Sztutowo
1 oC
niedziela, 28 listopada 2021
Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy
1 oC

Wniosek o unieważnienie przetargu na wywóz śmieci w Gminie Sztutowo

17 listopada 2021, 16:00
Wniosek o unieważnienie przetargu na wywóz śmieci w Gminie Sztutowo
W załączeniu przedstawiamy pismo Radnego Arkadiusza Walczyka o unieważnienie przetargu na wywóz śmieci na lata 2022 - 2024 w Gminie Sztutowo. Pismo zostało skierowane do Wójta Gminy Sztutowo. Jak się okazuje konkurencyjne firmy wobec firmy KOMA (która jako jedyna złożyła ofertę) nic nie wiedziały o organizowanym przez Gminę przetargu. Inne samorządy takie informacje rozsyłały, aby przetarg był bardziej konkurencyjny.

Warto wspomnieć, że w przetargu z roku 2017 cena wyniosła 2,7 miliona zł za 4 lata (wtedy startowały 2 firmy), a obecnie jedyna w przetargu firma KOMA złożyła ofertę 5,1 miliona złotych za 3 lata (tylko dla nieruchomości zamieszkałych). Jest to podwyżka o 150%. Szczegóły przetargu znajdują się w artykule: Od nowego roku gigantyczne podwyżki za śmieci w Gminie Sztutowo

Poniżej treść listu Radnego Arkadiusza Walczyka do Wójta Gminy Sztutowo:

WNIOSEK

W związku z opublikowaną informacją o wynikach otwarcia ofert w przetargu na „Usługi odbierania, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych w granicach administracyjnych Gminy Sztutowo w latach 2022-2024”  oraz pozyskanej dziś informacji, że nie wszyscy przedsiębiorcy z terenu powiatu prowadzący działalność w zakresie odbierania, transportu i zagospodarowania odpadów byli o powyższym przetargu w sposób skuteczny poinformowani  składam wniosek o unieważnienie tego przetargu oraz rozpisanie nowego przetargu, w którym będą mogły wziąć udział wszystkie zainteresowane przedsiębiorstwa oraz aby przetarg był konkurencyjny i skutkował niższymi niż proponowane obecnie stawki (podwyżka o ponad 150% w stosunku do przetargu z 2017 roku)

Jednocześnie składam wniosek, aby przedstawił Pan listę przedsiębiorców, którym przesłał Pan informację o organizowanym przetargu.
  

Radny Gminy Sztutowo Arkadiusz Walczyk

 


Czytaj także:
Komentarze (6):

~mój okręg (niezalogowany) / 17.11.2021, 16:39
Brawo Panie Arku, szkoda nie mamy więcej takich radnych, teraz większość to banda słupów którzy tylko biorą pieniądze za pierdzenie w stołek
~Jaa (niezalogowany) / 17.11.2021, 17:25
Brawo Arek. Tak trzymaj !!!!!!!!!!!!!
~otwieraj firmę (niezalogowany) / 17.11.2021, 18:51
Arkadiuszu szanowny co robisz takie zamieszanie - wybraliśmy to zapłacimy ,masz samochód to sam śmieci gminne będziesz wywoził na składowisko do Szadółek .
Teraz będzie rewolta i zostanie zgnilizna ,no chyba że wpisik pod publikę się nie ukarze.
Przewaga silniejszych radnych ma swoje zadanie .
Coś mało tych komentarzy , jakoś wszyscy szczęśliwi ,śmieci to pieniądz , na śmieciach się zarabia
~Do otwieraj firmę. (niezalogowany) / 17.11.2021, 20:04
Tak tak przewaga radnych ma zadanie podnosić rękę na to co Robercik im każe. Mieszkańcy będą szczęśliwi na pewno jak więcej zapłacą.
~Mecenas (niezalogowany) / 17.11.2021, 20:20
Ciekawe ile wynosi prowizja od przetargu i kto to weźmie do swojej kieszeni. Nic dziwnego że nikt więcej się nie zgłosił na przetarg, skoro ogłoszenie wisiało koło kibla w urzędzie gminy a urząd jest zamknięty dla interesantów
~Kampania rozpoczęta (niezalogowany) / 19.11.2021, 20:26
Arek na Wójta !!!
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2021 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.