Sztutowo
15 oC
środa, 24 lipca 2024
Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
15 oC

Komisja Rewizyjna Gminy Sztutowo nie pracuje. Andrzej Szymański od 3 miesięcy nie wykonuje obowiązków

14 grudnia 2021, 21:00
Komisja Rewizyjna Gminy Sztutowo nie pracuje. Andrzej Szymański od 3 miesięcy nie wykonuje obowiązków
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Gminy Sztutowo Andrzej Szymański od 3 miesięcy nie wykonuje swoich obowiązków przewidzianych uchwałą Rady Gminy Sztutowo. Kontrole przewidziane w planie pracy na wrzesień, październik i listopad nie odbyły się. Za co Szymański zatem pobiera pieniądze podatników, w tym podwyższoną dietę o którą sam wnioskował (na paliwo, chociaż do gminy chodzi pieszo), gdyż jemu się należy?  

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Andrzej Szymański, który jest liderem Komitetu Wójta Roberta Zielińśkiego miał zgodnie z Uchwałą Rady Gminy Sztutowo w planie pracy we wrześniu i październiku 2021 z Komisją Rewizyjną wykonać kontrole dotyczącą stanu zaawansowania budowy cmentarza w Sztutowie oraz spraw tzw. pustostanów w gminie, w tym przede wszystkim Kuchni Obozowej.

Stanowi o tym uchwała z dnia 24. lutego 2021 r:

Zdjęcie

Żadna z tych kontroli nie odbyła się

W listopadzie miała być także kontrola delegacji pracowników i Wójta Gminy Sztutowo. Do dnia dzisiejszego (13. grudnia 2021)  także się nie odbyła oraz nie ma o tym fakcie żadnego komunikatu na stronie gminy Sztutowo.

Jeśli chodzi o cmentarz sprawa utknęłą w "martwym punkcie" i już dziś wiadomo, że przedwyborcza obietnica Roberta Zielińskiego, że cmentarz będzie gotowy do 2023 jest nierealna. Lokalizacja cmentarza na dzień dzisiejsza jest zablokowana w wyniku decyzji Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Z kolei obietnice Roberta Zielińskiego, że Kuchnia Obozowa, zostanie przekazana za tzw. złotówkę do zasobów Skarbu Państwa okazała się pobożnym życzyniem niedoświadczonego włodarza. Ministerstwo Kultury wypowiedziało się jasno, dopóki Zieliński nie wykona remontów wartych kilkadziesiąt milionów złotych nie ma mowy by jakakolwiek instytucja Skarbu Państwa przejęłą ten obiekt.

Pomimo wniosków i pytań w tej sprawie na dwóch ostatnich sesjach Andrzej Szymański nie umiał odpowiedzieć na pytania w sprawie swojej bezczynności i niewykonywania swoich obowiązków.

Za co więc Andrzej Szymański bierze pieniądze podatników?

Przypomnijmy, że Szymański jest wnioskodawcą 40% podwyżki diet dla radnych. Za co ta podwyżka, skoro nie wykonywuje obowiązków, które nałożyła na niego Rada Gminy? Być może Szymański obawia się, wynik kontroli będzie niekorzystny dla Roberta Zielińskiego i dlatego uchyla się od wykonywania swoich obowiązków.

Warto dodać, że wcześniej Andrzej Szymański odrzucał wszystkie wnioski o kontrole niewygodnych spraw dla Roberta Zielińskiego i już 2 razy wnioskował o podwyżkę pensji wójta i raz dla radnych. Wszystkie wnioski przeszły i podwyżki są płacone z pieniędzy podatników.

 


 

 

Czytaj także:
Komentarze (12):

~G1wan (niezalogowany) / 15.12.2021, 07:00
Czytając wcześniejsze posty na tym portalu myślałem o tym, że to pieniactwo, konflikt etc. Dobrze, że jest opozycja w gminie, która patrzy żądzącym na ręce i informuje mieszkańców. Pozdrawiam
~no bajka (niezalogowany) / 15.12.2021, 13:56
"Czy się stoi czy sie leży ......się należy" . Już wiemy czemu Igora nie chcieli do rewizyjnej.Dopiero by ich tam przetrzepał , a tak Marcinek pod dywan zamiecie Robercik przyklepie , reszta pokiwa głowami i jest pięknie. Razem damy radę !!!
~Gerwazy (niezalogowany) / 15.12.2021, 14:55
Opozycja opozycją , zawsze tak było ale byli poważni wójtowie .
To co teraz się dzieje to rozwalanie gminy .
Brak konstruktywnego działania i wiedzy w zarządzaniu tym urzędem .
Każdy ... na swój strój .
A gdzie są teraz radni ? cisza sza , nic się nie stało ?
~plotki miejscowe (niezalogowany) / 15.12.2021, 15:00
Gdzie wyjaśnienia w sprawie łobuzy ?
Plotki miejscowe mówią że nadszedł kres tej gminie .
Gmina do podziału .
Już Stegna i Krynica zacierają rączęta .
Ale lepsza dla nas będzie gmina Stegna bo i pani wójt kompetentna na swoim urzędzie .
~Sztutowiec (niezalogowany) / 15.12.2021, 17:03
Plują nam w twarz od lat....
~Dziękujemy wam serdeczni (niezalogowany) / 15.12.2021, 17:06
Gruby z kątów i doktur zrobili swoje
~Zostawcie Titanica (niezalogowany) / 15.12.2021, 17:49
Gminny Titanic zmierza prosto na dno
Ale przecież nic się złego nie stało
Kapitan pierwszy ucieknie ze statku
A szczury okrętowe będą żyć w niedostatku
Jak wybraliście Zielińskiego,tak macie teraz
Choć ostrzegałem Was głośno nieraz .

~mieszkaniec (niezalogowany) / 15.12.2021, 21:14
Sam głosowałem na obecnego wójta myślałem młody ruszy to wszystko w naszej gminie ale pomyliłem się strasznie, a przede wszystkim nieodpowiedzialny mówi to robi co innego i jak wszyscy mówią jak chorągiew na wietrze. A na stanowisku wójta musi być mieć wsparcie dalej ktoś z jajami a nie.... Ach szkoda głosu i pewnie nie tylko mojego. Szkoda że tacy ludzi pchaja sie na takie stanowisko tu trzeba mieć wiedzę doświadczenie albo siłę przebicia, a tu nie ma nic. Pozdrowienia aby znalazł się ktoś odpowiedni na to stanowisko.
~Ale z pomnikiem! (niezalogowany) / 15.12.2021, 22:14
Znów jesteśmy 100 lat za murzynami....
~Pogrzebali Gmine żywcem (niezalogowany) / 16.12.2021, 20:15
Ten pomnik w centrum Sztutowa tylko straszy,jak grobowiec wygląda.Moze to zaczątek cmentarza ? Kto wie na jaki kolejny,genialny pomysł wpadnie Doktorek?To jest Ich osiągnięcie ,ich sukces którym będą się chwalić a o sprawach naprawdę ważnych dla rozwoju Gminy CISZA !
~Ochódzki Ryszard (niezalogowany) / 17.12.2021, 20:49
Nie można zlikwidować najstarszej i kiedyś największej gminy na naszym terenie /poczytajcie J. Muhl i póżniejsze opracowanie tego tekstu przez dr M Owsińskiego /. Polecam historię nasz ej gminy !!!. Tego nie można wymazać aktem administracyjnym. Jak to mówi młodzież Spoko !!!
~sygnał (niezalogowany) / 19.12.2021, 12:30
Ale Ochódzki Ryszard się rozpisał , nic z tego nie wynika .
Czym chce zaimponować ?
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2024 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.