Sztutowo
11 oC
czwartek, 8 czerwca 2023
Imieniny: Ady, Celii, Medarda
11 oC

Kolejna próba sił w sprawie Parku Krajobrazowego. Będą drastyczne ograniczenia dla mieszkańców Gminy Sztutowo?

24 lipca 2022, 10:50
Kolejna próba sił w sprawie Parku Krajobrazowego. Będą drastyczne ograniczenia dla mieszkańców Gminy Sztutowo?
Wójt Gminy Sztutowo informuje, że w  dniu 26. lipca 2022 r. (wtorek) o godz. 15.00 w Urzędzie Gminy w Sztutowie w sali narad,  odbędzie się spotkanie w sprawie Planu ochrony dla Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”.
 

Na spotkaniu będzie można złożyć ewentualne uwagi i wnioski  oraz wypowiedzieć się w związku z projektem uchwały Sejmiku Województwa Pomorskiego, który według nieoficjalnych informacji  jakie otrzymujemy w  ostatnich dniach godzi w interesy mieszkańców Gminy Sztutowo, w szczególności tych mieszkańców, którzy zamierzają inwestować na terenach Gminy Sztutowo. Dlaczego spotkanie jest organizowane tak późno, skoro wnioski można składać tylko do 31. lipca 2022.

W związku z brakiem audytu krajobrazowego o czym w ogóle nie informował Wójt Gminy Sztutowo, a w konsekwencji z brakiem w Planie ochrony dla PKMW zakazów odnoszących się do stref ochrony krajobrazów, Plan nie wymaga uzgodnienia z radami gmin.

Na spotkaniu Wójt Gminy Sztutowo Robert Zieliński na pewno przedstawi zagrożenia jakie wynikają z planowanego wejścia w życie uchwały dla mieszkańców gminy Sztutowo.

Do sprawy będziemy jeszcze wracać.

Poniżej mapa, która wskazuje na tereny zasługujące do włączenie do Parku Krajobrazowego. Włączona jest niemal cała gmina Sztutowo wraz z zabudowaniami i centrum miejscowości. Ddla porównania w Stegnie proponuje się włączyć tylko tereny Leśne.

Więcej informacji na stronie https://pomorskieparki.pl/planyochrony/opracowanie-projektu-planu-ochrony-parku-krajobrazowego-mierzeja-wislana/

Zdjęcie

Komentarze (6):

~Cwany Wojciech (niezalogowany) / 24.07.2022, 12:24
Nie udało mu się z rada gminy przepchac uchwały to uderzył wyżej. Malo mu tych parków. Mieszkańcy wyrazili już swoje zdanie na ten temat to po co ich denerwuje. Jak chce mieszkać w parku to niech się wyprowadzi w góry.
~Element (niezalogowany) / 24.07.2022, 15:00
Czyli Wojtuś poszedł na otwartą wojnę z mieszkańcami Sztutowa.
~Ryba (niezalogowany) / 24.07.2022, 21:48
Najpierw trzeba zrozumieć i przeczytać dokładnie plan ochrony a potem opisywać i krytykować kogoś tyle jest radnych i nikt nie ma pojęcia na ten temat.
~wstyd mi za was (niezalogowany) / 25.07.2022, 14:54
Przecież to jest stara mapa, w tekście wyraźnie stoi rekomendacja "powiększenia parku o kompleks leśno-wydmowy aż do Przekopu Wisły", więc o co ten krzyk? Wojtek powinien założyć wam sprawę o pomówienia. Poza tym, jakie drastyczne ograniczenia? Nie ma żadnych nowych ograniczeń, jakue by już nie obowiązywały. 1/3 gminy w parku, reszta w otulinie od tylu lat i jeszcze się niczegonie nauczyliście,ino bić pianę? Wstyd mieszkać w takim grajdole.
~mieszkaniec (niezalogowany) / 25.07.2022, 16:19
oho, znowu pracownicy parków sieją dezinformację w godzinach pracy? każde słowo napisane w komentrazu powyżej to jedna wielka bzdura
~Nowa nienormalność (niezalogowany) / 26.07.2022, 11:02
Pewnej osobie wstyd za to że ludzie umieją czytać, i co chyba według niej najgorsze potrafią logicznie myśleć. Niesłychane.
Skanseny bez turystów to sobie róbcie na swoich podwórkach i w tej kanciapie obok oczyszczalni.
Dodajesz komentarz jako niezalogowany. Możesz się zalogować i dodać komentarz ze swojego konta

NOWOŚĆ! Dodaj zdjęcie do komentarza (opcjonalnie):
Sztutowo.com nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze nie dotyczące tematu artykułu, zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane
Reklama | Kontakt

© Sztutowo.com 2011-2023 Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie możliwe po uzyskaniu zgody autora.