu odbierania odpadów komunalnych zorganizowanego przez gminę, jeżeli właściciel nieruchomości jest objęty tym systemem. W oświadczeniu właściciel nieruchomości wskazuje gminną jednostkę organizacyjną lub przedsiębiorcę, z którym zawarł umowę, o której mowa w art. 6 ust. 1 pkt 2, ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz dołącza do oświadczenia kopię tej umowy, pod rygorem nieskuteczności oświadczenia;
  • odwołanie przez właściciela nieruchomości oświadczenia o wyłączeniu się z systemu odbierania odpadów komunalnych zorganizowanego przez gminę, jeżeli nieruchomość jest wyłączona z tego systemu na podstawie tego oświadczenia.

Umowa zawarta z przedsiębiorcą zgodnie z art. 6 ust. 1c musi zapewniać odbiór wszystkich frakcji odpadów komunalnych zgodnie z wymaganiami określonymi w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Sztutowo przyjętym Uchwałą nr XXX/313/2021 Rady Gminy Sztutowo z dnia 16 lipca 2021 r.

Oświadczenie, o którym mowa powyżej, jest skuteczne od dnia, w którym zacznie obowiązywać następna umowa w sprawie zamówienia publicznego na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, i nie może być odwołane przez okres obowiązywania tej umowy (tj. od 01.01.2022 r. do 31.12.2024 r.).

Do nieruchomości niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne zalicza się m.in. obiekty użyteczności publicznej takie jak: obiekty produkcyjne, usługowe i handlowe (warsztaty, banki, biura, sklepy, hotele, pensjonaty, pokoje gościnne oraz domy wczasowe).

Pisemne oświadczenia (wraz z kopią umowy) należy składać do dnia 10 grudnia 2021 r. na adres: Urząd Gminy w Sztutowie ul. Gdańska 55, 82-110 Sztutowo.

Wszelkie informacje, aby skutecznie wystąpić z gminnego systemu i przez 3 lata nie płacić zawyżonych stawek można uzyskać w Urzędzie Gminy Sztutowo

Komentarze (8):

~bolo (niezalogowany) / 19.11.2021, 07:22
jeśli chodzi o nieruchomości nie zamieszkałe na których prowadzi się działalność gospodarczą to w tych 150 wyłączonych z systemu może jest ze 30 .No i teraz zobaczymy jakie będą przekręty
~STOP ze znajomkami króli (niezalogowany) / 19.11.2021, 09:36
Niech wyłączeni placa jak inni!!!! Ile można za nich płacić!
~kleryk (niezalogowany) / 19.11.2021, 11:17
To woła o pomstę do nieba
~ brak słów (niezalogowany) / 19.11.2021, 20:56
Wyłączeni co prowadzą działalność gospodarczą płacą więcej od tych co jej nie prowadzą , podatki też płacą wyższe do gminy ------------ wasze brednie rodzą brednie .
Zakładać działalność gospodarczą będzie mniejszy ból z zazdrości.
A dla czego ci co wynajmują cały rok pokoje są poza systemem ?
Na koniec sierpnia likwidują wynajm pokoi i tak dalej zarabiają zimą i ukrywają swoje dochody , kabzy sobie napełniają i jakoś kontroli brak.
Takich cwaniaków jest wielu .
~Maks (niezalogowany) / 21.11.2021, 15:27
nie rozumiem co to znaczy zawyżone stawki. Czy my wszyscy co jesteśmy w gminnym systemie płacimy zawyżone stawki.
~zaniepokojony (niezalogowany) / 03.12.2021, 07:48
Dokładnie zakładać działalność i być 151 wyłączonym i płacić podatki do pięknej gminy która dba o przedsiębiorców.
~sramowowóz (niezalogowany) / 09.12.2021, 23:22
kułaki
~zima /lato (niezalogowany) / 10.12.2021, 10:54
Wystarczy policzyć ile mieszkań , małych domków , pensjonatów , pokoi jest po cichu wynajętych i?Nikt nie zgłosił ponownie działalności gospodarczej i się na lewo i prawo dorabiają a za śmieci mało płacą .
Podatku nie zapłacą ,wszystko na lewo -taki to bałagan panuje .
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.